BMW iNEXT se bude jmenovat BMW iX, ujede 600 km na jedno nabití

Z konceptu elektromobilu BMW iNEXT se stalo BMW iX. V pořadí třetí čistý elektromobil z Mnichova nabídne dojezd 600 km.

Nová sada technologických nástrojů, která se v BMW iX objevuje vůbec poprvé, je platformou pro významný pokrok v oblastech automatizovaného řízení a digitálních služeb. Například úroveň výpočetního výkonu byla navržena pro zpracování 20krát většího objemu dat než u předchozích modelů. Ve výsledku lze zpracovat zhruba dvojnásobné množství dat ze senzorů vozidla než dříve.
foto: BMW

Do oficiálního představení sice stále zbývá ještě rok a vývoj sériového modelu je v plném proudu, ovšem BMW Group již nyní nabízí první náhled na budoucí BMW iX.

BMW iX má pěkně ostré designové rysy, které z nového elektromobilu dělají typicky zamračeného bavoráka. Velikostně je auto srovnatelné s řadou BMW X5.

BMW iX

BMW iX
foto: BMW

Prodej BMW iX odstartuje koncem roku 2021. Jedná se o první model postavený na nové modulární platformě, na níž bude spočívat budoucnost BMW Group.

Pátá generace technologie BMW eDrive, kterou tvoří dva elektromotory, výkonová elektronika, nabíjecí technologie a vysokonapěťová baterie, zaručuje výjimečnou účinnost.

BMW iX

BMW iX
foto: BMW

Pohonná jednotka vyvinutá BMW Group a vyráběná udržitelným způsobem bez použití kritických surovin známých jako vzácné kovy generuje podle nejnovějších výpočtů maximální výkon více než 370 kW. To bude stačit k tomu, aby BMW iX zrychlilo z 0 na 100 km/h za méně než 5 sekund.

Jasným cílem tohoto vozu je současně v daném segmentu vykázat výjimečně nízkou kombinovanou spotřebu elektrické energie, která v testovacím cyklu WLTP činí .

Kapacita více než 100 kWh by měla vysokonapěťové baterii nejnovější generace umožnit na jedno nabití dojezd přes 600 kilometrů.

BMW iX

BMW iX
foto: BMW

Nová technologie nabíjení BMW iX umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem až do výkonu 200 kW. Tímto způsobem lze baterii nabít z 10 na 80 procent plné kapacity za méně než 40 minut. Palubní nabíječka bude mít výkon 11 kW.

„Technologiemi BMW iX stanovujeme nové průmyslové standardy. Model iX má větší výpočetní výkon pro zpracování dat a výkonnější technologii senzorů než nejnovější vozidla v naší aktuální modelové nabídce, je kompatibilní s 5G sítí, dostane nové a vylepšené funkce autonomního řízení a parkování a využívá vysokovýkonnou pátou generaci našeho elektrického pohonu,“ říká Frank Weber, člen představenstva společnosti BMW AG odpovědný za vývoj.

BMW iX

BMW iX
foto: BMW

BMW iX

BMW iX
foto: BMW

BMW iX

BMW iX
foto: BMW
tisková zpráva

32 komentářů u “BMW iNEXT se bude jmenovat BMW iX, ujede 600 km na jedno nabití”

 1. Té strašný ty bobří zuby tam. To vám teda povím, zlatá
  Té strašný ty bobří zuby tam. To vám teda povím, zlatá i3 vod Richarda Kima. A ty ledvinky vypadaj jak tlustá čínská túzingová gumová samolepka. :)) Todle je nemastná neslaná variace na spalováka, který chybí šmrnc i nápad.

       1. V youtube app zadnou diskuzi nevidim. Je tam par odkazu a tim
        V youtube app zadnou diskuzi nevidim. Je tam par odkazu a tim to konci. Zapnul jsem desktop verzi a koukam, ze tam je diskuze nekolik tisic prispevku. Appky nenavidim. Treba aliexpress je nepouzitelny a kdyz prepnu na desktop, tak dalsi okno je zase app. Hnus fialovy. Udajne to jde v Android 10 prepnout trvale na desktop.

        1. Na tabletu Samsung. Android 8.1
         Na tabletu Samsung. Android 8.1

        2. Aha, no popravdě tabletu jsem nikdy na chuť nepřišel, sice
         Aha, no popravdě tabletu jsem nikdy na chuť nepřišel, sice ho máme doma, ale především byl pro děti na dovolené, aby v případě deště, či jiné přírodní kalamity, kdy musely být ve ubikaci byly zabavitelné pohádkou. Každopádně má posledních pár let vynikající processor – celorov (celoročně vypnutý)

        3. U velkeho PC mam 32″ monitor namontovany na stene a je trosku
         U velkeho PC mam 32″ monitor namontovany na stene a je trosku vys nez zdravo. Musim cumet trochu nahoru a z toho boli za krkem. Tablet muzu vzit vsude a je prenosnejsi nez notas. Ale zlate Windows. Android je smejd. Mel jsem i Tablet s Win 10, ale tam se mi blbe strefovalo na virtualni tlacitka. Zivot je zlej.

        4. Jo s ergonomií počítače jsem si vyhrál. Nakonec jsem
         Jo s ergonomií počítače jsem si vyhrál. Nakonec jsem přišel na to, že pro zdraví a odpočinek je nejlepší nechávat pracovní ntb v práci a doma mít jenom stolní počítač. Android mám v telefonu, v zásadě po něm nic zásadního nechci, takže mi nějak vyhovuje, ale chápu, že snažit se s tím pracovat na mastném displeji bez klávesnice je opruz…taky jsem to kdysi v závalu nadšení zkusil a rychle mě to přešlo.

        5. Já to vyřešil tak, že jsem umístil Surface Studio na
         Já to vyřešil tak, že jsem umístil Surface Studio na rozhraní obýváku jídelny a kuchyně – je to jeden propojený prostor a slouží to jako počítač pro všechy. Kdo něco potřebuje najít, napsat rychle krátký mail apod., vezme si čaj a sedne k na chvíli k němu.
         Já na něm dělám věci, kdy nechci být izolovaný od rodiny, třeba upravuji rodinné fotky, nebo je i ukazuji návštěvám. Je to super.

         Tablet je dobrý na to, čím principiálně nechcete trávit čas. Všechno co lidi dělají na tabletu, jde dělat lépe.

         Je to slepá ulička.

        6. A co TCO? Ten SS je nekolikanasobne drazsi nez obycejny
         A co TCO? Ten SS je nekolikanasobne drazsi nez obycejny All-in-one PC. Vy jako zarputily bojovnik proti EV argumentujete s TCO. Kam se ztratily vase udajne zasady?

        7. aha no, na to nám doma stačí televize (a nemusíte mít ani
         aha no, na to nám doma stačí televize (a nemusíte mít ani smart, stačí televizi omalinit) s bluetooth klávesnicí, akorát fotky se tam neupravují, otázka je, co je třeba na rodinné fotce typu „tak jsme tady“ upravovat. To max lepím dohromady nějaká panoramata, upravuju, když dělám nějaké produktové fotografie atd a to už zase nepotřebuju na to publikum. Ohledně nákladů, i ten domácí počítač, co mám jsem koupil repasovanej po nějakém dvou tří letém operáku, protože nevidím důvod, proč by na něco takového měl vznikat nový počítač, když je všude plno jetých slušných počítačů z firem, kde byly třeba konstrukčními stanicemi. A jen tak pro doplnění mého vztahu k výpočetní technice – tak jsem si uvědomil, že jsem si současné zobrazovací zařízení kupoval v roce 2008, když mi odešlo předchozí CRT a to bylo tak někdy z roku 2000

         Tablet je dobrý na zabavení dětí, když jim nechcete dát do ruky svůj mobil.

        8. Ty neumíš hned pod profilem kliknout na Komentáře? Maj to
         Ty neumíš hned pod profilem kliknout na Komentáře? Maj to neintuitivně udělaný ale maj je tam.

        9. V youtube app komentare nemam. Uz jsem podobnou vec resil na
         V youtube app komentare nemam. Uz jsem podobnou vec resil na jedne webove strance. Zobrazovala se mi jen pulka a zbytek byl urizlej. Dodnes to nefunguje. Kdyz dam desktopove zobrazeni, vse je ok. Ani nova instalace nepomohla. Cim dal casteji se mi vypne prohlizec, uplne zmizi a system se pta, zda chci chybu nahlasit. Parkrat jsem udelal, ale uz me to nebavi. Tablet je po zaruce, tak asi bude blbnout.

        10. Mě to na iphonu zobrazit jde. Na iPadu je to zcela bez
         Mě to na iphonu zobrazit jde. Na iPadu je to zcela bez problémů.

Napsat komentář