Hybrid, který vám poseká zahradu

Jan Horčík - 26 Březen 2013

Toyota Prius nebo Chevrolet Volt? Pro vaši zahradu existuje lepší volba: Raven MPV-710. Nová hybridní sekačka na trávu představuje hi-tech řešení pro úpravu vaší zahrady. Jde o sériový hybrid, kdy se malý jednoválec o objemu 420 ccm stará o výrobu energie pro elektromotor.auto hybridní sekačka Raven MPV-710

Hybridní sekačka na trávu Raven MPV-710
foto: Raven

Američané si na své trávníky potrpí. Víc než Angličané? Kdo ví. Každopádně mají rádi silné stroje. Jako je Raven MPV-710. Zároveň chtějí mít tu nejmodernější technologii. A i to hybridní sekačka na trávu s přehledem splňuje.

Je silnější, rychlejší a efektivnější než běžné sekačky. Nemá už daleko ke čtyřkolce. Výhodou proti klasické sekačce je i to, že může sloužit jako mobilní elektrárna. Elektřina vyrobená spalovacím motorem může být využita nejen k pohonu, ale např. i pohonu dalších spotřebičů.

S elektrickým výkonem až 7,1 kW dokáže hybrid Raven MPV-710 klidně zásobovat elektřinou celý váš dům. Nebo řetězovou pilu v lese. Max. rychlost elektrické hybridní sekačky je 27,2 km/h. Nádrž má objem 18,9 l, výrazně víc než klasické sekačky. Přitom ale spotřebuje méně než klasické benzinové sekačky.

Cena hybridní sekačky Raven MPV-710 je kolem $3000, v hrubém přepočtu asi 60 000 Kč.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?