Jaguar rozjíždí vlastní závody elektromobilů

redakce - 12 Září 2017

V roce 2016 se značka Jaguar stala první prémiovou automobilkou, která vstoupila do Formule E. Nyní spouští první závodní sérii pro sériové bateriové elektromobily na světě. Jaguar Racing spouští první mezinárodní šampionát pro sériové elektromobily na světě. Série čítající deset závodů se pojede v nejkrásnějších městech světa, jako je Hongkong, Paříž, Řím, New York a Sao Paolo.

Jaguar Racing spouští první mezinárodní šampionát pro sériové elektromobily na světě. Série čítající deset závodů se pojede v nejkrásnějších městech světa, jako je Hongkong, Paříž, Řím, New York a Sao Paolo.
foto: Jaguar

Stručně

  • Jaguar Racing spouští první mezinárodní šampionát pro sériové elektromobily na světě.
  • Balík „Arrive and Drive“ nabízený až pro 20 jezdců v každém závodě, včetně VIP závodníka na každém podniku.
  • Série čítající deset závodů v nejkrásnějších městech světa, jako je Hongkong, Paříž, Řím, New York a Sao Paolo.
  • Od konce roku 2018 bude exkluzivní doprovodnou sérií šampionátu Formule E, která vstoupí do své páté sezóny.
  • Značka Jaguar tak podporuje uvedení modelu I-PACE, prvního bateriového elektromobilu.
  • Závodní speciál I-PACE vyrobilo oddělení Special Vehicle Operations společnosti Jaguar Land Rover.
  • Jaguar se stal v roce 2016 první prémiovou automobilkou, která vstoupila do Formule E, dříve než konkurenční Mercedes-Benz, BMW a Porsche.
  • Všechny nové vozy Jaguar Land Rover budou mít od roku 2020 i elektrický pohon.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Jaguar I-PACE eTROPHY bude od konce roku 2018 doprovodnou řadou šampionátu Formule E. Závody budou probíhat během stejných víkendů na totožných městských okruzích.

V nové čistě elektrické sérii budou startovat výhradně závodní vozy Jaguar I-PACE eTROPHY. Budoucí závodníci tak mají šanci předvést svůj talent a poměřit se s konkurencí na světové úrovni v motorsportu s nulovými emisemi.

Jaguar I-PACE eTROPHY

Jaguar I-PACE eTROPHY
foto: Jaguar

„Jaguar se do závodního světa vrátil v roce 2016 s misí „Race to Innovate“. Spuštěním série Jaguar I-PACE eTROPHY posilujeme náš příslib vyrábět bateriové elektromobily, stejně jako mezinárodní motorsport a Formuli E. Jako britský tým jsme hrdí na to, že dnes můžeme oznámit uvedení prvního šampionátu pro sériové bateriové elektromobily na světě,“ řekl Gerd Mäuser, předseda Jaguar Racing.

Průkopnický šampionát podpoří uvedení modelu Jaguar I-PACE. Jde o inovativní pětimístný bateriový sportovní elektromobil, který značka Jaguar vyšle ve stejném roce na silnice.

Na startovním roštu každého z deseti závodů v metropolích jako Hongkong, Paříž, Sao Paolo a New York bude až 20 elektrických závodních speciálů I-PACE, které budou pilotovat příští hvězdy Formule E.

Jaguar I-PACE eTROPHY

Jaguar I-PACE eTROPHY
foto: Jaguar

Oznámení přichází po zprávě, kdy se britská vláda chystá od roku 2040 zakázat prodej vozidel se zážehovými a vznětovými motory. Společnost Jaguar Land Rover se snaží o podporu elektrifikace.

Od roku 2020 budou mít všechny nové modelové řady elektrický pohon, přičemž budou využívat buď hybridní, nebo bateriovou technologii.

Závodní vozy bude vyrábět oddělení Special Vehicle Operations (SVO) společnosti Jaguar Land Rover, které sídlí v britském hrabství Warwickshire. Modely budou vycházet z prvního bateriového elektromobilu výkonného SUV I-PACE. To se začne objevovat v ulicích na konci roku 2018.

„Vždy jsme říkali, že chceme demonstrovat naše elektrifikační technologie na trati a tohle je důkaz. Těším se na to, až na konci roku 2018 uvidím startovní rošt plný závodních speciálů Jaguar I-PACE, krátce poté, co na evropské silnice vyjede první model. Tato inovativní série v neposlední řadě zdokonalí technologie pro naše budoucí elektromobily,“ řekl Gerd Mäuser, předseda Jaguar Racing.

Jaguar I-PACE eTROPHY

Jaguar I-PACE eTROPHY
foto: Jaguar

A dodal: „Od chvíle, kdy jsme loni jako první prémiová automobilka vstoupili do Formule E, tento šampionát exponenciálně roste. Zájem o účast již projevilo také Audi, Mercedes-Benz a Porsche. Série Jaguar I-PACE eTROPHY zatraktivní podívanou pro fanoušky a mladým závodníkům poskytne odrazový můstek do Formule E. Očekáváme, že naše série bude vyprodaná a stane se strhující mezinárodní sportovní událostí.“

„Jaguar byl vítaným rozšířením Formule E a skvělým propagátorem městských závodů elektromobilů. Jsem nadšený, že kromě týmu Panasonic Jaguar Racing soutěžícího ve Formuli E obohatíme od páté sezóny program našich závodních dní novou atraktivní doprovodnou sérií. Série Jaguar I-PACE eTROPHY nabídne fanouškům během podniků ještě více zábavy a bude dalším důkazem o pokroku v oblasti bateriových technologií a elektrického výkonu. Doufám, že mi Jaguar dovolí přinést si závodní kombinézu a helmu... a třeba se i posadit za volant!“ dodal Alejandro Agag, Founder and CEO of Formula E.

Technické specifikace, závodní kalendář a cena startovného v sérii Jaguar I-PACE eTROPHY budou zveřejněny během roku 2018.

Doplňující informace:

Jaguar Racing nabízí v sérii I-PACE eTROPHY kompletní balíky „Arrive and Drive“, které zahrnují:

• Start v deseti závodech mezinárodní doprovodné série šampionátu Formule E.
• Profesionální technickou podporu od přípravy závodního vozu po zpracování dat.
• Veškerou mezinárodní logistiku pro vozy, náhradní díly a vybavení.
• Veškeré pneumatiky a provozní hmoty.
• Kompletní garážovou infrastrukturu během závodních víkendů.
• Veškerou propagaci šampionátu a marketing týmem Jaguar Racing a sérií Formule E.
• Vyhrazené stravování pro závodníky s možností dokoupit další místa pro hosty ze stran sponzorů.
• Závodní oblečení pro každého jezdce.
• Speciální televizní zpravodajství ze závodů.

Běžný závodní víkend bude zahrnovat volný trénink a kvalifikaci, po které bude následovat 30minutový závod. Místa konání a kalendář podléhají schválení federací FIA.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Slibuji, že se podělím o toto svědectví Úvěr Vzhledem k tomu, že v životě potěším Boha, musím hledat půjčku on-line Nebyl jsem schopen dostat půjčku, protože jsem na černé listině kvůli mému špatnému úvěrovému skóre Běžel jsem z práce a ztratil jsem svůj dům Byl jsem na ulici frustrovaný bez přístřeší nebo jídlo, až do jednoho věrného dne jsem našel svědectví internet, jak tato společnost pomáhala lidem s půjčkami, tak jsem se snažil bohužel můj úvěr byl udělen bez jakéhokoli zajištění uplatněného $ 200,000,000,000USD, jsem velmi šťastný, protože věřitelé vás zaslouží, pokud potřebujete spolehlivého věřitele a strach z věřitele Boha kontaktovat nyní. zde je email: pastorpamela23@gmail.com

Obrázek uživatele Aas

Nuz ak sa posnazia, tak predbehnu aj Electric GT plnu Tesiel Model S.
A hoci este svoj elektromobil este ani nepredavaju aspon by chceli.
Tymy kvetnatymi recami o elektromobilite mi pripominaju VW.

Obrázek uživatele PaRi

Právě že Tesla se bude šampionátu účastnit také. Bude to X-ko a bude křižovat trať 20 metrů před závodními vozy. Mimo šoféra v ní pojedou také 3 novináři, komentátor, v otevřených zadních dveřích fotograf s kameramanem a na střešní plošině dvě roztleskávačky.

Očekávám fantastické čelní záběry!

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (11000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Oni vedia preco tam nepustia Teslu Model S...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo vědí, protože ta by se do 10 minut takového závodění přehřála.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takze ten závod Tesla GT co startuje na buduci rok bude trvat len 10 minut?...vsevedko?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tam nebudou ty dnes vyráběné verze modelů S, jak byl v dotazu ten požadavek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podla obrazku je vidiet, ze to bude tak isto specialne auto....a nie seriove....a som presvedceny, že Tesla GT by im dala na frak...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dělají si jen imidž, kdyby rači vyráběli elektromobily co lidi potřebují ;) ale tak co bys od brita jinýho čekal, než kudlu do zad ... ;)

Obrázek uživatele Kuk

Až na to že je to 100% indická firma ;-D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:)) Ind?? to máš fuk britskej vyučenec ;))


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil