Z aut budou virtuální osobní asistenti - poznají, že máte těžký den

Jan Horčík - 23 Únor 2017

Do roku 2022 bude mít většina nových aut rozpoznávání hlasu. Systémy budoucnosti se podle předpokladů naučí interpretovat tón hlasu nebo výraz tváře.auto Ford SYNC 3 ovládání hlasem

Už jsme si zvykli, že auta rozumějí tomu, co říkáme. V budoucnu by ale mohla poznat i to, jak se cítíme – aniž bychom museli říct jediné slovo.
foto: Ford

Očekává se, že v roce 2022 bude téměř 90 % všech nových aut vybaveno technologií pro identifikaci řeči. Dalším krokem by mohlo být rozpoznávání výrazu tváře a kolísání hlasu.

Komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 již dnes podporuje ovládání hlasem, aplikace Apple CarPlay nebo Android Auto, a brzy umožní používat ve voze hlasovou asistentku Alexu od Amazonu.

Pokročilé systémy by se díky rozpoznávání hlasu s umělou inteligencí mohly naučit, jaké písničky nám pouštět, když jsme ve stresu, nebo ve kterých situacích máme ze všeho nejraději ticho. Náladě řidiče by se přizpůsobilo rovněž vnitřní osvětlení.

„Jsme na dobré cestě vyvinout empatický vůz, který vás dokáže povzbudit nebo vám poradit, připomene narozeniny a pomůže vám udržet pozornost na dlouhé cestě,“ řekla Fatima Vital, vrchní ředitelka automobilového marketingu ze společnosti Nuance Communications, která pomáhala Fordu s vývojem komunikačního a zábavního systému SYNC.

Filmoví fanoušci si možná vybaví Samanthu, kterou ve snímku „Ona“ ztvárnila Scarlett Johansson. Jako virtuální asistentka uměla vytušit každé přání i náladu Theodora Twomblyho čistě na základě jeho hlasu. Brzy by něco podobného mohly umět i automobily.

Systém Ford SYNC 3 již od poloviny tohoto roku umožní řidičům využívat virtuální asistentku Alexu od Amazonu. Podporuje 23 jazyků a rozumí i mnoha místním nářečím.

„Hlasové pokyny jako ‚mám hlad‘ nebo ‚potřebuji kávu‘ již posunuly SYNC 3 do roviny osobního asistenta,“ řekla Mareike Sauer z vývoje hlasového ovládání ve Ford of Europe. „V budoucnu budou řidiči moci hovořit nejen vlastní řečí a přízvukem, ale také volit svoje vlastní slova.“

Ford se aktuálně podílí na společném výzkumném projektu s univerzitou RWTH z německých Cách. Cílem projektu je zlepšit rozpoznávání řeči a potlačit negativní vliv okolních ruchů.

Podle firmy Nuance se do dvou let dočkáme od systémů hlasového ovládání dotazů jako „Chtěli byste své matce objednat květiny ke Dni matek?“ nebo „Mám vybrat méně ucpanou, ale pomalejší cestu domů?“ popřípadě dokonce „Dochází vám oblíbená čokoláda a nejbližší obchod ji má na skladě. Nechcete se tam cestou zastavit?“

V dohledné budoucnosti bude také možné přijmout hovor pokývnutím hlavou, upravit hlasitost ovládáním pootočením rukou ve vzduchu nebo nastavit cíl do navigace rychlým pohledem do mapy.

Příští týden představí Ford na akci Mobile World Congress v Barceloně své nejnovější vize a technologie v oblastech mobility a konektivity.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Si opet vedle, Kuku, na reklamu jsem uz dnes doslova alergickej, a presto by takova firma, alespon na me, uz davno zkrachovala. Prace bude vzdy prace, u ktere proste kazdy jednou vyhori, at si to pripousti nebo ne, a to i muze, jak ty rikas, bavit :). A co se tyce zenske, muzes mit doma tu pravou, skvelou a inspirujici a presto po urcite dobe a hlavne veku by sis rad suknul i jinde.

Obrázek uživatele Kuk

Ale jdi :) Když už tě práce nebaví, tak si najdeš jinou co tě bavit bude, to dá rozum.
No a když už tě ženská neinspiruje, tak si taky najdeš jinou ;D
Hele ty si asi život zbytečně komplikuješ, no esli si věčně nespokojenej tak zajdi ke cvokaři, problém je jinde.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

HUD to je budoucnost, ne nějaká ukecaná asistentka.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Hlavne aby ta asistentka rozpoznala kdy ma drzet hubu :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V práci vás otravuje šéf, doma manželka a tak poslední klid vám musí vzít i v autě.
Protože samozřejmě tyhle blbiny budou mít jen jediný úkol, nahradit automobilkám ztrátu výdělků a co nejvíc vás otravovat reklamou na impulzivní nákupy nepotřebných předražených krámů.

Obrázek uživatele Kuk

Žiješ špatnej život, dělej práci co tě baví, žij s ženou, která tě inspiruje a zbytek života to bude připadat jako zábava. Na reklamu nejvíc nadávaj ti, na které nejvíc působí :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

+1 :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol