Ocenění pro ID. BUGGY na soutěži elegance - vrátí se plážové buginy do světel reflektorů?

redakce - 02 Červenec 2019

Studie elektromobilu Volkswagen ID. BUGGY na základě techniky rodiny ID. získala ocenění publika na soutěži elegance v areálu francouzského zámku Chantilly.Moderní interpretace plážových buggy z 60. a 70. let bez prvků retro přesvědčila fanoušky automobilů

Moderní interpretace plážových buggy z 60. a 70. let bez prvků retro přesvědčila fanoušky automobilů
foto: Volkswagen

Studie ID. BUGGY zažila na akci „Chantilly Arts & Elegance, Richard Mille“ své první velké veřejné vystoupení po světové premiéře na autosalonu v Ženevě. Elektrická buggy se předvedla na pomyslném mole společně s módními kreacemi belgické návrhářky Ann Demeulemeester a v soutěži elegance obdržela ocenění publika.

Šéfdesignér značky Volkswagen, Klaus Bischoff, který při přehlídce seděl za volantem, neskrýval nadšení: „Je to senzační vyznamenání pro náš designérský tým, když mezinárodní fanoušci automobilů zvolili na tak prestižní akci ID. BUGGY miláčkem publika. Naše vize elektromobility byla lidmi přijata i na emocionální úrovni.“

Studie ID. BUGGY přesvědčila puristickým designem, který je nadčasový a zároveň nezaměnitelný, již při své světové premiéře. Srdce publika si nyní získala i na jedné z nejprestižnějších soutěží krásy na světě.

„Chantilly Arts & Elegance, Richard Mille“ patří společně s designérskými soutěžemi v areálu italské vily Villa d’Este a v kalifornském Pebble Beach mezi nejdůležitější akce svého druhu v automobilovém odvětví. Renesanční zámek v malém městě 50 kilometrů severně od Paříže je světoznámý a soutěži elegance propůjčuje jedinečnou atmosféru.

Jedinečný je také koncept akce. Světoznámí módní návrháři připravují exkluzivní módní kreace, které ladí s příslušnými automobily. Jejich díla jsou pak během přehlídky představována na pomyslném mole modelkami a modely za doprovodu automobilu.

Volkswagen ID BUGGY

Volkswagen ID BUGGY
foto: Volkswagen

„Chantilly je naprosto vrcholnou událostí, na níž jsou nejvzácnější automobily prezentovány zainteresovanému a zkušenému publiku. Krásnější prostředí pro budoucí design naší značky si nedokážu představit,“ vysvětloval šéfdesignér Volkswagenu Klaus Bischoff.

ID. BUGGY ukazuje, že i elektrická mobilita může poskytovat potěšení. Jedinečné zážitky z jízdy vyjadřuje čistý designérský styl. Nezničitelný interiér se vyznačuje minimalistickou koncepcí.

Designéři přitom záměrně upustili od pevné střechy a dveří. ID. BUGGY tak navazuje na koncept kultovních kalifornských plážových buggy z 60. let a je moderní interpretací ikony. Základem studie ID. BUGGY je modulární platforma pro elektricky poháněné automobily (MEB). Volkswagen tímto konceptem zřetelně ukazuje, jak široké spektrum mobility s nulovými emisemi lze prostřednictvím MEB realizovat.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

VW klasika, opět další elektrický koncept, studie, prostě cvičeníčko.
A zatím Citroen už vesele další rok prodává e-Méhari. Škoda, že ne v ČR.
Kde opakovaně dělají soudruzi z NSR chybu?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Off: Tesla Q2 Prodáno 95.200ks. Vyrobeno 87047ks

Obrázek uživatele Kuk

off

Kdo ztratil značku EL34AA?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil