Svaz moderní energetiky se dohodl na spolupráci s Unií zaměstnavatelských svazů ČR

redakce - 24 Srpen 2018

Unie zaměstnavatelských svazů a Svaz moderní energetiky se dohodly na spolupráci v oblasti rozvoje moderní energetiky formou vzájemného členství v obou organizacích.Unie zaměstnavatelských svazů ČR sdružuje a zastupuje 54 zaměstnavatelských svazů a významných zaměstnavatelů s více než 12.000 organizacemi a 710.000 zaměstnanci. Svaz moderní energetiky sdružuje nejvýznamnější oborové asociace moderní energetiky i klíčová výzkumná univerzitní centra.

Unie zaměstnavatelských svazů ČR sdružuje a zastupuje 54 zaměstnavatelských svazů a významných zaměstnavatelů s více než 12.000 organizacemi a 710.000 zaměstnanci. Svaz moderní energetiky sdružuje nejvýznamnější oborové asociace moderní energetiky i klíčová výzkumná univerzitní centra.
foto: fxxu, licence CC0 Creative Commons

Společně tak vytváří silnou legislativně odbornou platformu, jejímž cílem je podporovat rozvoj moderní energetiky a udržitelných nízkouhlíkových technologií, která budou přínosem jak pro ekonomiku ČR a její konkurenceschopnost, tak pro konečného spotřebitele.

„Globální rozvoj nových nízkouhlíkových řešení v energetice představuje obrovskou příležitost pro český průmysl, proto chceme podpořit kvalitní nastavení podmínek pro jejich rozvoj také v České republice. Svaz moderní energetiky je pro nás ideálním spojencem, neboť expertně zahrnuje průřez jednotlivých součástí progresivních technologií,“

„Naším cílem je vytvořit pro český energetický průmysl a vývojová pracoviště takové podmínky, které by jim umožnily stát se příslovečným tygrem v oblasti inovativních řešení pro 21. století. Právě spolupráce s Unií zaměstnavatelských svazů nám přináší cenné zkušenosti z legislativní oblasti a pracovních skupin napříč jednotlivými obory českého hospodářství. Moderní energetika tak pro svůj další rozvoj získává silný hlas, který bude moci zaznít například při jednáních tripartity,“ uvádí k nové spolupráci Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky ČR.

Unie zaměstnavatelských svazů a Svaz moderní energetiky se společně zaměří například na zlepšení čerpání podpory v rámci Operačních programů podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, které umožňují firmám zvýšit energetickou efektivnost svého podnikání nebo získat výrobny energie z obnovitelných zdrojů pro pokrytí vlastní spotřeby. Současně se společně zapojí do připravovaných klíčových změn legislativy: novely zákona o podporovaných zdrojích energie a energetického zákona.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Otázka zní: Spojili se aby podpořili decentralizaci a samovýrobu s akumulací nebo naopak?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station