Autosalon Paříž 2014: potvrzeno šrotovné pro diesely ve Francii

Jan Horčík - 07 Říjen 2014

U příležitosti slavnostního zahájení autosalonu v Paříži 2014 odhalil francouzský ministr financí Emmanuel Macron podrobnosti týkající se "superbonusu". Tedy šrotovného za dieselová auta, kterých se chce Francie zbavit.auto elektromobil BMW i3

Bude štědrá francouzská dotace platit také na elektromobily zahraniční výroby, nebo pouze ty domácí?
foto: Hybrid.cz

Podle Macrona počítá francouzská vláda se zavedením celkového bonusu v maximální výši až 10 000 euro (v přepočtu asi 270 000 Kč) už od poloviny roku 2015. Už dnes ve Francii platí dotace na nákup elektromobilu v hodnotě 6300 euro.

Pokud máte zálusk na elektromobil a zároveň necháte sešrotovat svůj alespoň 13 let starý diesel, přidá vám francouzská vláda dalších 3700 euro. Celkově tedy 10 000 euro. Pokud si koupíte místo elektromobilu plug-in hybrid, získáte 2500 euro a pokud hybrid, bude to za 500 euro.

Klíčové je však ještě jedno omezení: o dotaci mohou zažádat pouze rezidenti sídlící v metropolitních oblastech se znečištěným ovzduším, jejichž seznam si Francie pěstuje pod jménem "PPA" (Plan de Protection de l’Atmosphère).

Výhodou je, že v těchto oblastech dnes ve Francii sídlí 48 % populace. Díky tomu by se na silnicích mohl obměnit až 1 milion starých dieselů. Navíc Macron dodal, že vláda se bude snažit "přísná" kritéria ještě dále uvolnit tak, aby na ně dosáhl větší počet lidí.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je dobré, že si alespoň některá ze zemí evropy uvědomuje problematiku diselů. Kolik asi dostanou ti, kteří se rozhodnou pro život bez auta, na kole,......

Obrázek uživatele Radovan

Jak nemám rád dotace všeho druhu, protože jde o rozdávání našich daní, které nám pod pohrůžkou násilí sebral stát, tak tyto mají docela smysl. Strategický. Francie jede z 90% na atomové elektrárny. Ropu musí dovážet, živí tím šejky a Putina. Šejky, co si už z rozežranosti staví v poušti kryté sjezdovky (o vývozu islámu a jimi financovaných konfliktech na Blízkém východě nemluvě) a Putina, co pomalu ale jistě buduje anexemi znovu mohutný Sovětský svaz. Milion elektroaut, pokud možno dodaných vlastním průmyslem, je odstřižení zmíněných od proudu financí za ropu.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 62 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 21 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC Group

Newsletter