Elektromobily budou mít v Německu zvláštní privilegia

Jan Horčík - 08 Srpen 2014

Za letošní rok se do konce července se v sousedním Německu prodalo zatím 4785 elektromobilů. Během sedmého měsíce prodeje strmě spadly, nejspíš kvůli prázninám. Už od února 2015 se ale němečtí elektromobilisté dočkají řady výhod, což by mělo prodeje podpořit.auto elektromobil elektroauto elektrický vůz Mercedes-Benz třídy B Electric Drive (ED)

Nejnovější německý elektromobil Mercedes-Benz třídy B ED putoval nejprve na americký trh, teprvé poté se představí "doma" v Evropě
foto: Mercedes-Benz

Novou zákonnou normu představila spolková ministrině životního prostředí Barbara Hendricks (SPD) a ministr dopravy Alexander Dobrindt (CSU). Navrhují v ní mimo jiné i to, aby elektromobily mohly používat pruhy vyhrané pro autobusy a parkování zdarma.

Pokud se zákon podaří během následujících měsíců schválit, budou municipality například vyhradit speciální parkovací místa zdarma pouze pro elektromobily. Jenže návrh má i opozici. Ta tvrdí, že nových možností využije jen část měst.

To se potvrzuje v případě např. Berlína a Mnichova. Radnice těchto metropolí již oznámily, že například neumožní sdílení vyhrazených pruhů.

Alternativní pohony zatím nemají ani v Německu příliš na růžích ustláno. V červenci 2014 bylo pouze 1,6 % nově prodaných aut vybaveno alternativním typem pohonu (myšleno že šlo o hybrid, plug-in hybrid nebo elektromobil). Celkem se tedy v tom měsíci prodalo 2196 hybridů a již 597 elektromobilů.

Německo má přitom v oblasti elektrických aut nemalé ambice. Už dříve kancléřka Angela Merkelová několikrát avizovala, že by ráda, aby Německo do roku 2020 mělo na silnicích 1 milion elektrických aut. Podaří se?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Do roku 2020 bude mít Německo možná milion elektromobilů v garážích, na silnicích asi méně...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zvláštní privilegia mají v Německu i tzv. oze a skončilo to ekonomickou katastrofou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To jo. Dávat do souvislosti 100 miliardové dotační programy s povolením vjezdu na vyhrazené pruhy dává opravdu smysl. Povolení vjezdu těch 10ti elektromobilů co v průměrném německém městě je, způsobí opravdovou ekonomickou pohromu.

Ono je to totiž přesně naopak. Takováto opatření státu,jako vjezd na vyhražené pruhy, které nikoho nic nestojí, jsou přesně ta opatření, která může a má stát přijímat na věci, které chce podpořit.

Obrázek uživatele honza.t

Od kdy je energetická soběstačnost ekonomickou sebevraždou ?
Přemýšlel jste už někdy kolik miliard Euro už se zaplatilo za dodanou ropu a co jiného se za to mohlo pořídit !
Právě malé OZE dávají lidem práci a tím se také snižuje nezaměstnanost a peníze zůstanou ve státě .
V USA začala podpora elektromobilu hlavně proto aby se snížily škodlivé emise a lidem v přelidněných aglomeracích se lépe dýchalo a měli méně zdravotních problému s dýchacími cestami .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli chcete být energeticky soběstačný zálesák, kterému k životu stačí úsporná zářivka a pár kilo biomasy, tak možná vám současná úroveň tzv. oze bude postačovat. Pokud chcete být průmyslová velmoc, která je světově konkurenceschopná tak je tzv. oze cestou do pekla a ekonomickou katastrofou. Před oze zmagořením bylo Německo (s jadernými elektrárnami) daleko více soběstačnější než dnes. Dnes dováží mnohem víc plynu (z ruska) než dříve, těží a spaluje mnohem víc uhlí a je závislé na okolních (rakouské, polské, české, francouzské) energetických soustavách, které výkyvy způsobené tzv. oze vyrovnávají a přenášejí je ze severu Německa na jih. Pracovní místa vytvářejí dotace nikoli oze, až dotace skončí skončí i pracovní místa, kdyby byly podobné dotace vloženy do jakéhokoli jiného průmyslového odvětví než oze, vytvořily by mnohem víc pracovních míst než tzv. oze.
viz: scienceworld.cz/aktuality/negativni-dopady-podpory-obnovitelnych-zdroju-energie-5512/ - odkaz zadejte do googlu.

Obrázek uživatele honza.t

Samozřejmě pokud zavádíte nově přístupy tak vznikají nové problémy ale jsem pevně přesvědčen o tom že právě Němci naleznou tu správnou cestu energetického mixu který bude fungovat . Atomové elektrárny souhlas ale kolik vyjde sanace případné havárie. Jsou sice vyvíjeny nové bezpečnější typy reaktoru a palivo jde recyklovat ale také ho musíte někde nakoupit a je obchodováno na světových trzích cena může prudce narůst .
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/v-nemecku-buduji-nejvetsi-vodikovy-sklad-energie-1088385
http://energetika.tzb-info.cz/energeticka-politika/10943-porovnani-energeticke-koncepce-nemecka-a-ceske-republiky-2

Obrázek uživatele Jolinar

1) Vami predkladany clanek je zhruba 3 a pul roku stary, od te doby cena fotovoltaiky sla zhruba na polovinu az ctvrtinu a podobne to je i u vetrnych elektraren.
2) Ackoli porizovaci cena OZE je vysoka, nepotrebuji palivo ani narocnou udrzbu a maji dlouhou zivotnost (viz zaruky na panely 25 let) a mohou tak zarucit navratnost investice...
3) Ze si Nemci zrusili jadernou energetiku je jejich blbost, to sem vubec neplette.
4) Vas odkaz vubec neni treba zadavat do googlu, ale staci jit primo na nej. Priste doporucuji pouzit html tag "a". Ale to bych od Anonyma cekal asi moc...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ad 1) cena klesla díky tomu, že výroba fotovoltaiky se přesunula do nízkonákladových zemí (hlavně čína), kde jejich výroba extrémně devastuje životní prostředí. V Evropě a USA ten pokles cen a čínská konkurence způsobila, že většina výrobců fotovoltaiky zkrachovla. Tak kde jsou ty nová pracovní místa? Navíc, přes pokles ceny je provoz oze stále závislý na dotacích, bez kterých by byl ztrátový, to znamená, že studie stále platí.
ad 2) životnost tzv. oze je podstatně nižší než životnost JE nebo i uhelné či plynové elektrárny. oze samozřejmě potřebují údržbu a obsluhu, a vzhledem k jejich mizivému výkonu je jasné, že náklady na ni v přepočtu na jednotku výkonu budou podstatně větší než u klasických zdrojů. Tzv. oze mohou zarucit návratnost pouze dotace, to je jasné.
ad 3) to, že si němci zrušili JE je jejich blbost a sem to patří protože to úzce souvisí s tzv. oze. Ode mě můžete čekat pouze fakta, ta jsou ale asi na fanatika zelených blábolů příliš silná.
ad 4) Abych mohl vkládat hypertexty musím být přihlášen, což mi kvůli vyvracení pošahané víry pár zelených magorů fakt nestojí za to.

Obrázek uživatele Jolinar

no hlavne ze mate cas psat sahodlouhe prispevky a jeste cizim nadavat do magoru...

tak si nechte ty svoje tzv. oze, my ostatni si nechame normalni OZE.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud jako ekonomickou katastrofu berete (po dlouhé době) vyrovnaný rozpočet, nezaměstnanost na dlohodobých minimech, nižší vydíratelnost ze strany Rusů a Arabů a vyšší odolnost systému proti cenovým výkyvům, tak jsem proto, aby se takové "katastrofy" děly i v ČEZku. Klidně každý rok jedna.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže bez důkazů, že OZE toto způsobila nám to překládáte jak fakt?

Trochu víc než demagogie.

To, že už i německá vláda přiznala stav distribuční sítě před kolapsem, přiznala (na tlak podnikatelů, ale i občanů) pokles konkurenceschopnosti na zahraničních trzích díky vysokým cenám energií?

Shrnuto, vaše doměnky překládáte jako fakta, sdělení spolkevé vlády zamlčujete, jak se tomu říká?

Obrázek uživatele Jolinar

vy se tady obouvate do nekoho, ale sam neposkytnete jediny odkaz, to je demagogie...

… osvědčený základ úspěšné diskusní hádanice  :-)

Obrázek uživatele Jolinar

edit: delete please...
omylem jsem odpovedel na vas prispevek aniz bych si poradne precetl co jste psal a na co jste sam reagoval :)

A kde máte důkazy vy?
To že má Německo vyrovnaný rozpočet ekonomiku daleko daleko před námi je fakt. A oze k tomu samozřejmě jistou měrou muselo přispět, protože jinak, jak tu tvrdítee, by byli asi v úpadku.
To že z oze vyrábí 20% elektřiny jim dává neuvěřitelnou sílu a nezávislost.
Kdyby ČR měla mix min. 50% z OZE pak JE a ostatní tak bysme taky byli někde jinde než dnes.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To, že německá ekonomika šlape a má nízkou nezaměstnanost nastalo díky reformám Hartz I až IV. Naopak tzv. Energiewende působí přesně opačně. Od začátku téhle energetické a ekonomické zhovadilosti se výrazně zvýšil dovoz plynu z Ruska (O rizicích takového stavu netřeba hovořit.) a podíl uhlí na energetickém mixu se rovněž zvýšil. Důvodem je to, že diletantské představy autorů tzv. Energiewende o nahrazení odstavovaných JE tzv. oze se samozřejmě nenaplnily. Výpadek výroby elektřiny pak byl nahrazen plynem a uhlím. Dále to vede k tomu, že menším německým podnikům a domácnostem výrazně vzrostla cena elektrické energie, což má negativní důsledek na konkurenceschopnost německého průmyslu.
Tvrzení že tzv. oze dávají Německu sílu a nezávislost je absolutní nesmysl. Německo je teď energeticky mnohem závislejší na Rusku a na okolních zemích včetně ČR, které musí Německu pomáhat vyrovnávat výkyvy v sítě způsobené tzv. oze. Kdyby ČR měla 50% z tzv. oze tak bychom zde nejspíš žrali trávu. Zavedení podpory tvz. oze v roce 2005 socanskými zloději, způsobila a působí ohromné škdy - každoročně 40 miliard korun. To, že ČR během krize ekonomicky ztrácela zatímco Polsko a Slovensko rostlo bylo způsobeno tím, že poláci ani slováci si nesmyslnou podporu tzv. oze nezavedli.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a Vy ste sa tu kde vzali ? čo ste nový jadrový KGB agent pre strednú európu? Chlape vy ste tak mimo, čo by mi nevadilo- - ale spôsob vašej demagogie mi vadí náramne. Takíto ČEKA?-NKVD.KGB boľševickí agenti rozdrbali priestor strednej európy od 1918 a pokračujú v tom až dodnes. Ale ja pevne verím, že ako komunistov položili PC-čka a rocková hudba, tak boľševikov definitívne položí personalizovaná OZE energetika, smart grid a elektromobilita.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No mimo jsi ty, a to naprosto. Zelený výplach mozku a primitivní lži z tebe jen tečou. Ano agenti kgb rozjebali Evropu a mimochodem magore, víš o tom, že ti agenti kgb to dělali mimo jiné právě prostřednictvím zelených antijaderných hnutí? Evidentně nevíš a ani nechceš vědět, protože jediný co máš v hlavě je zelený kompost. JEdiné co oze položí budou ekonomiky států, které se rozhodly je podporovat.

Obrázek uživatele Jolinar

Nevim co mas za problem Anonyme, ale na tomhle serveru nemas co pohledavat pokud je tvym cilem jen nadavat lidem. To si jdi treba na rozzlobene muze, nebo jiny podobny web.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak sa odsťahuj na sibír a tam si buduj atomky, ale v eu nestraš.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Fakt nemám zájem tě navštěvovat, magore z horních uher.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

aaale , civilizovaný čecháček sa ozval. civilizovaný asi ako zauralskí tatari, s ktorými má viacej génov ako so slovanmi, všakáno. (vedecky dokázané) " Preto to ho to na tu sibír možno aj cez tie atomky priťahuje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je zřejmé, že ty ani netušíš co je to civilizace, kříženče opice a maďara. :-)

Ach jo. OZE jako takové za nic nemůže. To že v ČR se to dostalo do toho stavu kde to je, není vina OZE, ale korupce politiků a jejich chtíče po ponezích. Nevím proč nadáváte na socany, když za to můžou socani společně s odsaky. Vždyť je to jedna banda.

Dál tu sám vyvracíte svoje tvrzení, že v Německu za něco může OZE, vžyť sám píšete, že Německo vypnulo JE a tím pádem jim vznikl nedostatek, který ani 30% OZE nenahradí, takže opět OZE za to nemůže ale vypnutí JE.

Sam mi odpovězte jak by to vypadalo v Německu kdyby neměli 30% z OZE? Kde by tuto elektřinu vzali, když vypnuli JE? Museli by nakupovat plyn a ropu od Rusů v daleko ale daleko vetší míře. Takže je to přesně naopak jak tvrdím já, OZE jim hodně pomáhá.

A ty vaše tkz. výkyvy sítě způsobené OZE, je podle mě pěkný nesmysl už jen z logiky věci, který živí noviny a vy a podobní tomu věří.
Stačí se zamyslet. Kdy se vyrábí nejvíc elektřiny ze slunce? Ve dne, kdy je největší špička spotřeby, ve dne. Takže přes den kdy se vyrobí elektřině ze slunce nemusí jet elektrárna na uhlí/plyn na plný výkon, ale jen jsou připraveny jako záložní zdroje pro případ kdy se zatáhne. Takže z logiky věci, vyplývá, že tepelná elektrárna, která jede jen na "volnoběh" nesežere tolik uhlí/plynu jako pod plnou zátěží. Takže kdyby nevypnuli JE rozhodně by nestavěli žádné nové uhelné/plynové elektrárny. Ale to je úplně jiná otázka.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Problem ale je ze oni este nevypli JE. Ked ich vypnu vsetky tak potom bude problem. Nastastie Francuzi maju este dost JE a mozno ciastocne vykryju potreby Nemecka. OZE jednoducho zo svojej podstaty niesu schopne nahradit jadrove zdroje a preto nemcom nezostava nic ine nez fosilne paliva co je vec, ktorej sme sa tu snazili 30 a viac rokov zbavit. Kazdopadne ja verim tomu, ze nemci dostanu rozum a zacnu stavat nove JE. Problem vsak je, ze to zabera dost casu kym sa taka elektraren postavi a navyse na svete uz nieje dost odbornikov schopny stavat JE a ty co existuju su stiahnuty co azie, takze je otazka, ze ci vobec bude mat kto stavat nove JE v europe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jistě, tzv. oze za nic nemůže stejně jako zbraň nemůže za vraždu. Jestli jste si ovšem nevšiml já jsem nepsal o ČR, nýbrž o Německu a současný katastrofický dopad provozování a podpory tzv. oze nemá s korupcí, jak tam tak tady, nic společného. Zničující dopady jako na ČR a Německo, jsou způsobeny nesmyslně nastaveným systémem podpory, kteří mají na svědomí napostí diletanti (fell v Německu a v ČR Bursík a socani) a jejich doměnka že tzv. oze jsou sto nahradit klasickou energetiku. Nejsou a ještě dlouhá desetiletí nebudou. Vy evidentně problematice naprosto nerozumíte, o čem svědčí vaše extrémně naivní domněnky v posledním odstavci. Každý kdo si o problematice jen trochu něco přečetl ví, že je to nesmysl a co se týče politiky tak právě jen a pouze ODS, se stavěla proti hovadské podpoře tzv. oze protlačované socany. Za katastrofický stav s oze v ČR je tedy zodpovědná ksčssd a bursík nikoli ODS.
Kde by ji vzali? Tato otázka opět svědčí že o tom nic nevíte. Politika tzv. Energiewende v Německu je především o tom, že klasické elektrárny se měly nahrazovat tzv. oze. Bez zavádění tzv. oze by k vypínání JE samozřejmě nedošlo.
Oze samozřejmě ničemu nepomáhá má katastrofický dopad na ekonomiku a na stabilitu sítě, a to nejen v Německu. Navíc se díky odstavování jádra a s ním souvisejícím zaváděním tzv. oze došlo k výraznému nárůstu spotřeby uhlí a plynu.
O podrobnostech se můžete dočíst v mnoha článích, viz třeba
neviditelnypes.lidovky.cz/energetika-transformace-ve-stinu-rypadel-f1x-/p_ekonomika.aspx?c=A140609_102918_p_ekonomika_wag,
neviditelnypes.lidovky.cz/energetika-cire-silenstvi-dck-/p_ekonomika.aspx?c=A140413_112714_p_ekonomika_wag,
scienceworld.cz/aktuality/negativni-dopady-podpory-obnovitelnych-zdroju-energie-5512/,
osel.cz/index.php?clanek=7487,
prumysl.cz/experti-nemecko-by-melo-zcela-zrusit-stavajici-podporu-zelene-energie/,
atominfo.cz/2014/01/ct-nemecky-ministr-zelena-energie-privedla-nasi-ekonomiku-na-pokraj-sil/,
atominfo.cz/2013/12/nemecko-letos-zvysi-dovoz-uhli-na-rekordnich-51-milionu-tun/,
technet.idnes.cz/obnovitelne-zdroje-cesko-nemecko-dq4-/veda.aspx?c=A131103_182539_veda_mla#utm_source=lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=sph,
technickytydenik.cz/rubriky/archiv/energeticka-revoluce-v-nemecku-vice-skodi-nez-pomaha_22357.html,
osel.cz/index.php?clanek=2825.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kde je katastrofický dopad na ekonomiku? Německé ekonomice od sjednocení Německa nebylo lépe. A abych shrnul vaše odkazy:
Wagner, Nejedlý - obhajují sami sebe a svou energetickou koncepci, úplně odtrženou od reality,
PR jaderné lobby
a neexistující článek v technickém týdeníku.
Uvědomte si, že českou energetickou koncepci sestavil "dream team" kolem senilního biochemika (Pačes), experta na fyziku atomových jader (Wagner) a vysoké státní úřednice, která aktuálně jako vedlejšák dělá maskota ČEZu (Drábová).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chápání psaného textu ti dělá zásadní problém že. Takže znova a po lopatě. Německá ekonomika nemám problém (to že ji nebylo lépe od sjednocení je hovadina) proto, že zavčas provedla liberalizační reformy (Hartz I-IV), jak jsem uváděl výše. Energiewende naopak měla na ekonomiku Německa katastrofální dopad. Tedy německá ekonomika na tom skutečně mohla být nejlépe od sjednocení nebýt dementní podpory tzv. oze, která každoročně Německo stojí mnoho set miliard eur. Viz odkazy výše. Wagner, Nejedlý i Pačes problematice rozumí velmi dobře, a to na rozdíl od tebe. Ano je vidět že, na bláboly odtržené od reality jsi ty odborník. Hlavu máš zahalenou v oparu zelené ideologie, který fakta nepropustí, o čemž svědčí to, že sis ty články ani nepřečetl. Zkus si než se zase příště ztrapníš, zadat odkaz do googlu, třeba právě ten technický týdenník. Mimochodem myslíš si, že německý ministra průmyslu nebo eurokomisař pro energetiku taky patří do jaderného dreamteamu? Asi ne co, při tom se shodují s Wagnerem a Nejedlým na tom, že podpora tzv. oze ruinuje německou ekonomiku, což by ses dozvěděl, kdyby ses namáhal ty články přečíst.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kde je katastrofální dopad na ekonomiku? Ona se jim snad hroutí nebo co?
Pačes je kariérní prostitutka a když si s ním onehda Bursík v diskuzi na ČT "vytřel zadek", tak mi bylo toho senilního děduly až líto.
Inteligenci Wagnera a Nejedlého uznávám, ale oni jsou moc zahledění do jádra.
A paní Drábovou jsem onehdá viděl prezentovat naživo. Prezentaci plnou polopravd a zastaralých dat. To vše jako vysoká státní úřednice prostitující se pro soukromou firmu ČEZ, na kterou by měla vykonávat státní dohled.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kde je katastrofální dopad na ekonomiku? No když jste se ani nenamáhal přečíst si články výše tak je jasné, že před fakty zavíráte oči. 600 miliard korun vylitých do kanálu podpory tvz. oze jen v Německu jen v loňském roce (nákladů naprosto zbytečných, které mohly jinde přinést skutečný užitek) vám nepřijde dost katastrofických? Proč asi německý ministr průmysl vyzývá, že současný sytém podpory musí být okamžitě změněn a tvrdí, že to německá ekonomika déle už nevydrží.
Pačes je špičkový vědec a bursík leda politická prostitutka, která nic neumí. Bursík si s nikým zadek nevytřel, ten si zřejmě zadek nevytřel nikdy s obavy před ekologickým dopadem. :-) V televizní diskuzi měl navrch (rozhodně co se týče fakt) Pačes. TO, že bursík skákal do řeči a vyřvával nesmysly opravdu ale opravdu neznamená, že má navrch. Jen ostatní nepustí ke slovu. Každému kdo problematice alespoň trochu rozumí bylo jasné, že jen blábolí nesmysly. "Zahledění do jádra" ono to bude tím, že jádro je jediný relevantní zdroj, který může uspokojit energetickou spotřebu Evropy. Tzv. oze mohou být pouze doplňkový zdroj a musí fungovat bez dotací. Drábová je špičková odbornice a na rozdíl od vás nikdy neuvedla jedinou polopravdu a zastarlá data. O tom pro koho se prostituujete vy raději nebudu spekulovat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aha, už to chápu, katastrofický dopad je - mají se fajn, ekonomika jede, rozpočet vyrovnaný, nezaměstnanost klesá, ale možná by se měli lépe, kdyby ... Jak proboha potom vnímáte ekonomickou situaci v Řecku nebo aktuálně v Argentině?
Pačes je (spíše býval) sice odborník, ale na biochemii.
Drábová v té prezentaci, kterou jsem viděl mimojiné tvrdila, že Němci kvůli Energiewende staví/postavili 30 velkých uhelných bloků (to jsou data z roku 2007) mezitím bylo 20 z těchto projektů zrušeno a jedna už dostavěná elektrárna nejspíše nikdy nepoběží, soud jaksi uznal, že měli neplatné stavební povolení.
Ceny technologií pro výrobu energie měla z roku 2005, co na tom, že vítr už dnes vyrábí za polovinu a FV za čtvrtinu.
Oháněla se spotřebou prvků vzácných zemin ve větrných elektrárnách (neodym do permanentních magnetů v rotorech), ale neřekla, že většina se vyrábí bez permanentních magnetů.
A tak dále, a tak dále. To vše jako součást firemní prezentace ČEZu.
Jo a životní úroveň počítá v gigajoulech. Takže jsem si asi dost tím zateplováním pohoršil. Spotřeba tepla mi klesla na míň než polovinu.

Obrázek uživatele Jolinar

proc vsude pisete "tzv. oze" ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože tak zvaně obnovitelné zdroje ve skutečnosti obnovitelné nejsou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako že slunce se časem vysvítí, vítr vyfouká a řeky přestanou téct? No hlavně že v tom máte jasno.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

+1*.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aktuální data za první pololetí 2014 - 30% německé elektřiny z OZE a +22 TWh obchodní bilance.

Obrázek uživatele Radovan

.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Obrázek uživatele Radovan

Ono s podporou státu a měst to může být velmi jednoduché. Stačí, aby před každým městským či státním zařízením na parkovišti byla pomalá dobíječka, tedy obyčejná zásuvka a min. 1 parkovací místo a je vymalováno. Tím myslím nejen úřady, ale i školy, školky, univerzity, galerie, muzea, zoo, stadiony, aquaparky atd.. Prostě kdekoliv, kde má město či stát peníze. Totéž, jako když je dnes v Německu standardem, že před městskými a státními budovami najdete stojan k uzamčení bicyklu, mnohde i se stříškou. Což mohou samozřejmě využít nejen občané, ale i vlastní zaměstnanci v těchto zařízeních pracující. Prostě místo projektů, zákonů a keců kolem pověsit na fasádu k parkovišti zásuvku a ceduli s vyhrazeným stáním. Nic víc, nic míň.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Obrázek uživatele honza.t

Na vyhrazené stání pro tělesně postižené si nikdo nedovolí postavit auto bez kartičky OTP ale na vyhrazené stání pro EV Klidně bez výčitek protože to není bráno ani trestáno jako nezákonné.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cedulka s vyhrazeným stáním je sice krásná věc, ale u nás jaksi nemá podporu v zákoně....takže pokud si tam stoupne kdokoliv, tak s ním nic nezmůžeš.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A podle jakých zákonů se řídíš ČR nebo jiných?

Vyhrazené stání mají například zdravotně postižení, parkování na karty(praha), parkování dle značky atd...

Nebo jaké vyhrazené stání nemá oporu? Myslíte tu teoretickou možnost jako v německu, kdy se přidá opora i pro elektromobili, nebo co jste "myslel"?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Právě že to není "vyhrazené stání" neboli cedulka EKO, ELECTRO...atd. není vyhrazené stání a nemůžou tě případně odtáhnout či pokutovat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takze se znovu nauc predpisy, ktere plati v CR. Pokud nekdo pouzije SPRAVNE oznaceni, tak MUZE omezit stani na elektromobily a BUDE to mit oporu v zakone, potazmo vyhlasce. Ze jsi mozna nikd yneumel predpisy a ted se ohanis necim co ani neznas to nezmeni.

Ze nedostavaji pokutu nebo je neodtahuji, uvedomil jsi si v jake zemi zijeme? Od kdy se v ČR pokutuje nebo odtahuje ten kdo porusi predpisy? Viz majacek u nejmenovaneho ekonoma na dalnici...

Obrázek uživatele Jolinar

muzu s elektromobilem parkovat na benzince u pumpy? :-)

Obrázek uživatele Radovan

To znám, takových ignorantů je pořád dost, je to o lidské slušnosti. 8 parkovacích míst u Park-In hotelu Ostrava, 1 s nabíječkou ČEZu. 3 volné. Přesto kretén s oktávkou zaparkuje na tom s nabíječkou. Naštěstí ho z recepce v tom kancelářském baráku vyvolali rozhlasem a dorazil, jinak bych ho musel zablokovat a počkal by, až mi skončí 3 hodinový film v blízkém multiplexu. Kabel totiž stačil jen tak tak, ale on už by neodjel (možná přes chodník a trávu). Obchodní centrum Nová Karolina, 8 míst pro dobíjení, na nich pravidelně stojící SUV značek Audi, BMW, Porsche atp.. Ale to jsou ti chudáčci ve stylu já na to mám, všichni se koukejte. Ti stojí i na invalidech, v zákazech stání, na chodnících a včera jeden takový suverénně před hospodou na širokém travnatém pásu mezi silnicí a chodníkem. Parkoviště je totiž až 50 metrů daleko. V Karolině nakonec museli na popud elektromobilisty alespoň 4 místa se zásuvkami ohradit sloupky. Ne kvůli normálním lidem, ale těmto bezmozkům.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Obrázek uživatele honza.t

Také tam jezdím a mohu potvrdit, že na Nové Karolíně jsou místa Trvale blokována . Ono je to totiž u vchodu a ti ignoranti si to oblíbili. Toto někteří řeší montážní pěnou do výfuku
Dokonce jsem už viděl i případ že měl někdo asi větší balení tak vyplnil prostor i před chladičem. ( Prosím nebrat jako návod ! Rozumní lidé se dokáží domluvit )

Obrázek uživatele Jolinar

nj, nedavno jsem taky videl v Brne ve Vankovce stat mladeho frajera v Golfu zesikma pres obe parkovaci mista pro elektromobily. Nastesti ho nejaka tamni sluzba rychle vyprovodila.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol