BMW čerpá polovinu elektřiny z obnovitelných zdrojů

Automobilka BMW oznámila, že globálně čerpá 51 % využívané elektřiny z . Cílem je ale dosáhnou 100 % během následujících několika let, podobně jako třeba švédská IKEA.

Automobilka BMW dodává ke svým elektromobilům BMW i3 a plug-in hybridům BMW i8 také solární dobíjecí stanice
foto: BMW

Bavorská automobilka BMW chce během několika následujících let dosáhnout toho, aby 100 % spotřebované elektřiny v jejích továrnách i kancelářích pocházelo z obnovitelných zdrojů energie.

Chce toho dosáhnout ve třech krocích. Předně, chce výrazně zvýšit efektivitu využití energie. To se týká především továren. Ve druhém kroku pak bude samotná automobilka BMW budovat nové obnovitelné zdroje energie.

Ve třetím kroku pak vyhodnotí kolik elektřiny produkuje, kolik spotřebovává a případný nedostatek dokoupí od energetických společností.

Například ve své továrně v Lipsku (Německo), kde BMW vyrábí a , už automobilka využívá větrné elektrárny. Továrna ve městě Spartanburg v Jižní Karolíně () zase využívá metan. Továrna Rosslyn v Jihoafrické republice od konce roku 2014 staví na kombinovaném využití bioplynu pro vytápění a výrobu elektřiny.

tisková zpráva

4 Comments on “BMW čerpá polovinu elektřiny z obnovitelných zdrojů”

  1. V tomto duchu mi pripada
    V tomto duchu mi pripada komicke ako VW v BA demonstracne ze je tiez zeleny, postavil na kraji pozemku mini veternik a mini fotovoltaickou elektrarnickou, s velkou cedulov, kolko prave vyraba. Jasne ze 0. Veternik sa netoci a elektrarnicka mu je skor ako naklad do straty (pre odpis). Ale hlavne je, ze ked tam vzsupujete, je to horsie ako na hraniciach s uzbekistanom, doklady, odtlacky, podpis, visacka, kam presne idete, podpis o mlcanlivosti, ake elektronicke zariadenia zo sebou mate, povolenie …. Z uzemia SR sratka trochu ubudlo 😀

Napsat komentář