Ford jezdí na větrnou energii

Jan Horčík - 07 Duben 2008

Otázka ekologie dopravy se netýká pouze pohonného systému, ale celého výrobního cyklu automobilů. V továrnách automobilek se spotřebuje obrovské množství elektrické energie. I tam se ale pomalu začínají prosazovat alternativní zdroje. Ford postaví ve své továrně v Dagenhamu (poblíž Londýna) už třetí větrnou elektrárnu. Továrna tedy bude i nadále 100% poháněna elektřinou generovanou větrem. Třetí větrná turbína přibude z důvodu rozšíření výroby o nové dieselové motory 1.4 a 1.6l Duratorq TDCi. Jejich cílem jsou evropské modely Ford Fiesta, Ford Fusion a Ford Focus. Ford tak dále snižuje emisní zatížení životního prostředí. Jen v roce 2004 ušetřil 6500 tun CO2. Třetí turbína, vybudovaná opět ve spolupráci s londýnskou firmou Ecotricity, bude mít výkon 1,8 MW, ekvivalent pro 1 000 domácností. V současné době využívá Ford celosvětově obnovitelné a alternativní zdroje energie asi ze tří procent, a to skrze vodní elektrárny, solární energii, větrnou energii, zemní plyn a geotermální elektrárny. Mimochodem, na sesterském webu Ekologické bydlení dnes píšeme o možnostech skladovat vítr, které by z větrných elektráren učinily ještě lepší alternativu.

větrné elektrárny u továrny Ford

zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den Honza :)
prosím o přepočítání bo 1800000 W /10000 domácností = 180 W pokud se nemýlím
a to je docela málo i na muj PC nehledě na nestabilitu, malou účinnost a naprostou nepředvídatelnost výkonu ... Děkuji :)

Obrázek uživatele Petr Soukup

Díky za komentář, opraveno.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

za kolik dní se obnoví zemní plyn???

Obrázek uživatele Petr Soukup

Nepřesnost byla opravena, díky za upozornění.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Výroba bude samozřejmě synchronizována s aktuální povětrnostní situací.. tedy do doby, než si Ford v padesát kilometrů vzdáleném Severním moři postaví obří vzduchové měchy, pak se konečně zase pojede na tři směny :)
MP


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.