POZVÁNKA: 3. ročník Eko-rallye Opavsko se uskuteční v sobotu 14. září 2019

redakce - 09 Září 2019

ASEP a příznivci elektromobility se pravidelně účastní Dnů čisté mobility pořádaných Místní akční skupinou Opavsko (MAS).auto elektromobil Peugeot iOn

Hledá se Agent MA 021 – Agent s právem nabíjet. Akce je součástí Dne čisté dopravy v Hradci nad Moravicí, vhodná pro rodiny s dětmi.
foto: MAS

Principem závodu je v časovém limitu od 10 do 13 hodin projet co nejvíce z určených 40 průjezdních bodů (památek) Opavského Slezska a zároveň mít co nejnižší produkci CO2 na osobu.

V každé z 8 kategorii (pěší, jezdec, cyklista, elektrocyklista, elektromotorkář, elektrořidič, CNG řidič, nezařaditelní) se bude vyhlašovat vítěz kategorie. V kategorii NEZAŘADITELNÍ budou startovat ti, kteří nespadají do žádné z výše uvedených kategorií.

Rozhoduje počet navštívených průjezdních míst. Jako důkaz předkládají závodící selfie vyfocená před navštívenou památkou. Každý navštívený průjezdní bod má hodnotu 1 bodu. U automobilů jsou zvýhodněné posádky s plným obsazením vozu.

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci s ASEP nabízíme prvním pěti přihlášeným účastníkům Eko-rallye z řad členů ASEP nocleh z 13. na 14. 9. v hotelu Sonáta v Hradci nad Moravicí zdarma.

Podmínkou je, aby byl člen (ale i každý zájemce o účast) zaregistrován na stránce pořadatele, více informací na webu nebo u Renaty Veselské, tel. 725 658 004. Akce je otevřená všem elektromobilistům. REGISTRACE A ÚČAST V ZÁVODĚ ZDARMA. POZOR, POČET MÍST JE OMEZEN!

Pro on-line registrované startovní číslo s přezdívkou dle vlastního výběru. On-line registrace probíhá do 10. 9. 2019. Pro prvních 15 on-line registrovaných bude připraveno tričko Agent MA 021 ZDARMA.

Naplánujte si už dnes Vaši nejefektivnější trasu podle průjezdních míst:

Opava – Konkatedrála Panny Marie, Opava – Slezské zemské muzeum, Slavkov – zámek – Stěbořice – zámek, Stěbořice Nový Dvůr – zámek, Jezdkovice – zámek, Litultovice – zámek, Choltice u Litultovic – větrný mlýn, Loděnice – zámek, Štemplovec – zámek, Neplachovice – zámek, Sosnová – zámek, Velké Heraltice – zámek, Hlavnice – zámek, Jakartovice Deštné – zámek, Mladecko – Mladecký Dvůr, Dolní Životice – zámek, Melč – zámek, Radkov Dubová – zámek, Radkov Dubová – zřícenina hradu Vikštejn, Kyjovice – zámek, Háj ve Slezsku Smolkov – zámek, Holasovice – muzeum Slezský venkov, Lipina – vesnická památková zóna, Štáblovice – zámek, Hlučín – zámek, Kravaře – zámek, Bolatice – skanzen, Bolatice – zámek, Šilheřovice – zámek, Budošov nad Budišovkou – muzeum břidlice, Chchelná – zámek, Dolní Benešov – zámek, Velké Hoštice – zámek, Velké Hoštice – pěchotní srub Křižovatka, Opava Milostovice – pěchotní srub U Trigonometru, Hrabyně – národní památník II. sv. války, Hlučín Darkovičky – areál čs. Opevnění, Raduň – zámek, Hradec nad Moravicí – zámek.

Elektromobily, které dojedou z větší dálky, je možné si nabít ze 2 zásuvek Mennekes v OC Breda & WEINSTEIN nebo na rychlonabíječcce E.ON (CHAdeMO, CCS Combo, Mennekes) u OC Globus na vjezdu do města od Ostravy.

Organizace závodu:

9.00 – 9.45 Registrace na místě (Horní náměstí v Opavě) závodníci obdrží startovací balíček.
10.00 Start závodu.
10.00 – 13.00 Průběh závodu (upozorňujeme závodníky, že závod probíhá za plného provozu, nikde není kvůli závodu omezena doprava).
13.00 Nejzazší příjezd do cíle vlakové nádraží Hradec nad Moravicí (pozdější příjezd je penalizován ztrátou bodů).
14.00 Vyhlášení výsledků.
13.00 – 17.00 Den čisté dopravy – navazující program kdy je možné vyzkoušet jezdítka, vozítka, káry, kola, elektrokola, elektroauta.

Připraven program pro děti – výcvik agentů, pro chlapy – agent ve výslužbě, pro ženy – agentky v utajení. Dobré jídlo, alko i nealko, hudba. Vyhlášení výtvarné soutěže Elon jede, Elon vede!

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Kdyby měl někdo zájem, jsou ještě nějaká místečka i na páteční seminář Čistá energie Čistá doprava a energetická řešení na místní úrovni 13.9.2019 10-17. Formulář sice píše registrace uzavřena, ale hned pod ním je možno dotázat se přímo pořadatele odesílacím okénkem https://www.conbri.com/event/cista-energie

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 78 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 33 tis. km (47 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

hmmm registrace probíhá do 10.9.2019 a dnes je 09.09.2019 ;)

---

*Za klima Sněhuláky Gretu / Greenpeace Deutschland Umwelthilfe / Písek fpřevodofce ;) TM3 má od 05/2019 tažný
*když konzerví náčelník vonehdá 2017 konečně vyhlásil dízlblejt po(ka)kání tak fjůčr vižn to aby nebyli za úplný debily :)))
*holt zpátečníky zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by debyl ;)))
1.liga MISTŘI : Kuk/Saman/Jiří_Švarc/ePavel/Radovan/Jan Veselý/e-LUKY/Josef
2.liga UČNI: Kerosin / 3.liga TALENTI : / 4.liga AUTSAJDŘI : Tomáš / 5.kolona ROPÁCI : runner42

Obrázek uživatele Radovan

Tak nefrflám Koudelka a přihlásím se. Na uzávěrku registrace nehledím, pokud je tam ještě místečko, běží pořád. Jde to i pěšky nebo na kole, prostě lokálně bezemisně, takže není nutno hned vlastnit elektromobil.

Protože ještě zbývá 38 míst a Registrace otevřena do 12. 9., 20:00. Viz https://www.conbri.com/event/eko-rallye-aneb-hleda-se-agent-ma-021

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 78 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 33 tis. km (47 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?