Volkswagen Arteon a Arteon Shooting Brake přijíždějí k českým prodejcům

redakce - 10 Listopad 2020

Volkswagen zahajuje prodej modernizované modelové řady Arteon na českém trhu. První vozy jsou již k dispozici u prodejců. Nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake nabízejí exkluzivní design a nejmodernější techniku

Nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake nabízejí exkluzivní design a nejmodernější techniku
foto: Volkswagen

Zákazníci se tak mohou důkladně seznámit se všemi novinkami nového Arteonu, který je poprvé nabízen i jako dynamický Shooting Brake. Nabídku rozšíří také Arteon eHybrid s plug-in hybridním pohonem a sportovní Arteon R.

Zájemci o modernizovaný Volkswagen Arteon a zcela nový Arteon Shooting Brake mají na výběr čtyři výbavové linie s bohatou sériovou výbavou: Arteon (od 851 900 Kč včetně DPH), Elegance (od 962 900 Kč), R-Line (od 974 900 Kč) a R (cena bude stanovena později). Verze Shooting Brake jsou o 25 000 Kč dražší, zahrnují však v sériové výbavě navíc systém Easy Open včetně Keyless Access.

Optimální konfiguraci vozu podle přání zákazníka umožňuje také široké portfolio pohonů. Jeho součástí jsou zážehové jednotky 1.5 TSI (110 kW) nebo 2.0 TSI (140 kW, 206 kW nebo 235 kW) a turbodiesely 2.0 TDI (110 kW a 147 kW).

Novinkou je plug-in hybridní pohon 1.4 TSI PHEV o výkonu 115 kW, dodávaný stejně jako ostatní motory pro obě karosářské verze. V závislosti na zvoleném motoru zajišťuje přenos hnací síly 6stupňová manuálně řazená převodovka nebo 7stupňová automatická převodovka DSG. Alternativou pohonu předních kol je vyspělý pohon všech kol 4Motion.

Volkswagen nabízí nový Arteon s rozsáhlou sériovou výbavou a prodlouženou zárukou na 5 let/100 000 km. Z vyspělých asistenčních systémů disponují všechny varianty bez příplatku funkcemi Light Assist, ACC, Front Assist, Lane Assist, PreCrash, Park Pilot a rozpoznáváním chodců.

Atraktivní automobil kategorie gran turismo rozmazluje svou posádku mimo jiné digitální přístrojovou deskou Digital Cockpit Pro, třízónovou automatickou klimatizací Climatronic a ergonomickými sedadly s velkorysou nabídkou prostoru ve všech směrech.

Zkrátka nepřichází ani praktičnost, což dokládá objem snadno přístupného a variabilního zavazadlového prostoru 563 až 1557 litrů u Arteonu, resp. 565 až 1632 litrů u verze Arteon Shooting Brake. Individuální požadavky uspokojí rozsáhlá nabídka paketů i jednotlivých prvků výbavy na přání.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Cipísek D

Personální zemětřesení ve Škoda Auto pokračuje Po nedávné výměně nejvyššího muže Maiera vyhodil Schäfer také šéfa vývoje Strube

---

TESLU JEN GEMBLUJEME za protikliky ;) ČEŽTINA 4.0 jedině vytřepe póvl fbažině ;) PODPORUJEME KOREJSKÝ ZNAČKY za trest že GERMÁN likviduje ty ČEZKÝ ;) NEPODPORUJEME JAPKA za VODÍK


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol