Autopůjčovna GreenGo slaví rok v Česku, má přes 200 elektromobilů

Přesně před rokem se v pražských ulicích objevilo prvních sto sdílených elektromobilů GreenGo.

Počet elektromobilů autopůjčovny GreenGo se za posledních dvanáct měsíců zdvojnásobil a ke dvěma stovkám elektromobilů Volkswagen e-UP! nyní přibude ještě třicet elektrických vozů Škoda Citigo e iV.
foto: GreenGo

„Na českém trhu jsme startovali loni v únoru pouhé dva týdny před vypuknutím pandemie, takže jsme nezažili normální život. Přesto rosteme a každý den nám přibývají noví zákazníci,” říká ředitel GreenGo Česká republika Šimon Čapek.

Mezi hlavními přednostmi sdílených elektromobilů vidí čistou a tichou formu dopravy bez emisí. „Myslím, že za čistší ovzduší v pražských ulicích vděčíme mimo jiné i naší flotile,” říká. Radost má i z toho, že až na pár škrábanců při parkování žádný ze zákazníků neměl vážnější nehodu. Z dalších úspěchů jmenuje vytvoření několikatisícové databáze uživatelů, jejichž řady se dále rozšiřují.

GreenGo má v Česku klienty od 19 do 66 let, mezi nimiž jsou příslušníci patnácti zemí. „Náš zákazník je člověk mladý duchem, ekologicky a ekonomicky smýšlející, pro nějž není vlastní automobil statusovým prostředkem. Spíš než sám na sebe myslí na své okolí,“ popisuje Šimon Čapek.

GreenGo již konkuruje i větším společnostem s působností v celé ČR s obrovskými vozovými parky tvořenými řadovými auty se spalovacími motory. „Jsme jako David vedle obra Goliáše,” říká Šimon Čapek a dodává, že společnosti se podařilo postavit schopný tým technické podpory, který nabíjí a relokuje vozy. V bezproblémovém provozuje je dokázal udržet i během letošního února se sérií dnů s velkým mrazem.

I přes zajímavý růst má český trh rezervy a nedá se srovnávat například s Norskem, kde se v roce 2020 prodalo více elektromobilů než vozů se spalovacími motory. Praze může být vzorem i Budapešť, kde GreenGo působí čtyři a půl roku, provozuje tři sta vozů a má desítky tisíc aktivních uživatelů.

Během prvního roku na českém trhu GreenGo vylepšilo servis, svou mobilní aplikaci a nabídlo nové produkty jako například možnost pronájmu vozu na celý den za jednorázový poplatek. Všechny vozy jsou pravidelně dezinfikovány. GreenGo tak bojuje proti pandemii nejen tím, že se jeho zákazníci nemusejí tísnit v hromadných dopravních prostředcích, ale také příkladnou čistotou.

Společnost průběžně rozšiřuje prostor, kde zákazníci mohou usednout do vybraného vozu. „V současnosti pokrýváme 70 km2 metropole a spolu s růstem flotily se zvětšuje i naše územní působnost,” popisuje Čapek s tím, že cílem GreenGo je být i nadále předním hráčem elektromobility a sdílené ekonomiky v Česku.

tisková zpráva

11 komentářů u “Autopůjčovna GreenGo slaví rok v Česku, má přes 200 elektromobilů”

     1. Pocitani nabijecek na pocet EV je prozatim naprosta blbost.
      Pocitani nabijecek na pocet EV je prozatim naprosta blbost. Rozhodujici je, zda jsou nabijecky v dostupne vzdalenosti od sebe, aby bylo mozne projet i s malobaterkacem celou CR. To zatim neni vsude mozne a tak i kdyby pocet EV stagnoval, je nutne postavit dalsi nabijecky. Pak teprve vznikne potrebna nabijeci infrastruktura a nasledne muzete uvazovat o rozumnem pomeru EV/nabijecku.

 1. „pro nějž není vlastní automobil statusovým prostředkem.
  „pro nějž není vlastní automobil statusovým prostředkem. Spíš než sám na sebe myslí na své okolí,“

  takže tím, že mám vlastní auto jsem podle nějakého čapka honič ega a myslím jen nasebe?
  Vystrčil pan čapek vůbec někdy nos z prahy aby poznal místa, kde to prostě bez vlastního auta nejde?

  1. samozřejmě vhodný to je pouze pro megaměsta se statisíci
   samozřejmě vhodný to je pouze pro megaměsta se statisíci králikama ulehčující tem věznům betonu jejich megapolový osud sdílení vzduchu se spolukrálikama, turistama a dízlpopelnicema samozřejmě. Hrozný život ale holt spousta lidí je na něm závyslá, tak proč jim nesebrat prachy na hromadnou dopravu v kombinaci se strachem sars2, vydírkou šéfa o to vyšší plat podpořený tou buclinou fparlamentu na 100% nemocenskou na dluh státu samozřejmě jak jinak 😉 A tomuhle se říká pražský standart státe zaplatto sneseš přece fšechno a v nejhorším podojíme lid zas na národní divadlo 🙂

   https://youtu.be/IsHJzb1pvIM?t=562

Napsat komentář