Porsche se vrací do Le Mans po 16 letech: s hybridem!

Jan Horčík - 17 Prosinec 2013

Německá automobilka Porsche se po šestnáctileté přestávce vrací do nejslavnějšího světového motoristického závodu. V Le Mans 2014 tak budou mít diváci možnost vidět nový závodní vůz Porsche 919 Hybrid.auto Porsche 919 Hybrid závodní vůz Le Mans LMP 2014

Závodní vůz Porsche 919 Hybrid pro Le Mans 2014
foto: Porsche

Překvapivá zpráva o návratu automobilky Porsche do prestižních závodů Le Mans přichází jen pár měsíců poté, co uvedla do prodeje svůj revoluční plug-in hybrid Porsche 918 Spyder. Auto za téměř milion dolarů si přitom jednoznačně našlo obrovskou pozornost.

A zároveň na testovacích okruzích prokázalo, že hybridní pohon nabízí skvělé výhody. Porsche si nejspíš také všimlo, že Audi se svým hybridem vyhrává Le Mans posledních pár let a rozhodlo se zkusit po letech znovu své štěstí.

Závodní vůz Porsche 919 Hybrid je postaven na dvoulitrovém motoru (o polovinu menším než ostatní závodní auta) doplněném o hybridní pohonný systém. Žádné další podrobnosti bohužel o autě známy nejsou.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paráda. Súboje Audi vs. Toyota sa opet obohatia o legendu LeMans a to Porsche. Super super, uz len dúfat ze sa továrenské LMP1 budu rozrastat dalej a zacnem to sledovat viac ako F1, tak to ide od desiatim k piatim.

A vsetko sú to hybridy - samozrejme dané umelo - su zvyhodnovane tak ako boli v minulosti TDIčka, ale zatial čo mi to pri díseloch vadilo, u hybridov ma to samozrejme teší :)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil