Uber představil sériovou verzi robotického taxíku, je to Volvo; jídlo bude roznášet drony

Jan Horčík - 13 Červen 2019

Vedle seznámení s nejnovějšími inovacemi pro službu Uber Air představil summit další technologické novinky: zlepšení pro elektrická kola a koloběžky, inovace v rozvozu jídla Uber Eats či autonomní vozidla. Uber představil nové autonomní vozidlo a oznámil první zkušební rozvozy jídel dronem

Uber představil nové autonomní vozidlo a oznámil první zkušební rozvozy jídel dronem
foto: Uber

SUV XC90 značky Volvo, které partneři dnes na summitu představili, je již třetím společně vyvinutým vozem a prvním sériovým vozidlem, které je schopno zcela autonomní jízdy.

Vůz na podvozku XC90 je vybaven klíčovými bezpečnostními prvky, které Uberu umožňují instalaci vlastního systému autonomního řízení, díky čemuž by v budoucnu mohl Uber uplatnit autonomní vozidla v rámci svých služeb sdílené přepravy. Materiály pro média jsou k dispozici zde.

Rozvoz jídel pomocí dronů bude využívat technologie Uber Elevate v rámci sítě Uber Eats: Díky propojení inovativních technologií Uber Elevate s logistickou připraveností sítě Uber Eats se zákazníkům dostane širší kulinářské nabídky a zkrácení doby doručení.

První testovací fáze proběhla v San Diegu ve spolupráci s McDonald’s a v průběhu letošního roku se postupně bude rozšiřovat i na další partnerské restaurace sítě Uber Eats. Materiály pro média jsou k dispozici zde.

Cílem společnosti Uber je zahájit v roce 2020 zkušební lety a nabídnout komerční sdílenou leteckou přepravu od roku 2023. Prvními městy, které tato služba pokryje, budou Dallas-Fort Worth a Frisco ve státě Texas a Los Angeles.

Společnost Uber uzavřela partnerství s několika velice zkušenými výrobci letadel: Aurora Flight Sciences (nyní dceřiná společnost firmy Boeing), Pipistrel Aircraft, Embraer, Bell a Karem Aircraft. Společnost Uber také uzavřela partnerství s realitní firmou Hillwood Properties.

Uber uzavřel také dvě smlouvy s : jedna se týká vývoje koncepcí bezobslužného řízení dopravy a vzdušných systémů a druhá výzkumu nových koncepcí a technologií pro leteckou mobilitu ve městech.

Uber dále podepsal smlouvu o spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje s Vojenskou výzkumnou laboratoří (ARL) Výzkumného, vývojového a technického velení Armády USA (RDECOM), jejímž cílem je pomoci s vývojem a testováním dopravních prostředků pro službu Uber Air.

Součástí smlouvy je i společné úvodní prohlášení o poskytnutí společného financování ve výši 1 mil. USD na výzkum a vývoj technologie rotorů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Teslacek nové zajimavé video
- Časová osa vývoje systému Autopilot
- Jak přesně fungují počítače v Tesle
- Kolik jich je - Jak se resetují
- Jaké různé verze HW existují a jak se v tom vyznat

https://www.youtube.com/watch?v=_D1krI--ePM

Obrázek uživatele Tomáš

Jakto? Prvni mela bejt Tesla ne?

---

Prius PHV (rv 2012), zakoupen 2017. V EV módu najeto přes 20000 km.
Dlouhodobá průměrná spotřeba na 100km: EV+HV: 1,9l HV: 3,9l EV: 12kWh
Dojezd v EV módu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VgoR74PCH2ZrsVS-lzB6V-yIKtYH8MVqxKA9bjij91E/edit?usp=drivesdk


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil