BMW

Jan Horčík - 01 Červenec 2014

logo automobilky BMW

- oficiální stránky www.bmw.com
- české stránky www.bmw.cz

Bavorská automobilka BMW patří do trojlístku německých výrobců luxusních aut, společně s Mercedes-Benz a Audi. Byla založena v roce 1916 a sídlí v Mnichově. Kromě automobilů vyrábí také motorky.

Automobilka BMW vznikla během první světové války jakožto odnož výrobce letadel Rapp Motorenwerke. Od roku 1923 se zaměřila na výrobu motorek a následně od roku 1928 na automobily. V průběhu následujících desetiletí si automobilka postupně vybudovala zejména mezi oddanými automobilovými fanoušky skvělou reputaci.

Vlastnit vůz značky BMW se stalo symbolem nejen luxusu, ale také jízdního požitku a znalosti automobilového světa. V roce 2012 vyrobila skupina BMW celkem 1,845 mil. automobilů a 117 000 motocyklů. Kromě značky BMW vlastní automobilka také Mini.

Bavorská automobilka BMW se dlouhodobě zabývá vývojem vozů s alternativním pohonem. Její historie pokusů s elektromobily sahá až 40 let nazpět. Teprve v letech 2013-2014 ale přichází na trh s komerčními elektrickými auty: městským elektromobilem BMW i3 a sportovním plug-in hybridem BMW i8.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily