Nadšenci rozpitvali článek Tesla baterie - podívejte se, co našli!

Jan Horčík - 04 Duben 2017

Partička z YouTube kanálu ARIES RC se zabývá především RC modely. Ty dnes běžně pohánějí nejpokročilejší li-ion baterie.auto baterie Tesla článek 18650 Panasonic

Bateriové články 18650, které Tesla využívá po tisících ve svých elektromobilech Tesla Model S a Tesla Model X, jsou konstrukčně kvalitnější a po 500 plných cyklech si drží 95 % své kapacity
foto: ARIES RC

Tvůrci kanálu ARIES RC se zároveň snaží propagovat nové technologie baterií. Své vzdělávací aktivity tentokrát zaměřili na články 18650, které ve svých autech využívá také Tesla.

Podrobné čtyřminutové video vám jasně ukáže a vysvětlí, co vlastně takový 18650 článek obsahuje a jak je konstruován. Pro společnost Tesla Motors je vyrábí exkluzivně japonský partner Panasonic.

S ním ostatně Tesla v Nevadě staví obří gigatovárnu, kde už se rozjela výroba nového typu článku formátu 2170. Video kromě jiného názorně předvádí, jak snadno se dají články recyklovat.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Leodendula:> Já bych si vážil redaktorů, hlavně za to, že opravdu reagují na to co je v diskusích napsáno a není potřeba pro komentáře šílené registrace s několika ověřeními, jako je to jinde. Sebemenší nápad, který má smysl se tu následně rozvede do detailů a vznikne většinou pěkný článek i se souvislostmi. Jen to chvilku trvá. Ani pes se ne...... hned :)
Díky za to.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To znamena, ze za rok (cca 250 cyklov) strati 2.5% kapacity a za 10 rokov cca 25% kapacity? Necham si poradit :)

Obrázek uživatele Josef

250 cyklů za rok s 90 kWh Teslou nemáte šanci udělat. Teda pokud nejste obchoďák. To by znamenalo ujet ročně asi 100 000 km... Takové kilometry se jezdí velmi výjimečně.

Nie. Pokles sa s každým ďalším cyklom spomaľuje.

Aspoň tak nejak to býva.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Odkaz na tohle video si všichni schovejte. Je to skvělý způsob jak někomu vyvrátit nesmyslné tvrzení, jak obrovský problém je recyklace Li-ion baterií.

Obrázek uživatele Josef

Hlavně recyklovat podobné baterie nebude třeba minimálně po dobu 25 let. Pokud se k nim budou lidé chovat rozumně. Za 10 let doslouží v autě a pak si dají dalších 15–20 let jako úložiště.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevím, myšlení ve stylu "hlavně problém to bude za 20 let, teď to není třeba řešit" je to nejhorší co může být... Ideálem je, že při konstrukci čehokoliv se musí již myslet na recyklaci...
Doufám, že váš postoj opustí co nejdříve každý konstruktér, přesněji, managerové toto vaše myšlení zakáží, že bude tabu pronést to co jste napsal...

Obrázek uživatele Josef

Mistře, nikde nepoukazuji na to, že to problém bude za 20 let. Recyklace je již dobře zvládnutá a zahrnutá do ceny baterií. Recyklovat lze 95 % objemu baterie. To mi přijde jako docela OK.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja bych vam nerad bral iluze, ale z videa nijak neplyne, ze recyklace lithiove casti baterie je snadna a to je to, ceho se mnozi obavaji. Myslim, ze se jen malokdo extremne boji problemu s recyklaci medi nebo plastoveho separatoru, to jsou materialy dnes bezne recyklovane.

Obrázek uživatele Anonym123

"a to je to, ceho se mnozi obavaji" - je typické pre plošné zakázanie čohokoľvek, stačí napísať "mohol by" a netreba dôkazov.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Priznam se, ze jsem nejak to hnuti za zakaz elektromobilu nebo celkove baterii nejak nepostrehnul. Spise vidim vetsinou tlak na zakaz spalovani a argument nemoznosti/neekologiccnosti recyklace baterii byva pouzivan spise jako obranny.

Kdyz jsem tady daval odkaz na toto video asi pred tydnem, tak nebyla zadna reakce. Asi to je pro vsechny nezajimava info.

No, redakce se toho evidentně chytla. :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ono to bude spíše tím, že když čtu příspěvky leonandule, tak jsou to většinou "idnesové bláboly", takže nemám zájem se dívat ani na odkaz co vloží...

Obrázek uživatele Kuk

Ty čteš idnes? Fůj.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol