Volkswagen se chce zbavit ropy

Jan Horčík - 21 Prosinec 2006

Volkswagen logo

Německá automobilka Volkswagen vydala plán vývoje pohonu svých automobilů pro následující dekádu. Cílem je zcela se zbavit závislosti na ropě. Fosilní paliva nicméně v krátko- a střednědobém výhledu zůstanou i nadále hlavním zdrojem energie, takže je nutné je využít co nejšetrněji. K tomu mají automobilce Volkswagen pomoci nové technologie přímého vstřikování benzínu (TSI), turbo-diesely (TDI) a dvojité převodovky (DSG). Tyto moderní spalovací motory budou také kombinovány s elektrickými motory v nových hybridních automobilech. Dieselové motory budou navíc vylepšeny o technologii BlueTec licencovanou od značky Mercedes.
Dalším krokem vývoje pak bude nahrazení fosilních paliv biopalivy, tedy celuloidovým ethanolem a bionaftou. Především jde o snížení emisí. V dlouhodobém hledisku pak Volkswagen pracuje na vysokoteplotních palivových článcích. "Vysokoteplotní palivové články učiní celý systém automobilů lehčí, kompaktnější, odolnější a ekonomičtější," řekl Prof. Dr. Jürgen Leohold, šéf vývoje automobilky. Nové automobily s pohonem na tyto nové palivové články by se měly začít testovat už v roce 2009, nicméně jejich produkce reálně nezačne dříve než v roce 2020.
Zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?