Google zkoumá plug-in hybridy a rozvodné sítě

Jan Horčík - 05 Říjen 2009

Google sice představuje nejoblíbenější internetový vyhledávač, ale zároveň fušuje do řady dalších oblastí lidské činnosti. Mimo jiné se skrze svou nadační společnost Google.org intenzivně zajímá také o životní prostředí.
Google - elektromobil - dobíjecí stanice
Už déle než tři roky jsou předmětem jeho zájmu také elektromobily a především plug-in hybridy. Google ale nejde ani tak o výrobu, jako spíš o praktické využití auta do zásuvky. Zájem Google začíná právě v okamžiku, kdy se auta zastrčí do zásuvky.

Všeobecný předpoklad je, že auto se v tu dobu bude nabíjet. Google se snaží vyvinout software pro chytrý power management a chytré rozvodné sítě, které by pak dokázaly unést zátěž velkého množství hybridních aut do zásuvky zapojených v jeden okamžik.
Google - logo
Kromě toho Google také zkoumá možnosti kterak využít baterie elektromobilů a plug-in hybridů jako úložiště přebytečné elektřiny, odkud by pak bylo možné uloženou energii opět dostat. Dan Reicher, který má v Google na starost právě problém klimatické změny a energetických iniciativ, řekl agentuře Reuters, že firma testuje plug-in hybridy velmi intenzivně. Nechala si proto předělat několik vozů Toyota Prius a Ford Escape na plug-in hybridy.

yahoo, obrázek: engadget
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ak 1 až 2%, tak OK, ale je to potrebné premietnuť aj do peňazí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skor som to pochopil tak, ze budu regulovat vykon siete, popripade, odpajat a pripajat niektore okruhy a to do doby, kym siet nebude schopna pokryt na vsetkych miestach a vsdy naroky na dobijanie plug-inov.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže firma Google zapríčiní, že ak ráno nastúpim do svojho elektromobilu, nedostanem sa do práce, lebo si "požičali" energiu z mojich akumulátorov?
Pekná myšlienka, ale bežný ľudia sú čosi ako otroci bez súkromia. Začínato už internetom - ani nevieme, kto sa vŕta v našich počítačoch a kradne nám nápady.
Nie som spiatočník, ale lezie mi to na nervy, neustále sa niekto chce pasovať na toho najpravovernejšieho.
Nenechajte sa manipulovať gigiantickými spoločnosťami, a to nielen Google + si všimnite, koľko máte vernostných kariet v peňaženke, ktoré sú vám na nič, ale vaše osobné údaje stále niekto zneužíva...Že existuje zákon o ich ochrane? Áno, ale skúste sa odhlásiť a dokážte, že vaše údaje nebudú znovu použité....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Seš magor.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jde o to ze by si "pujcovali" energii z baterii jen v radu jednotek procent 1-2 % coz znamena pri pripojeni milionu automobilu o ohromnou zasobu energie. S touhle myslenkou pocitaji i pani z CEZu. Tem by se asi novy software od Google hodil :)


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol