Autosalon Frankfurt 2019: Hyundai představí novou i10, nabídne bezpečnost a konektivitu

Hyundai zveřejnil první skicu zcela nové generace modelu i10 před její světovou premiérou na zářijovém mezinárodním autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem.

První skica zcela nového modelu Hyundai i10 prozrazuje jeho dynamický design
foto: Hyundai

Nejnovější zástupce produktové řady „i“ korejského výrobce automobilů se vyznačuje nově pojatým dynamickým designem, v němž hrají významnou roli kontrasty mezi hladkými plochami a ostrými liniemi. Proporce zcela nového modelu byly optimalizovány změnami šířky, výšky a průměru kol. Výsledkem je energický a agilní vzhled.

Zcela nová generace modelu i10 má mladý a dynamický design, který je v segmentu A výjimečný. Široká maska chladiče vyjadřuje sportovní charakter a zahrnuje světla pro denní svícení, což je tradiční stylistický prvek modelové řady i10.

Šířku vozu a jeho vizuální stabilitu umocňují trojúhelníkové otvory pro přívod vzduchu do podběhů kol, které navíc vylepšují aerodynamiku.

Již zdaleka jsou zřetelné střešní sloupky C ve tvaru písmene X, jež jsou jednoznačným identifikačním znakem a přitahují pohled k logu, umístěnému na střešním sloupku. Plochy s jedinečným trojúhelníkovým motivem vizuálně zdůrazňují šířku vozu a poukazují na umístění kol v rozích karoserie.

Zcela nový i10 potvrdí své vedoucí postavení v segmentu také mnoha novými prvky výbavy v oblastech konektivity a bezpečnosti. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, bezkabelové nabíjení chytrého telefonu a zadní kamera zajistí komplexní zážitky z jízdy bez kompromisů.

Nový model má jednu z nejrozsáhlejších bezpečnostních výbav ve své třídě. Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) detekuje radarovým senzorem na přídi nejen vozidla, ale také chodce před vozem.

Standardní výbava zahrnuje rovněž asistenta pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu LKAS (Lane Keep Assist System). Řidiči zcela nového modelu i10 budou moci používat také na přání dodávaného asistenta dálkových světel HBA (High Beam Assist).

tisková zpráva

6 Comments on “Autosalon Frankfurt 2019: Hyundai představí novou i10, nabídne bezpečnost a konektivitu”

 1. Je to vysoký vůz. Baterky do podvozku, motor na zadní
  Je to vysoký vůz. Baterky do podvozku, motor na zadní nápravu, přední kufr na drobnosti, zadní o něco méně hluboký a je vymalováno. EV do města s jejich úspornou technologií Ev pohonu. Sračkomet a plynoprd si mohou nechat. Když Hyundai, tak jedině Ioniq EV nebo Kona EV. Zbytek je historie.

  1. Mno .. tuším ,že kapacita baterie je 46 Ah./olovo. A
   Mno .. tuším ,že kapacita baterie je 46 Ah./olovo. A chčije se do toho benzín. Nádrž : 40 litr. Je to sračkomet co má mladý dynamický dizajn. Safra. Proč je ten článek na hybridu neuším .
   (Jo .. už vím: “ bezkabelové nabíjení mobilu“ to má …:-)

Napsat komentář