Razantní elektrická bugina NZT se pouště nebojí

Jan Horčík - 20 Prosinec 2017

Americký start-up Nikola Motor je známý díky svým megalomanským plánům v oblasti elektrických/hybridních trucků. Kromě toho ale teď ukázal také hravou elektrobuginu NZT.auto elektromobily elektrická bugina NZT Nikola Motor

Tenhle mazel asi v Evropě moc neužijete, ale v americké nebo africké poušti to s ním nejspíš bude náramná zábava.
foto: Nikola Motor

První záběry elektrické buginy NZT spolčnosti Nikola Motors ze všeho nejvíc připomínají známou videohru Motorstorm pro PlayStation. Drsnou utahskou pouští se NZT prohání s velkou grácií.

Nebojí se písčitých cest ani příkrých stěn. NZT je první reálný, funkční produkt od Nikola Motors, kterým se firma může pochlubit. A nevydá to vůbec špatně.

Kdyby se nakonec rozhodli zaměřit jen na tyhle elektrické buginy a velkolepé, leč bohužel nerealistické plány na vodíkovo-cng-elektricko-hybridní tahač skrečovali, ani bychom se nezlobili.

Nikola NZT

Nikola NZT
foto: Nikola

Buginu NZT už měli možnost si prakticky vyzkoušet novináři z Electrek.co a byli nadšeni. NZT bude údajně nabízena ve čtyřech variantách: NZT 440, NZT 352, NZT 280 a NZT 198.

Číslo značí výkon elektromotoru, nejsilnější verze bude mít čtyři! Cena nejslabšího elektromobilu do terénu má začínat na $28 900. Kapacity baterií jsou 75 kWh, 100 kWh a 125 kWh (!).

Zrychlení 0-100 km/h zvládne taková bugina během asi tří sekund. Podle Electrek.co už Nikola Motors vybírali zálohy na buginy, ale teď je prý vrací a rezervace je možné uskutečnit i bez zálohy.

Výroba elektrické buginy NZT má začít ve 4. čtvrtletí 2018. První dodávky by se tak mohly uskutečnit na jaře 2019.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pane Hořčík,
pište si jak chcete. Já to buď budu číst nebo nebudu.
Díky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pane Horčíku, já si myslím, že obraty " ani bychom se nezlobili."
do novinařiny nepatří. Já rozhodně vodíku nefandím, ale Vy jako novinář byste měl psát fakta, nikoli své názory a sarkasmy. To přenechte Kukopískovi do diskuse :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

člověče tebe je do redakční rady Hybridu škoda, napiš do rudého práva aby upravili to logo na hlavní stránce :-))


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil