Praha začne stavět infrastrukturu pro nabíjecí stanice

redakce - 13 Únor 2018

O pražském záměru vybudovat v hlavním městě síť nabíjecích stanic jsme nedávno krátce informovali. Teď přichází i oficiální tisková zpráva s podrobnostmi.Česká metropole chce být připravena na očekávaný růst zájmu o vozidla na elektrický pohon.

Česká metropole chce být připravena na očekávaný růst zájmu o vozidla na elektrický pohon.
foto: Operátor ICT

V Praze vyroste nová síť nabíjecích bodů pro elektromobily. Do roku 2019 je v plánu vystavět 59 přípojných bodů pro nabíjecí stanice, většina z nich bude rychlonabíjecích.

„Jsem ráda, že Praha začne v této oblasti konečně dohánět jiné evropské metropole. Stávající síť nabíjecích stanic v Praze není dostatečná pro očekávaný rozvoj elektromobility, navíc většina existujících stanic je středně rychlých. Chceme Pražanům přichystat komfortnější podmínky, aby si elektromobily začali pořizovat ve větším měřítku. Prospěje to samozřejmě i životnímu prostředí ve městě. Podporu elektromobility proto vnímám jako logický krok, kterým se v zájmu čistější dopravy musíme ubírat,“ komentovala záměr Prahy primátorka Adriana Krnáčová.

Počet elektromobilů v ČR exponenciálně roste. Odhady hovoří o tom, že v roce 2020 by měl roční prodej těchto aut stoupnout na sedm tisíc. V současné době je v Česku zaregistrováno přes tisíc elektromobilů. Síť nabíjecích stanic v hlavním městě momentálně čítá zhruba stovku veřejných míst, z čehož v roce 2017 bylo 11 rychlonabíjecích. Naproti tomu srovnatelně velká města, jako je Amsterdam nebo Vídeň, mají mnohem hustší infrastrukturu nabíjecích stanic.

Praha proto chystá stávající síť nabíjecích stanic posílit. Do konce roku 2019 bude v pražských ulicích vybudováno 50 rychlonabíjecích a 9 středně rychlých nabíjecích bodů. Touto výstavbou dojde ke zpětinásobení stávajícího počtu rychlonabíjecích stanic na území hlavního města. Koordinaci projektu dostala na starost společnost Operátor ICT, která v metropoli zastřešuje zavádění Smart Cities technologií.

„Rychlonabíjecí stanice umístíme do ulic s vysokou koncentrací provozu a obyvatel. Tyto stanice, kde vozidla nabijete v řádu desítek minut, jsou vhodné do lokalit s vysokou četností návštěv, jako jsou například nemocnice, úřady, hlavní tahy atd. Středně rychlé nabíjecí stanice budou stát na parkovištích P+R, kde lidé svá auta parkují na delší dobu a dál se většinou pohybují městskou hromadnou dopravou,“ přiblížil plány ředitel divize Smart Prague Operátora ICT Vladimír Zadina.

V současné době probíhá příprava projektové dokumentace. Zároveň Rada hlavního města Prahy dnes schválila záměr vypsat veřejnou zakázku na výstavbu první vlny nabíjecích bodů. V této fázi se bude jednat o stavební přípravu celkem osmi nabíjecích bodů, polovina z nich bude rychlonabíjecích.

Rychlonabíjecí stanice budou stát v blízkosti Vinohradské nemocnice, ve Vršovicích, v Praze-Řepích a na Chodově. Středně rychlé nabíjecí stanice budou postaveny na P+R parkovištích na okrajích metropole, jako je Černý Most, Letňany, Rajská zahrada a Ládví.

Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky na prvních osm nabíjecích bodů, která bude vypsána v brzké době, je 1 846 000 Kč bez DPH. Stavební zakázka na zbylých 51 přípojných bodů bude zahájena v druhé polovině tohoto roku. Celkově se počítá s tím, že do konce tohoto roku bude připravených nejméně 16 nabíjecích bodů.

„Záměr je takový, že Praha tímto způsobem připraví infrastrukturu přípojných bodů, které bude mít ve svém majetku. Následně bude tato místa pronajímat budoucím provozovatelům, kteří místa osadí samotnými nabíjecími stanicemi a budou je provozovat,“ doplnil projektový manažer Operátora ICT Jan Černý.

V rámci podmínek, které budou muset splňovat budoucí provozovatelé nabíjecích stanic, budou možnost jednorázové platby za odběr, akceptace karty Lítačka a sdílení dat o provozu do datové platformy Prahy, kterou nyní Operátor ICT připravuje.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Jsem zvědavý, jestli ti, kteří připravují tento projekt, taky přečtou tyto komentáře od zkušených elektroautomobilistů.

---

Rhythm and Blues, Heart and SoulEV

-

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemyslím si, že by Praha trpěla nedostatkem dobijecích míst (zatím). V podstatě stejně tak i hlavní tahy po republice. Co mě ale nejvíce vadí, že co stanice, to jiný provozovatel. Hodně bych uvítal, kdyby nám provozovatelé nabijecích stanic dali možnost koupit jejich produkt normálním způsobem. To jest platba kartou za odebranou elektřinu. Takto musím mít 1000 karet a čipů a ještě nějaké online účty (EVMAPA), abych mohl nabíjet. Nejdále je v tomto ČEZ. Má nejrozšířenější nabijecí síť, ale jejich čip stojí 550,- měsíčně??? Jejich nabijení bych využil jednou za pár týdnů, takže by se mi to sakra prodražilo, proto jejich čip nemám a na jejich stanicích nemohu nabíjet:-(

U benzínových aut nikdo neřeší, jestli jedete natankovat na OMV nebo MOL nebo cokoliv jiného, protože máte jistotu, že všude zaplatíte svojí platební kartou. V době, kdy se dá kartou platit i sušenka v automatu, mi toto připadá naprosto šílené!

Jsem z toho smutný, protože si myslím, že toto je to, co nejvíce brzdí rozvoj elektromobility...

Tohle je presne ten problem se kterym maji problem i v Nemecku. Je tam x nabijecek od x spolecnosti a ke kazde mate jejich kartu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte pravdu. Všichni se báli, že se elektromobilita zadrhne na dobíjecích standardech, ale kupodivu se automobilky dokázaly jakeštakeš dohodnout. Ale platební systémy to celé zabíjí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já třeba preferuji onu EVMAPu protože dělá bariéru mezi fůrou provozovatelů a mým bankovním účtem. Platební karta dnes v době pípání žádnou bariérou není. Banky dělají vše pro to aby vysát účet (ať už legálně, či nelegálně) bylo co nejjednodušší. Předplacená služba je pro moji potřebu ideální. Ale kdo chce kam, klidně ať lobbuje za co se mu zlíbí. ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě by systém EVMAPy také sám o sobě nevadil, také jí používám, ale byl bych v tom případě rád, kdyby tento systém fungoval na všechny stanice a ne jen na jejich jednu desetinu. U benzínové pumpy také žádnou předplatbu/bariéru nikdo nepoužívá a nikomu to ani nevadí. Prostě přijedu, natankuji a jedu dál.

Stejný pocit bych chtěl mít i při nabijení:-(

V Praze nemůže přes noc nabíjet většina lidí co tam bydlí (bytovky, paneláky apod.). Myslím, že platba kartou přímo u nabíječky by měl být standard, to je pravda, nicméně nejvíce brzdí elektromobilitu 2 věci - cena aut a malá kapacita baterií, která se zdá potencionálním kupcům malá i když by jim stačila. Prostě cenový rozdíl mezi novými spalováky a EV je na první pohled propastný a ten první pohled většinu odradí.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Anonym123

mám návrh - na každé BEV napísať "dojazd 50000km" a malými písmenami konkrétny počet nabíjaní podľa kapacity a spotreby ...
veď podobné už funguje v mnohých obchodných modeloch.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"...prvních osm nabíjecích bodů, která bude vypsána v brzké době, je 1 846 000 Kč bez DPH"
Při ceně nejlevnější rychlodobíječky optimistických 350 tis Kč bez DPH mi to moc nevychází. A to ani kdyby realizace a napojení na zúčtovací systém byly zadarmo, což nejsou ani náhodou. Asi vzniknou jako první dobíječky středně rychlé (AC), ale ani pro ty to nevychází, protože stavební povolení, napojení na trafostanice, stavební práce a programátorské práce na propojení s lítačkou a zúčtovacím systémem vyjdou mým vlastním odhadem na minimálně trojnásobek. Kdo to asi tak za ty peníze postaví a nebude to blázen? :-)

Obrázek uživatele Radovan

Jde jen o stavební práce, tedy je to až moc peněz. Budou tam jen místa, "nabíjecí bod" a následně by měly být stojánky/stojany osazovány kýmsi dalším.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Vypsali 8 nabíjecích bodů za 1.8 mil., tedy je to v pořádku, těch možných 1000 nabíjecích bodů 22 kW (předpokládám DC 3x32A) bude stát 225 mil., to už se dá něco ulejt bokem, to by mohli schválit.... ted jenom schválit celkem 4000 nabíječek, je to 1 mld., to bude standardní částka, kde se dá pořádně nakapsovat. Vyhraje to, jak jinak, Eltodo, jaké překvapení :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chápu-li to správně, budou tam jen místa, tj v článku použit pojem "nabíjecí bod" a následně by měly být stojánky/stojany osazovány kýmsi dalším. A kdy projekt předpokládá, že tam proteče první elektron?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

o tom v projektu není ani zbla. Nicméně kamarádi již mají jistě připraveny žádosti - "projekty" jak si do začátků nechat Prahou zadotovat nesnadný rozjezd - viz. krajskenabijecky.cz (již se nabíjelo na deseti nabíječkách celkem 52x, celkově 360kWh!). To za ty prachy stojí, ne?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a to je tam elektřina letos zadarmo!

Co podle mě v plánu chybí jsou stojany v ulicích, kde se přes noc může nabíjet, pokud nemáte vlastní garáž. Třeba v Holandsku si majitel elektromobilu to může objednat u města, aby večer svůj vůz nedaleko od domu mohl zaparkovat a další ráno zas může vyrazit, bez čekání u rychlonabíjecky. Stačí 11 kW.

---

Rhythm and Blues, Heart and SoulEV

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už mě tyto PR zprávy také docela unavují. Než bude někdo rozšiřovat infrastukturu v Praze (já osobně Pražák jsem a nemyslím, že zdejší situace je špatná), tak by bylo dobré postavit rychlonabíječky nebo alespoň obyčejné AC stanice na hlavních tazích např Rozvadov, potom třeba Tábor + české budějovice, Klatovy, Domažlice a bude se jezdit o mnoho lépe, než když někdo postaví v Praze dalších 50 nabíječek. Takže asi tak, co si o tom kolegové myslíte Vy ?

Ze s AC jdi nekam :D zasadne DC s moznosti AC. Ale stavet jen AC je jak kopat za pravek. To tam budes nabijet hodiny uplne zbytecne.

Obrázek uživatele Radovan

Stačí aby radní a zastupitelé zvedli zadky, sedli na hlaváku na Railjet a prošli si Vídeň. Tam by viděli, jak daleko se dostala za cca 6 let Wien energies (něco jako naše PRE) a co pro elektromobilitu dělá město. A stačilo by jen zkopírovat, aby na každém městském parkovišti a v podmínkách do určité doby i pro všechny soukromá parkoviště byl určitý počet obyčejných zásuvek, případně pár Mennekesů. A město u svých objektů by mělo jít početně brutálním příkladem.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele M.Krupka

Já si myslím, že posílat je do Vídně je celkem zbytečné. Stačilo by pomalu nahrazovat parkovací automaty za parkovací automaty se zásuvkou.
Automat najde každý, platit umožňuje jakkoliv, elektřina tam už přivedena je. Před automatem namalovat místo modrých čar, zelené autíčko. Kolik máme v celé ČR parkovacích automatů?? Pokud by takové automaty nakoupilo ministerstvo pro celou republiku tak máme univerzální jednotný systém v celé ČR a nemusela by města vymýšlet vlastní aplikace.

.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Na parkovistich P+R by stacilo vybudovat jednoduche Schuko zasuvky. Polorychle budou zrejme 11/22kW. Obycejny EV si vezme stejne jen 3,6kW a ty lepsi budou nabite za 2-3 h a pak budou nabijecku blokovat cely den. Obycejne Schuko by staly par korun a mohlo by se jich instalovat nekolik desitek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tiez som za obycajne schuko zasuvky, tam si nabije kazdy a je to super lacne. Ako ale riesit moznu kradez nabijacieho adaptera. Predsa, stoji par sto eur a nie je nicim zamknuty.
- Spravit si nejaky zamok podomacky asi nie je pre kazdeho..

