Škoda spouští v Mladé Boleslavi další nabíječky, chce jich desítky

Jan Horčík - 15 Listopad 2018

Společnost ŠKO-ENERGO, která pro automobiku Škoda zajišťuje zásobování energiemi, už v Mladé Boleslavi provozuje pět nabíjecích stanic. Do budoucna očekává rapidní nárůst jejich počtu.koncept elektromobilu Škoda Vision E u rychlonabíjecí stanice v Mladé Boleslavi

Koncept (pojízdný) elektromobilu Škoda Vision E u rychlonabíjecí stanice Škoda v Mladé Boleslavi.
foto: Škoda

V rámci veletrhu E-Salon se dnes konala konference Čistá mobilita v chytrých městech. Vystoupil na ní také Jaromír Vorel, jednatel společnosti ŠKO-ENERGO, s.r.o. Ve své prezentaci mluvil obecně o rozvoji elektromobility a infrastruktury dobíjení, ale zmínil samozřejmě také konkrétní projekty týkající se Škody.

Zmínil mimo jiné, že Škoda zprovoznila v Mladé Boleslavi kromě jedné rychlonabíječky také další čtyři "pomalé" nabíjecí stanice. Lze je nově najít např. v aplikaci PlugShare a brzy také na naší mapě nabíjecích stanic. Podle Vorla na nich bude "testovat provoz a prověřovat obchodní modely".

V letech 2020-2022 pak ŠKO-ENERGO očekává plný rozvoj elektromobility ze strany automobilových výrobců. Měla by být zasíťována parkovací stání v okolí obytných domů, a to běžnými nabíjecími stanicemi nebo lampami s možností nabíjení. "Očekávaný počet dobíjecích stanic na veřejných prostranstvích města by měl být 30. Naše společnost má ambice je všechny provozovat," řekl Vorel.

Zmínil také, že přímo v areálu Škoda Auto bude značná část parkovacích míst pro zaměstnance zasíťována pro možnost nabíjení elektromobilů. Škoda Auto hodlá uvést na trh první svůj elektromobil e-Citigo už příští rok, první "nativní" elektromobil postavený na konceptu Škoda Vision E pak ještě o rok později.

Vzhledem k propojenosti Mladé Boleslavi s automobilkou Škoda Auto lze podle Vorla předpokládat, že podíl elektrovozů zde na celkovém počtu aut bude v příštích letech růst rychleji než v jiných českých regionech.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele cechv2

barva auta Ok, pokud to bude mít baterie cca 75kWh a dojezd kolem 500 km a cenu max 1,25 mega tak by to šlo, ale kupoval bych to až po 5 letech jako ojetinu za polovic ;) infrastrukturu nám tu snad dobuduje zázračný E.on a ČEZ akorát to nebude levná láce- předpokládám 5 Kč za kwh a více.. jak bude více elektroaut, tak na to stejně budou muset napařit nějakou daň, protože budou méně vybírat na spotřební dani...

---

Nadšenec do kryptoměn a elektromobilů - můj sen je se projet v jakékoliv Tesle a zažít Ludicrous mode naživo. Zeměpisec, Brňák jak Cyp a hrdý Moravák. Snad brzy budou elektroauta s dojezdem 500+ km a cenou do 1 mil CZK standardem.

Obrázek uživatele spetak

Heeezkej podpis. Přidej si tam ještě optimistu jak Brno. Ale neboj, jistě se dočkáme. :-)))

---

Už jen EV, najeto 130 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda hodlá příští rok uvést svoje první, ne nativní, ale spíš NAIVNÍ elektrické auto Citigo s žalostným dojezdem a cenou. A jejich pojízdná vize je jenom marnou snahou zaujmout na trhu s el. auty, výroby v této podobě se nikdy nedočkáme, ale to vy víte, že?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"prověřovat obchodní modely" :))))))) srandisti z boulehlavy ;)

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/skoda-octavia-green-e-line/

PS: co ti šáde nedá postav si rači sám :))))))

stream.cz/meziplyn/10001914-elektro-superb

Obrázek uživatele Kuk

off

VW gruppensexu teče do bot, tak si najímá "šéfredaktory" jako užitečné hlupáky, aby za něj strašili prostý lid fake blábolama a citově je vydírali tím, že nebou mít co žrát a ještě budou doplácet na bohaté :)))))))
https://www.autorevue.cz/michal-pur-nesmyslne-limity-emisi-mohou-srazit-ceskou-ekonomiku-na-kolena

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Á, známý hajter a spammer kuk se objevil mezi hybridy. No, v podstatě proč ne? Tady už zas tolik škody nenadělá...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A proč by to jako měl dělat zrovna VW, který bude už za 2 roky v EU vyrábět zdaleka nejvíc elektroaut ze všech?
To ostatní automobilky se budou snažit přežít se složitými hybridy.

Obrázek uživatele Kuk

off

Unikátní české letadlo na baterky dostalo razítko a může do vzduchu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikatni-ceske-letadlo-na-baterky-dostalo-razitko-a-muze-do-vzduchu-60405?utm_source=Seznamzpravy_static&utm_medium=Zpravy_dne_sidebar&utm_campaign=

2,5 hodiny elektrického letu.

V leteckém průmyslu je v ČR 60 výrobců a 7 z nich vyvíjí elektrická letadla.

Součástí projektu je i česká firma co kromě modelářům dodává regulátory, baterie, BMS a nabíječky i pro elektrický Airbus, NASA a Virgin Galactic.
http://www.mgm-compro.cz/reference

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off

Nějaké pozitivní zprávy pro dinosaury :)

Říjnové prodeje aut v EÚ kromě Francie a VB poklesli
Automobilky se stále ještě nevzpamatovaly z nových emisních pravidel, prodej nových vozů klesl
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/automobilky-se-stale-jeste-nevzpamatovaly-z-novych-emisnich-pravidel-prodej-novych-vozu-klesl-60461

I Škodovka narazila na nové emisní předpisy, v září klesl prodej o 16 %
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/i-skodovka-narazila-na-nove-emisni-predpisy-v-zari-klesl-prodej-o-16-procent-59396?sidVis=1

Nepříliš povzbudivá zpráva pro českou automobilku. Číňané přestávají kupovat auta
Prodej klesl o 12 %, nejvíce od roku 2012
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/neprilis-povzbudiva-zprava-pro-ceskou-automobilku-cinane-prestavaji-kupovat-auta-60018

Čeští exportéři letos překonají historický rekord, ale už vědí, že pak hostina skončí
Škoda je náš největší exportér
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-exporteri-prekonaji-letos-historicky-rekord-ale-uz-vedi-ze-pak-hostina-skonci-60499

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen ať už konečně příjde krize, Škodovka vyrábí na 120% a nová továrna na Ukrajině bude až roku 2023, ovšem dělníci potřebují zvolnit tempo a trochu si odpočinout hned.
Kdyby nepravděpodobně nastalo zhroucení a desetiprocentní nezaměstnanost, tak zase stát aspoň může konečně začít potřebnou rychlostí opravovat a stavět silnice, plus by se mohlo uvolnit na mateřské takové množství ženských, aby jsme alespoň přestali vymírat.

Ale všechno je to dost nepravděpodobné, když tu pořád máme jen třetinové platy proti daleko většímu Západu s miliony a miliony dost neschopných obyvatel, kteří příjdou v konkurenčním prostředí o práci dřív.
Takže naděje pro český lid na zvolnění a normální dlouhodobě udržitelný život je asi až po roce 2030, kdy u nás bude dokončena většina robotizace.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uboha škodofka!!! Ked nedokážu urobiť ani render obrázek, tak čo vlastne chcú dokázať?
Fakt smutné :((

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To není žádnej render ty švidroočko.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na plugshare jsou uz videt - 1/2 z nich je NEPRISTUPNA, zavrena kdesi pro magisrat. Skoda PENEZ! Ovsem pozor - v roce 2022 se dozvime, jak to ta Skoda uz jako prvni fsecko v CR elektrifikovala a ostatni marketingove lzi a srance.

Ten obrázek raději ani nekomentuji. Ale pobavili mne výrokem “že zasíťují MB”. To jako těmi 30 nabíjecími místy a po roce 2020??? Tento počet parkování se zásuvkou bych viděl tak před jednou bytovkou ve městě nebo na vesnici do 3000 obyvatel. Na veřejných stáních před OÚ, obchodem, zdravotním střediskem atd. A budovat hned. Ta Škodofka si z lidí fakt dělá blázny!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To markeťáci u souseda v MB přehlídli, než rohle vypustili?? To měli prohnat alespoň fotoshopem!

Vidím dobře i CHAdeMO?

Hrozně mě ale pobavil ten obrázek, kterak Škodná stojí na parkovišti u nabíječky a vede do ní drát zpoza obrázku, přičemž oba DC kabely jsou zavěšené ve stanici. To je opravdu reprezentativní reklamní materiál :).

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 - K PRODEJI | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele M.Krupka

+1 :-) PĚKNÝ POSTŘEH

Tato nabijecka na obrazku je na letisti v MB. Chademo tam doopravdy je. Ten zluty slaby kabel je fakt zahadny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kabel normalni mennekes stejny jako na obrazku s tou mobilni baterii.
Proc to nezapojili do stanice ma otvor v pravem boku fakt nechapu.
Ninak ta stanice nabiji na chademu bezvadne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je odvzdušnění pro vyšší kapacitu. :-)

Obrázek uživatele ozana

Asi 230V/13A :)

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Případně někdo strčil do nádrže obyčejný kabel. Takzvané ilustrační foto. Alepoň doufám, že to přitom nebyl pod napětím. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele Anonym123

oranžový 20m predlžovací kábel 3*0.5mm2 z hobymarketu.
pod "pojízdné" sa dá rozumieť aj https://www.instagram.com/p/BnfoonzFzUI/

Obrázek uživatele ozana

Je to stejná šňůra jako tady.

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil