Aston Martin chystá elektromobil s výkonem 1000 koní

Jan Horčík - 07 Duben 2015

Značka Aston Martin ukázala na autosalonu Ženeva 2015 koncept elektromobilu DBX. Na autosalonu v New Yorku aktuálně šéf značky Andy Palmer potvrdil, že se elektromobil se skutečně chystá.auto elektromobil Aston Martine Rapide S elektrické auto

Aston Martin Rapide S - základ pro nový elektromobil?
foto: Aston Martin

Magazín Road & Track na autosalonu v New Yorku od Andyho Palmera zjistil, že nový elektromobil Aston Martin bude založen na modelu Rapide S. Na trh má dorazit zhruba během dvou let a nabídne výkon asi 1000 koní.

se má na co těšit. "Schválili jsme technickou studii pro Rapide EV - tedy čistý elektromobil, bez range-extenderu," řekl Palmer. Takže ostatní automobilky si konečně povšimly, že Tesla už tři roky dělá něco, co ony dosud považovaly za "nemožné". A za další dva ji chtějí dohonit. Hmmm!

Palmer sám ale přiznal, že vývoj čistého elektromobilu není ani tak otázkou toho, že by chtěli dohánět Teslu nebo předvádět co umějí. Především jde o nové regulace v oblasti emisí, které je nutí k tomu aby průměr vyrobené flotily vozů dosahoval velmi nízkých hodnot.

A k tomu jsou nejlepší cestou právě elektromobily. Palmer řekl, že nechce jít cestou downsizingu, mimo jiné i kvůli tomu, že by jejich auta "ztratila duši" (lépe řečeno: zvuk dvanáctiválce).

Zpět na HybridPřidat komentář

minulý týždeň som bol v amsterdame a kolegyňa sa viezla Tesla taxíkom z letiska a vyhlásila, že sa viezla masearti a ani to nebolo drahé:)
Myslím, že Maserati, Aston Martin a Porsche budú trpieť najviac ak v 2016 predá Tesla 100.000 áut.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TAK JISTĚ ŽE ASTON MUSEL REAGOVAT ABY HANBU NAPRAVIL ... :-))
youtube.com/watch?v=JUW0l7bZn1s


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?