EcoFuel World Tour v Praze

Petr Soukup - 26 Duben 2007

CNG stojan

17. května v 10 hodin přivítá Praha posádku vozu EcoFuel World Tour, která absolvuje 1. cestu kolem světa s vozidlem na zemní plyn. Čtyřčlenná posádka Rainera Zietlowa se od loňského října pokouší o zápis do Guinessovy knihy rekordů, aby dokázala, že se dá jen na zemní plyn projet 5-ti kontinenty. V dubnu 2007 měla výprava za sebou ujetých již 45 tisíc kilometrů, během nichž se potvrdilo, že stlačený zemní plyn CNG je všude dostupný a navíc levný. Posádka cestuje ve voze Volkswagen Caddy EcoFuel s výkonem 80 kW, který má v porovnání s konvenčním motorem o 25% nižší emise CO2. Náklady na palivo jsou dokonce méně než polovina ve srovnání s benzínem.

Srovnání Volkswagenu EcoFuel s benzínovou verzí po ujetí 45788 km:

CNG
Cena za kilogram 22,2 Kč
Spotřeba 7 kg/100 km
Náklady 71 150 Kč
Benzín
Cena za litr 34,6 Kč
Spotřeba 10 l
Náklady 158 230 Kč
zdroj: EcoFuel World Tour
přepočet 28,1 Kč/EUR
ČPU, EcoFuel World Tour
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hmm, takže na to aby někdo dokázal že plyn je levnější (díky chybějící dani) než benzín a že na něj mohou jezdit auta (což minimálně v ČR ví snad každý, LPG je u nás v autech hodně časté), tak na prokázání této skutečnosti někdo neváhal věnovat čas a přidá si další drobek k už tak poškozenému ovzduší cestou dlouhou několik desítek tisíc kilometrů.
Jako reklamní akce možná dobrý nápad, jako 'ekologická záležitost' celkem dost šaškárna :-(

technické fórum

Obrázek uživatele Petr Soukup

Neviděl bych to tak černě. Pokud by cesta přispěla k popularizaci CNG, nemusela by to být až taková šaškárna. CNG je u nás zatím velká neznámá a lidé ho zaměňují s LPG.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je pravda, ale princip 'auto na plyn' chápou. Možná jde i o to, že já osobně nepovažuju pohon na plyn jako řešení problému s pohonem automobilů, jen to jen takové složité oddálení problému, který stejně přijde :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pravda pravda, kde to mám podepsat?:)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?