Konektor se v autě zamyká a i adaptér lze zajistit proti odcizení.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

U klasických zapojení přes Schuko bohužel už nezajistíš vytažení ze zásuvky nějakým srandistou, co bude parkovat vedle tebe.
Schuko řešení je sice nejlevnější, ale i to nejhorší. Nejrozumnější řešení mi přijde jeden wallbox třeba se 4mi Typ2 zásuvkama, které budou mezi sebou sdílet kapacitu připojení do wallboxu.
Zvládnout se to dá, když jsem si stavěl wallbox, tak EVSE kontroler zvládne load balancovat další tři kontrolery.

Nemas pravdu, schuko se da zajistit proti vytazeni. Holandani to tak maji stejne tak Norove. Tady mas odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=7l3UepKy_Sk

dokonce snad v nemecku nebo kde maji system zamykani te schranky. Proste schuko nevytahnes.

Dík za video. Ale řešení pomocí zámku na klíček mi nepřijde hodné 21. století. Buď ten klíček bude univerzální a bude ho mít i ten vtipálek, takže kabel vytáhne tak jako tak, jako kdyby tam žádný klíček nebyl nebo bude extra klíček pro každou skříňku a pak bude strašný vopruz řešit “logistiku”.
Tohle mně tedy opravdu nepřesvědčilo.

Existuje pohodlné řešení zamykání kabelu. Otevřete dvířka jakýmkoli čipem, zavřete s kabelem, který teď nejde vytáhnout.
Při odjezdu odemčete pouze tím čipem, kterým jste zamykali a můžete vytáhnout kabel a odjet.
Používá se to hodně v Norsku.

---

ecotaxiolomouc.cz

Tak jestli je to takhle technicky komplikované, tak to už tam může být rovnou Typ2 zásuvka s integrovaným zámkem.

Asi budu za pesimistu, ale podle me ty kabely chrani jedine to, ze "sberaci" netusi, jakou maji cenu (a to ze dneska neni tolik potencialnich kupcu). Schukonec se da ustrihnout (zastrcka stoji par supu) a konec u auta by se podle me vylomil, kdyby se do nej z boku drblo/koplo (alespon teda zapadka nevypada, ze by zvladla nejake hrubsi nasili). To, ze se pri tom nejspis znici zasuvka na aute, bude dotycneho zajimat ze vseho nejmin.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Krádeží napájecích kabelů se moc nebojím. Sběrači nejsou zas takoví blbci, nehledě na to, že díky nové legislativě se výrazně snížil počet krádeží kovů.

Když ti ukradnou kabel, tak ti způsobí škodu nad 5 tisíc, za což se už chodí sedět a většinou kolem parkovišť se najde nějaká ta kamera, která by je usvědčila.

Já nemám problém nechat auto na AC nabíječce na veřejném místě a ani neznám případ, že by někomu uřízli kabely.

Obrázek uživatele Radovan

To by musel být splněny 2 body:
a) musel by v týmu mít silný hlas praktický elektromobilista, který tím už roky jezdí
b) nesměl by na tom být nikdo přisátý, kdo z toho chce nahrabat.
Bohužel cé je správně - nic z toho nebude.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Dnes mluvili i o tom, že schválí v případě smogové situace v Praze to omezení provozu aut pomocí lichých a sudých čísel na SPZ. Ani slovo o elektroautech - tedy elektroauto se špatným koncovým číslem bude pokutováno?

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Elektro auta budou mít speciální zelenou značku, aby to i policajti hned poznali, že je to elektrické!
Těch se lichá a sudá nebude týkat.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 25 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějaký zdroj této informace by nebyl?

Někde jsem to četl a i mě to bylo sděleno člověkem co do toho dělá ale hledat to teď nebudu.
Je to myslím už schválené v Evropském parlamentu a bude se to týkat všech elektro aut v EU, není to česká iniciativa.

Jak na to narazím, tak bych to tady jako informaci dal.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 25 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

Až potkáš barvoslepýho policajta tak budeš namydlenej :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

A můžou sloužit venku barvoslepí policajti ?! :)

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 25 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

Taky si naivně myslím že ne, ale realita bejvá neúprosná :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele M.Krupka

S tou zelenou značkou to už někdo schválil??
http://www.3260.cz/typy_poznavacich_znacek.htm

Obrázek uživatele Cayman

vážně tam mají v tabulce 1.2 značku se znaky FCK 1SLAM ? :D

---

EV nováček - huráá už máme několik tisíc e-km za sebou
2009 Fiat Fiorino (Micro-Vett) 31 kWh www.evalbum.com/5247

Obrázek uživatele Radovan

Ještě pořád jsme relativně svobodná země, můžete si tam jako vegetarián dát třeba FCK SA1AM. S FCK 1SLAM majitel do černého budoucna jen riskuje, že mu velbloud prokopne na protest dveře :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Vzhledem k tomu, že to má začít platit už teď v únoru, tak si mám jet vyměnit značky?

