Segway S-Pod: jezdící křeslo, které upomíná k budoucnosti plné tlouštíků

Jan Horčík - 06 Leden 2020

Pokud jste viděli animovaný film Wall-E od Pixaru, bude vám pojízdné elektrické křeslo Segway S-Pod nápadně povědomé.Segway S-Pod elektrické samovyvažovací křeslo

Segway S-Pod, elektrické samovyvažovací křeslo, se ovládá rukou a přenášením váhy.
foto: Segway

Společnost Segway patří od roku 2015 čínské firmě Ninebot. I díky tomu významně rozšířila svoje portfolio, mimo jiné například o elektromotorky Segway Dirt eBike X160 a X260 nebo elektrické skútry/mopedy. A připravuje plnohodnotnou okruhovou elektromotorku.

Mezitím představuje známá značka také samovyvažovací elektrické křeslo S-Pod. Umí dosáhnout rychlosti až 38,6 km/h a vlastně svým způsobem zároveň i o zdravotnickou pomůcku.

Předně je ale Segway S-Pod navržen jako zcela nový způsob městské mobility. Nabízí totiž mezi všemi elektroskútry, Segwayi, elektrokoloběžkami, elektrokoly a podobnými dopravními prostředky nejpohodlnější svezení.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

pred viac ako rokom som videl na YB babičku na jednokolke (cca 20") ako sa posúva pomaly vpred, zastaví, ... video bolo Flash Mob.
reči o vyžratých ľuďoch sú rovnaká sprostosť ako propagácia kolobežiek, bicyklov a podobných technických prostriedkoch mladistvými - toto všetko je pre imobilných, starých, ... aby sa dostali von. nie aby sa jazdilo 40 po chodníkoch, ale aby to zvládlo dojazd k mhd, dokázalo sa nalodiť, potom do obchodu, divadla, lekárne, k lekárovi, ...

Obrázek uživatele Kuk

Takže takhle. :D
https://img2.thelist.com/img/gallery/things-only-adults-notice-in-wall-e/wall-e-is-wildly-fat-shaming-1565787894.jpg

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele spetak

Tak s provozem na komunikacích to asi nebude tak jednoduchý. A i kdyby, nechtěl bych v tom být byť jen popostrčen jakýmkoliv, natož velkým autem. O drcu zepředu ani nemluvím.
Ale třeba pro invalidy asi dobrý, jen ti to asi nezaplatí.

---

Už jen EV, najeto 160 tisíc km.

Nevím jakou stabilitu to bude mít při nastupování. Pro invalidu asi nepoužitelné.

A nadpis dobrý, přesně to mě vždy napadne, když čtu o různých těhle postrcích aby lidi nemuseli chodit pěšky.
Když mám na výběr schody nebo eskalátor, tak si vždy dám raději schody.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Ve predu je videt kolecko, predpokladamz, ebude vysunte ve vypnutem stavu a pri na(/vy)stupovani.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.