Sporťák do zásuvky se spotřebou 3,5 l/100 km - Fisker Karma

Jan Horčík - 10 Září 2009

Viděli jste už někdy nadupané sportovní auto se spotřebou 3,5 l/100 km? Ne? Prohlédněte si jej u nás v galerii, nebo si stáhněte tapety na plochu. Fisker Karma plug-in hybrid je přesně tenhle případ.
Fisker Karma plug-in hybrid
Automobilka Fisker Automotive aktuálně vydala první čísla týkající se spotřeby a emisí. Luxusní hybridní sporťák se tak dočká průměrné spotřeby 3,5 l/100 km a emisí 83 g/km. Firma hodlá během prvních dvanácti měsíců od uvedení v roce 2010 prodat až 15 000 kousků. Pokud vše půjde dobře, do roku 2016 by měly prodaný hybridní auta Karma ušetřit 939 milionů litrů benzinu. Whooa!

Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vidime, ze plac automobilek nad "prisnymi" emisnimi limity byl jen PR humbuk. Je to asi 2 roky, kdy medii svistel jeden clanek za druhym, ve kterem automobilky narikaly, ze prijaty limit 120g CO2 na rok 2012 znamena konec automobilek, zejmena tech vyrabejicich sportovni vozy. Dokonce si vynutily lobbystickymi tlaky vyjimky v zakone. Dnes vidime, ze dosahnout dokonce vznamne lepsich emisi neni problem ani pro sportovni vuz. Takze vubec neslo o ohrozeni automobilek. Jen o ohrozeni pohodlnych zisku, protoze limit by vyzadoval investovat do novych technologii. A to se velkym znackam nechce.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

+1


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol