Autosalon Peking 2012: Audi v Číně představuje hybridní Audi A6 L e-tron

Ivo Hradil - 25 Duben 2012

Právě probíhající je pro automobilku Audi příležitostí ukázat svůj další přírůstek do rodiny e-tron, a sice koncept Audi A6 L plug-in hybrid. Tento krok německého koncernu není asi pro nikoho žádným překvapením, neboť oblibu čínské populace v prostorných sedanech Audi A6 L potvrzují velmi pozitivní prodejní čísla.Audi A6 L e-tron

Masivní maska s horizontálním žebrováním je poznávacím znamením řady e-tron.
foto: Audi

L e-tron nabízí stejnou kombinaci luxusu a praktičnosti jako jeho konvenční verze. Konstrukce obou vozů je rozměrově i materiálově zcela identická. Její složení tvoří z asi 10% hliník, což snižuje hmotnost konstrukce přibližně o 15 % v porovnání s těmi ocelovými. Pokud vezmeme do ruky metr, naměříme 5,02 m na délku, 1,87 m na šířku a na výšku 1,46 m. Rozvor náprav dosahuje 3,01 m.

Také interiér se oproti standardnímu Audi A6 L nedočkal žádných větších proměn. Pouze namísto klasického tachometru je zde pro zobrazování rychlosti tzv. powermeter a nechybí ani informační terminál MMI.

Audi A6 L e-tronfoto: Audi

Největším rozdílem mezi oběma modely je tak hybridní pohonná jednotka nového sedanu, díky které může ujet konstantní rychlostí 60 km/h až 80 km pouze na elektřinu.

Hybridní pohonný systém kombinuje sílu zážehového přeplňovaného čtyřválce 2,0 TFSI o výkonu 155 kW s elektromotorem disponujícím špičkovým výkonem 70 kW. pohání energie uložená v kapalinou chlazených lithium-iontových akumulátorech, jež jsou uloženy v chráněném prostoru v zadní části vozu.

Audi A6 L e-tronfoto: Audi

Řídící modul hybridní jednotky automaticky optimalizuje provozní režim s důrazem na maximalizaci dojezdu. Ačkoli Audi A6 L disponuje celou řadou tzv. zelených technologií jako je například brzdné energie, výrobce tvrdí, že se tento vůz stále může chlubit silnou akcelerací a sportovním výkonem. Tato tvrzení bohužel zatím nejsou podložena žádnými údaji o maximální rychlosti nebo zrychlení.

Audi A6 L e-tron je prozatím posledním s li-ion bateriemi od této ingolstadtské automobilky. Už dříve však Audi představilo hybridní modely Audi Q5 Hybrid Quattro, a .

tisková zpráva
 

:-D . Dá sa to vnímať aj takto, ale predsa len ak človek vidí emblém A6, tak to pôsobí reprezentatívnejšie.

Auto sa mi páči, ale osobne nevidim veľký prínos v predĺženej verzii A6, pokiaľ to nie je vlajková loď, čo ani nie je (A8) a v tom prípade by som asi aj uprednostnil A8(L), možno aj hybrida.PS: galéria vo full HD http://www.autowallpaperhd.com/audi-a6l-e-tron-concept-2012.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cinani jsou maly, jim staci A6 a maj pocit, ze jsou v autobusu ......

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online