Elektromobil Tesla úspěšně projel z Prahy až do Newcastlu

redakce - 04 Srpen 2014

Přesně po 3 471 kilometrech a 13 dnech dospěla RWE Go & See Tour 2014 podle plánu do svého cíle v anglickém Newcastlu. Na posledním několikakilometrovém úseku doprovázelo řidiče Tima a jeho tým ve voze Tesla S působivé procesí elektromobilů britské filiálky RWE, společnosti npower, a mnoho diváků.auto elektromobil Tesla Model S RWE tour

Elektromobil Tesla Model S společnosti RWE
foto: RWE

TISKOVÁ ZPRÁVA

Posádka vozu Tesla předtím projela pět evropských zemí, v nichž navštívila inovační projekty a pracoviště zabývající se budoucností našich energetických dodávek. Během celé cesty se nevyskytly žádné technické problémy a při zastávkách na dobíjení probíhalo vše hladce. „Tento test evropské elektromobility se nám jasně podařilo absolvovat,“ konstatoval Arndt Neuhaus, generální ředitel RWE Retail.

Po startu turné v Praze se Tim ve voze Tesla vydal 14. července na cestu. Během téměř dvoutýdenní cesty poznali nejen několik evropských zemí a jejich obyvatele.

Mimo jiné navštívili i energeticky soběstačnou školku, trasu nejdelšího supravodivého kabelu na světě a nejrůznější zařízení a projekty zabývající se výrobou elektrické energie z obnovitelných zdrojů nebo novými způsoby.

Elektromobil Tesla byl všude přijímán s velkou pozorností a řada lidí si nenechala ujít možnost vyzkoušet si jej během testovací jízdy. Tim a jeho posádka popsali celou cestu v blogu.

Patřily sem nejen každodenní zprávy o praktickém testu elektromobilu Tesla Model S (420 koní, dojezd 435 km) a rozhovory s energetickými odborníky, ale i epizody z Timova každodenního života na cestě.

Ať už se jednalo o nedorozumění s českou policií kvůli chybějící dálniční známce nebo setkání tváří v tvář s kravami energetického farmáře, které se zvědavě shlukly kolem elektromobilu - Tim zůstal vždy nad věcí a vyrovnal se i s neočekávanými situacemi.

tisková zpráva
 
Obrázek uživatele Jolinar

to by me zajimalo co meli za problem s dalnicni znamkou... ja mel za to ze je potrebna i na elektromobilu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musí mít. viz.:
www . sfdi.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2013/osvobozeni-od-zpoplatneni/

Možná vezli někoho s průkazu ZTP. :-D
Dá se na tom ušetřit. :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Link na ten blog by ste mohli supnut priamo do clanku..

P.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zřejmě jste ještě nepostřehl, že místní redaktor je zarytým odpůrcem prolinkovávání kamkoliv. Tak vítejte na hybrid.cz :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tiez mi to pije krv. Nech potom nepouzivaju HTTP, ked nenavidia hypertext. Ved odkazy su jeho najlepsia vlastnost.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online