V Japonsku se prodalo už přes 40 000 elektromobilů Nissan Leaf

Jan Horčík - 01 Červenec 2014

V nedávno počet celkově prodaných elektromobilů Nissan Leaf přesáhl 50 000. V Japonsku aktuálně překročil hranici 40 000. Celkově je na světě prodáno přes 115 000 těchto aut.auto elektromobil Nissan Leaf elektrické auto

Elektromobil Nissan Leaf je dnes dostupný po celém světě
foto: Nisan

Spojené státy americké a Japonsko jednoznačně patří mezi největší trhy pro elektromobil Nissan Leaf. Z více než 115 000 prodaných vozů se jich dosud přes 90 000 prodalo právě na těchto dvou trzích - tedy plných 78 %. Zbytek připadá převážně na Evropu.

V Evropě má nicméně tvrdou konkurenci v podobě "domácích" automobilek. Ve Francii už delší dobu vládne Renault Zoe, zatímco v Německu se k elektromobilům stále ještě moc nemají a když, tak sázejí na nebo nejnovější Volkswagen e-Up!, případně e-Golf. A stranou nezůstává ani BMW i3.

Do hry nově vstupuje také Mercedes-Benz se svým elektrickým "Béčkem". Leaf se tak těší pozornosti zejména na trzích jako je Norsko a Nizozemsko, případně Velká Británie. Novou konkurencí pro všechny má být ještě letos elektromobil Kia Soul EV.

Nissan
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?