ČEZ má nový nabíjecí hub: 8 x 50 kW a 6x 350 kW v Jinočanech u Prahy, těsně u dálnice

Logport Prague West Jinočany u dálnice D0 sází na alternativní zdroje energie. Vyrábí elektřinu ze slunce, splachuje dešťovkou a nově má nabíjecí hub ČEZ.

Šestice vysoce výkonných stojanů umožňuje díky použití tzv. dělené technologie a vzájemnému propojení nabídnout na jednom dobíjecím bodu zdvojený výkon až 350 kW v případě, že vedlejší stojan není obsazen.

SOUVISEJÍCÍ: Elektromobily v ČR: registrace rostly letos o 45 %, nabíječky drží krok

Každá dvojice ultrafastů tak dokáže nabídnout buď výkon 2×175 kW nebo 1x 350 kW. Unikátní dobíjecí stojany ABB zkracující čas pro dobití e-aut jsou řidičům k dispozici na 21. km pražského dálničního okruhu u Jinočan.

V novém areálu Logport Prague West je spustil ČEZ, který chce do konce příštího roku postavit nejméně 85 ultrafastů a nabízet v síti minimálně 20 ultrarychlých lokalit, kde řidiči dobijí většinu baterií e-aut do 10 minut. Stanice vznikají díky Operačnímu programu Doprava i z vlastních prostředků ČEZ.

„Neustálé zkvalitňování veřejné dobíjecí infrastruktury a zvyšování počtu a výkonu dobíjecích stojanů se neobejde bez spolupráce s širokou sítí infrastrukturních partnerů. Jsme rádi, že rozvoj elektromobility podporují firmy jako Logport Development, které nabízejí vhodná místa poblíž frekventovaných dálnic a současně vytvářejí kvalitní zázemí i pro řidiče cestující k nim za obchodem a zábavou. Chceme, aby u ČEZ řidiči i nadále dobíjeli v průměru nejrychleji. To zajistí jen výstavba dalších ultrarychlých stanic o výkonu nad 150 kW, jaké spouštíme právě v areálu Logport. Do konce příštího roku jich chceme nabízet až 110. Výkon celé sítě za rok navýšíme o více než 40 procent, až na 70 MW,“ uvedl Tomáš Dzurilla, ředitel elektromobility ČEZ.

zdroj: tisková zpráva, vlastní

7 Comments on “ČEZ má nový nabíjecí hub: 8 x 50 kW a 6x 350 kW v Jinočanech u Prahy, těsně u dálnice”

Napsat komentář