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Vydrž Prťka, vydrž.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 25 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Sranda je, že když bude vyhlášená situace na sudá čísla, mohu jet dieslem se sudou značkou a EV s lichou nechám doma, takže tomu pomohu :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Nebo si zařiďte značku na přání, kde žádné číslice nebudou a netýká se vás to.

Mimochodem, tato opatření jsou úžasná, jakoby většina těch lidí jezdila autem po městě z plezíru. Zajímalo by mě, co by mi FÚ řekl, kdybych prohlásil, že z důvodu mimořádných událostí budu platit daně jenom každý sudý nebo lichý rok.

Pokud vim, alespon jedna cislice tam byt musi ("RZP se musí dle Vídeňské úmluvy skládat buď z číslic, nebo z číslic a písmen."). Takze hack nefunguje :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele ozana

Nula je také číslice a není sudá ani lichá.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

O nula je fakticky 10 a tudiz suda. Mame 5 lichych 1,3,5,7,9
a 5 sudych 2,4,6,8,0.
Nejsem si zcela jist, ale SPZ pouze s nulama 1A00000 neexistuje. Nejnizsi bude 1A00001.

Z matematickeho hlediska ano, ale skoro bych se vsadil, ze "smogove" zakony ji z praktickeho hlediska povazuji za sudou. Teda pokud neni vyhrazena jako indikator pro "papalasfaro".

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Po dělení nuly dvěma nezbude žádný zbytek, takže je IMHO sudá. Tj, myslím, i matematicky...

Obrázek uživatele ozana

Na Wiki se píše: Číslo nula je sudé, neboť je rovno nula-krát dvěma.

Ale psst, tohle policajti neví...

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Tak tak. A obvykle tam zastupuje "o".

Obrázek uživatele Kuk

Tato opatření ukazují na totální bezradnost státní správy.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Státní správa, i v přenesené působnosti, právě není bezradná, mj. právě kvůli těm připomínkám státní správy to chaotické opatření (zatím) nepostoupilo. Bezhlavě to tlačí samospráva, v článku zmíněná radní - neřízená střela (pardon, nezávislá starostka). Ovzduší se nesmí v těch pár kritických dnech více zhoršit za žádnou cenu - sudí / liší - dvě dávky - za žádnou cenu nesmí projet. Couvej na dálnici, nebo se otoč. Záměrně přeháním, ale připomínky dopraváků byly neustále shazovány ze stolu, že si stále vymýšlíme, proč to nejde, ale "nějak" se to udělat přece musí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Správní řízení nemůžete prohrát pokud je vaše vozidlo v tomto případě ZEV

Kolik dnu v roce by ta smogova situace asi byla? Nepretrzite mozna max. 3 dny. Celkem mozna az 7 dnu v roce. MHD by to vyresila. Ale co ti co musi do a z Prahy ven. Tam je fakt problem.

V Ostravě jednu dobu bylo, při vyhlášené smog. situaci, ježdění MHD zdarma. Je už to snad 5 let zpět. Tady si Macura na ekologii jen hraje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jenže v Ově se to vyhlásilo až ten den ráno a následující den se na to nedalo spoléhat, že bude opět MHD zdarma. Proto efekt byl prakticky zanedbatelný.
Kdyby to vyhlásili na víc dní dopředu nebo celý týden, lidé by se podle toho zařídili, ale když to vyhlásili ráno, měli z toho radost jen černí pasažéři, kteří by stejně tím MHD jeli tak či tak

Já jsem to třeba využíval, protože mi tramvaj stojí skoro před barákem. Stačilo ráno se podívat dalekohledem z okna, pokud bylo přes inverzi vidět, a podívat se, jestli tramvaje mají červenou tabulku a hned jsem věděl jestli mám startovat auto nebo jít na tramvaj. Pak ale tu tabulku dávali, nebo snad ještě dnes dávají, jen jako výstrahu, bez volného jízdného. Nevím, proč by to nemělo mít efekt, když už nic, tak DPO nemuselo alespoň ten den nasazovat revizory, dnes už se jim říká "Asistenti přepravy".


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil