Audi a největší čínská státní automobilka SAIC spojují síly kvůli elektromobilům

Audi chce se svými elektromobily proniknout na čínský trh. Proto aktuálně uzavřela dohodu o porozumění s největší čínskou státní automobilkou SAIC.

Audi a SAIC se ve společném memorandu shodly, že chtějí „uvést na trh nové propojené vozy a expandovat do nových, dosud neprozkoumaných segmentů trhu“. Chtějí také urychlit vývoj nových elektromobilů Audi s cílem uspokojit poptávku čínských zákazníků po prémiových propojených elektromobilech.

Možné je jak licencování technologií, tak společný vývoj. Již příští rok se údajně začnou v Šanghaji vyrábět dva elektrické sedany založené na 800V platformě společnosti IM Motors. Půjde o elektromobily řad Audi A3 a A4. Kromě toho chtějí SAIC a Audi „vyvinout novou společnou technickou platformu pro budoucí elektrické modely, která má být uvedena na trh od roku 2027/28“.

Volkswagen, pod který značka Audi patří, v posledních letech na čínském trhu výrazně ztratil. Navíc se jeho elektromobily zdaleka neprodávají tak dobře, jak si původně ve svých výrobních plánech představoval. Aktuálně údajně v koncernu probíhají velká škatulata týkající se právě elektromobility, v níž sice VW má úspěchy, ale zjevně ne takové, jaké si původně představoval. A aby toho nebylo málo, nově vyvíjená jednotná modulární elektromobilní platforma SPP celého koncernu SSP se pravděpodobně o několik let opozdí.

SAIC vlastní mimo jiné britskou značku MG Motor, která aktuálně v Evropě úspěšně uvádí levný elektromobil MG4. Zároveň provozuje s americkou GM joint-venture SAIC-GM.

zdroj: Autocar, Electrive

One Comment on “Audi a největší čínská státní automobilka SAIC spojují síly kvůli elektromobilům”

Napsat komentář