Autosalon Detroit 2012: Smart For-Us bojuje o přízeň mladých Američanů

Ivo Hradil - 18 Leden 2012

Na oslavil svůj celosvětový debut malý sportovní elektromobil Smart For-Us. Do Spojených Států ho přivezla německá společnost Daimler, která se tímto konceptem snaží oslovit zejména mladší generaci Američanů.Smart For-us

Smart For-us je určen především pro lidi mladé nebo mladě smýšlející, kteří si chtějí jízdu užít a přitom nezatížit životní prostředí zplodinami.
foto: benzinsider.com

Prvním krokem jak zaujmout mladé lidi je poutavý design. Ten je v případě Smart For-Us vyveden do robustní, dravě vyhlížející podoby elektrického miniroadsteru. Elegantní barevné pojetí je vyladěno do šedo-bílé kombinace doplněné o oživující žluté prvky otevřeného interiéru.

Na první pohled také upoutá netradiční tvar zaoblených kosočtvercových světel olemovaných bílým diodovým osvětlením a velmi krátké převisy karoserie. Silný dojem ještě umocňují velká 18palcová kola se třemi paprsky a offroadovými pneumatikami.

Smart- For-usfoto: benzinsider.com

I přes nevelké rozměry 3547/1506/1701 mm (délka/šířka/výška) je celkově Smart For-Us o něco větší než jeho sourozenec . Co však mají oba dva vozy zcela identické, je hnací ústrojí.

Jedná se o 55kW elektromotor s točivým momentem 130 Nm, který dokáže elektromobilu udělit maximální rychlost až 120 km/h. Shodnou kapacitu, tedy 17,6 kWh, mají i .

Smart-For-usfoto: benzinsider.com

Drobný poskytuje dostatek prostoru nejen pro dvě osoby, ale je také možné ho využívat i jako malý pick-up, neboť disponuje ložnou plochou dlouhou až 900 mm. Po sundání předního ráfku se do auta dokonce vlezou i dvě . Ta jsou za jízdy upevněna do dokovacích stanic, takže jsou vždy nabita a připravena k použití.

V Daimleru také dobře vědí, že mladí lidé mají rádi všelijaké technické vymoženosti a udělátka. Proto jsou namísto zpětných zrcátek využívány kamery přenášející obraz na displej , jenž je uchycen v držáku na palubové desce.

se podařilo vytvořit jistě zajímavý koncept „mladého“ elektromobilu, avšak zdali se někdy dostane do výroby, bude do značné míry záviset na odezvě amerického obyvatelstva.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.