SpaceX chce v roce 2018 vyslat vesmírnou loď na Mars

Jan Horčík - 28 Duben 2016

Vesmírná společnost SpaceX chce v roce 2018 vyslat k Marsu vesmírnou loď Dragon. Prozatím ale bez lidské posádky.auto vesmírná loď Red Dragon společnosti SpaceX přistávající na Marsu

Vesmírná loď Red Dragon společnosti SpaceX přistávající na Marsu - ilustrace.
foto: SpaceX

Během uplynulých dnů otestovala společnosti SpaceX ve svém testovacím zařízení McGregor v Texasu přistávací zařízení SuperDraco vesmírné lodi Dragon 2. To je klíčové pro plánované budoucí přistání na Marsu.

Loď je podle Elona Muska navržena pro "přistání kdekoliv ve sluneční soustavě". Společnost SpaceX ji chce ve verzi "Red Dragon" vyslat ke zkušebnímu letu na Mars už v roce 2018. Americká společnost by se tak stala první soukromou firmou v historii, které se něco takového podařilo.

Zároveň se ale hovoří o tom, že půjde o spolupráci SpaceX a . Elon Musk už v minulosti několikrát mluvil o tom, že (se) chce na Mars vydat a kolonizovat. Snad tam dokonce i zemřít - jen ne při dopadu.

Mise Red Dragon směřující na Mars by měla ověřit všechny technologie potřebné pro přistání lodí s velkým nákladem na této planetě. Další podrobnosti chce SpaceX zveřejnit v průběhu letošního roku.

ZAJÍMAVOST: Vesmírná loď Red Dragon není schopná dovézt na Mars lidskou posádku. Uvnitř je totiž prostor odpovídající pouze zhruba běžnému .

Právě nedávno se SpaceX konečně podařilo úspěšně přistát s prvním stupněm vesmírné rakety Falcon 9 na mořské bárce. Už o pár měsíců předtím s ní zvládla přistát na pevné zemi.

To vše jsou první kroky směřující ke kolonizaci Marsu, o které sní Elon Musk i další nadšenci. On je ale jeden z mála, který skutečně vysílá rakety do vesmíru.

SpaceX
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Vývoz zemských odpaků na Mars začína :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

To by byl nejdražší odvoz komunálního odpadu na světě. Vyplatit by se to mohlo jen pro silně radioaktivní odpad, a i tam je jednodušší zamířit s tím rovnou do slunce než přistávat na Marsu.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

Firmy jiz nakoupily 3,9% všech bitcoinů které kdy budou existovat. https://bitcointreasuries.org/

Obrázek uživatele Kuk

Berte to z pohledu, že vše co vyprodukujeme jednou skončí jako odpad. I když pár věcí bude tu tam obdivováno jako artefakty.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele JIP

Americká společnost by se tak STALA první soukromou firmou v historii, které se něco takového podařilo.

Btw: Měl jsem za to, že Dragon 2 má dostatečné ostínění proti radiaci pouze pro lety okolo země.

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mozu tam pridat nafukovacie vaky s vodou. vodik v h2o pohlcuje.

kiez by radsej cokolvek poslal na mesiac europa, aby sa to pozrelo pod lad do oceanu, co tam je.

Obrázek uživatele Josef

Btw. to možná má. Ale jelikož nepůjde o pilotovanou misi, tak je to jedno.


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol