Autosalon Frankfurt 2017: Smart představí plně robotický elektromobil

Už jen 16 dní zbývá do začátku frankfurtského autosalonu (11.9.-23.9. 2017). Značka Smart patřící pod koncern Daimler tam představí nové robotické auto.

Robotická auta budou muset najít nové způsoby komunikace se svým okolím – třeba s pomocí takto názorných displejů? Uvidíme už na frankfurtském autosalonu!
foto: Daimler/Smart

Autosalon Frankfurt 2017 známý také jako IAA se opět pochlubí řadou premiér. Jednou z nich bude i koncept pravděpodobně autonomního/robotického elektromobilu značky Smart.

Smart tvrdí, že půjde o „studii s plně autonomním řízením“. Robotická auta jsou totiž nejnovější buzzword, který rezonuje světovými médii.

Nové auto pravděpodobně využije elektrický pohon, který Daimler vyvíjí pro svou novou elektrickou podznačku EQ. Daimler by ostatně měl ve Frankfurtu ukázat druhý koncept značky EQ, tentokrát kompaktní vůz nejspíš stylu hatchback.

Daimler má dnes po celém světě dobře rozjetou službu sdílení aut car2go. Co až do ní přidá robotické elektromobily Smart? A jak se na to bude tvářit Elon Musk se svou Tesla Network?

11 Comments on “Autosalon Frankfurt 2017: Smart představí plně robotický elektromobil”

    1. Marketinkové oddělení tak reagovalo na výsledky
      Marketinkové oddělení tak reagovalo na výsledky průzkumů, ze kterých jednoznačně vychází, že lidé mají obavy z dojezdu. Menší dojezd = menší strach. Podle tiskového vyjádření by se to mělo takřka ihned projevit na prodejních výsledcích.

Napsat komentář