Hyundai představil elektrobus Elec City s dojezdem 290 km

Jan Horčík - 31 Květen 2017

Nový elektrobus Hyundai Elec City je vybaven 256kWh baterií, která mu umožňuje ujet až 290 km. Výroba a prodej autobusu mají začít příští rok.auto elektrobus Hyundai Elec City

Elektrobus Hyundai Elec City je, jak jeho název napovídá, určen především do měst
foto: Hyundai

Hlavním konkurentem bude v oblasti elektrických autobusů pro jihokorejského giganta Hyundai čínské BYD. To je dnes v oblasti elektrobusů jasnou velmocí, po světě a doma jich prodá tisíce ročně.

Hyundai ale v poslední době do elektromobility pořádně šlape. Příjemně překvapil osobním elektromobilem Hyundai Ioniq Electric, připravuje i několik dalších.

Pokud náhodou hovoříte korejsky, můžete si vyslechnout o novém elektrickém autobusu zajímavé podrobnosti.
foto: TNKFreePaul

Elektrobus Hyundai Elec City je vybaven elektromotorem o výkonu 240 kW a li-ion polymerovou baterií. Rychlodobíjení stejnosměrným napětím trvá asi hodinu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není to tak dávno co český SOR představil také novou generaci elektrobusu, bohužel žádný samostatný článek zde nevyšel. Neměli bychom spíš podporovat české výrobky?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj,je pravda, ze u nas dela elektrobusy jeste plzenska skodovka (Perun) a ostravska Ekova. O tech se taky moc nepise.

Obrázek uživatele Radovan

Protože doma není nikdo prorokem a protože politici a protože veřejné peníze. V Ostravě, kde Ekova je dceřiná firma Dopravního podniku, nejezdí jediný její elektrobus. Jen 4 SORy jako. Aminulý rok jsme slavnostně s dotací pořídilo 105 plynoprdů CNG a už chtějí pořídit další. Loby jako prase. Ještě 20 let si budeme v MHD užívat kravál a vibrace,než půjdou do šrotu.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Martin67

Hjondé, ty se nezdáš! Respekt!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kolik stojí krasavec?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Minimálně 2x víc než normální.

Obrázek uživatele Kuk

Na kolik vyjde po celou dobu své životnosti včetně všech nákladů za opravy, údržbu a energie v porovnání s klasikou.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.