Trident Iceni - sporťák za $150 000 na bionaftu

Jan Horčík - 22 Červen 2011

Už v roce 2008 představila malá britská automobilka luxusní nazvané . udělala z už tak křehkého projektu něco mezi mýtem a fantazií. Teď se ale zdá, že bionaftový sporťák se skutečně zhmotní. Představení je naplánováno na 15. července.   
auto Trident Iceni
foto: Trident Vehicles

Srdcem unikátního automobilu je osmiválcový 6,6l motor General Motors s dvojitým turbem a výkonem 550 koní. Místo benzinu nebo nafty ale spaluje . Z 0 na 100 km/h dokáže auto zrychlit pod čtyři sekundy, max. rychlost 370 km/h.

Při konstatní rychlosti 112 km/h se prý bude chlubit 4,0 l/100 km (!). Servisní interval bude 160 000 km a očekávaná cena 150 000 dolarů.

Auto by se poprvé mělo veřejnosti představit 15. července na závodě Cholmondeley Pageant of Power 2011. Hmotnost je údajně 1480 kg a využívá osmistupňovou automatickou převodovku.

Název "Iceni" odkazuje k původnímu kmenu, který obýval oblast Norfolku kde bude auto vyráběno.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přeji bionaftě(biooleji)v ČR tedy uspěch a větši duvěru,než ma nyni.Je paradoxem,že většina dopravnich firem svym zaměstnancum zakazuje tankovani těchto produktu i do vozidel vyrobenych ve Světě po roce 2005,jen aby se vyhla problemum s jejich provozem.A to se tyka i vyrobcu biooleje oficialnich a renomovanych v ČR.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily