Northvolt podpoří i Evropská investiční banka, postaví demonstrační výrobní linku

Jan Horčík - 14 Únor 2018

Společnost Northvolt, kterou založili dva veteráni z Tesly, se chystá postavit demonstrační výrobní linku. Získala na to půjčku 52,5 mil. eur od Evropské investiční banky (EIB).auto baterie výroba Northvolt

Výroba baterií na severu Evropy by v rámci projektu Northvolt mohla začít snad už v roce 2020.
foto: Northvolt

Není tomu ani měsíc, co jsme informovali, že do projektu Northvolt, který má ambice vybudovat ve Švédsku velkou továrnu na výrobu baterií srovnatelnou s gigatovárnou Tesla, investoval Volkswagen skrze svou značku Scania. Teď udělali baterkáři další velký krok kupředu.

Díky půjčce 52,5 mil. eur od EIB (jištěno skrze InnovFin) chtějí už v následujících měsících postavit ukázkovou výrobní linku. Oba zakladatelé Northvoltu, Peter Carlsson i Paolo Cerruti, pracovali na vysokých pozicích právě v Tesla Gigafactory 1.

Mají tedy nejlepší předpoklady výrobu baterií v Evropě ve velkém skutečně rozjet. Aktuální půjčka od EIB je pro začínající firmu klíčovým krokem kupředu. Vzhledem k počínajícímu masivnímu tlaku na elektrifikaci osobní dopravy v Evropě je to bezesporu krok správným směrem.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

DďTak to je báječný a kde maj tu úžasnou baterii s kterou chtějí konkurovat do budoucna. Jakou maj chemii, pokrokový patenty, jak vysokou energetickou densitu apod. špičkový know how? Nebo dostávaj prachy jenom proto, že jim banky a EU věřej protože dělat baterkárny je teď v módě a že hoši chvilku makali v Tesle, źe se zkusej najmout oár odborníků a vono se to nějak vyvrbí? Té nějak málo ne?
Sice se do toho zapojil VW apod. ale sami dali na rozjezd jen 10 milionů. Plať Evropo plať.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele honza.t

Radomír Prus HE3DA Smart energy forum 2017
Dokážeme vyrábět za cenu pod 100 Dolaru ALE.

https://www.youtube.com/watch?v=MEUXqJMQUcg

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tiez ma to zarazilo - tak nejak si predstavujem automaticky preklad ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

áááá, rodí se nám zde další Čapí hnízdo. Folcvágn investuje, ale zajištění mu musí dělat EU skrze InnovFin. No až toto se provalí jak jsou dány v plen veřejné peníze EU, tak nevím, nevím Folcvágne. Už si ani neškrtneš ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikoli "začít postavit", ale "začít stavět" milá redakce ;-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Šotka jsme zničili, díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?