Značka Volkswagen dodala loni na celém světě 4,87 milionu aut, elektromobily rostly o pětinu

K nárůstu počtu dodaných vozů došlo ve všech regionech, a to celkem o 6,7 % v porovnání s rokem 2022. Počet dodaných elektromobilů vzrostl oproti roku 2022 o 21,1 %.

Značka Volkswagen v uplynulém roce výrazně zvýšila počty dodaných vozů. Zákazníkům na celém světě bylo předáno 4,87 milionu vozidel. Počty dodaných vozů tak překonaly úroveň předchozího roku ve všech regionech. Celkový nárůst dosáhl 6,7 %.

Vzrostla také poptávka po elektromobilech. V roce 2023 předal Volkswagen zákazníkům na celém světě 394 000 čistě elektrických vozů, což v porovnání s předchozím rokem znamená nárůst o 21,1 %.

Imelda Labbé, členka představenstva značky Volkswagen odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby, k tomu říká: „Počty dodaných vozů ukazují, že jsme jako značka na správné cestě a naše automobily jsou zákazníky dobře přijímány. I v roce 2024 očekáváme na trhu složitou situaci. Ale díky našemu modernizovanému a atraktivnímu produktovému portfoliu jsme dobře připraveni.“

Čistě elektrické modely ID. se těší silné poptávce na celém světě

Volkswagen v roce 2023 zvýšil prodej čistě elektricky poháněných vozů o 21,1 % na 394 000 ks. Největšími trhy pro elektromobily značky Volkswagen byly – v absolutních číslech – Čína, Německo, USA, Velká Británie, Švédsko, Francie, Norsko a Belgie.

Například v Německu bylo dodáno 30 000 vozů ID.4 (+62,9 %). Prvnímu globálnímu elektromobilu značky Volkswagen se skvěle daří také v USA, kde si zákazníci převzali 38 000 vozů ID.4, což v porovnání s rokem 2022 znamená nárůst o 84,2 %.

V Číně byl mimořádně žádaný model ID.3. V roce 2023 bylo v této zemi dodáno více než 75 000 těchto kompaktních elektromobilů – v porovnání s předchozím rokem se jedná o nárůst o více než 200 %.

T-Roc byl znovu nejprodávanější SUV značky Volkswagen v Evropě

Podíl SUV na celkovém počtu dodaných vozů značky Volkswagen je s 54,2 % i nadále velmi vysoký (+14,9 % v porovnání s rokem 2022). V USA patřilo do kategorie SUV více než 81 % prodaných vozů Volkswagen. V Evropě je stejně jako doposud nejprodávanějším modelem SUV značky Volkswagen T-Roc. Tento model dosáhl historicky nejvyšších počtů dodaných vozů v Německu, Velké Británii, Španělsku a Turecku.

Volkswagen Polo je i 48 let po svém debutu a po 20 milionech vyrobených vozů jedním z nejúspěšnějších modelů ve své třídě. V Brazílii bylo zákazníkům předáno 110 000 vozů Polo, což je nový rekord. V Německu se počet dodaných vozů Polo vyšplhal na 33 500, a tím překonal prodejní výsledek z předchozího roku o 44,1 %.

Volkswagen vstupuje do nového roku zahájením prodeje několika modernizovaných bestsellerů

Volkswagen počítá s dynamickým vývojem poptávky i v letošním roce díky novým generacím významných bestsellerů s logem VW. V prvním čtvrtletí budou zákazníkům předány první vozy nových generací modelů Passat a Tiguan a vizuálně i technicky modernizovaného modelu T-Cross.

Velkou modernizací, která zahrnuje nový koncept ovládání a nový systém pohonu, nedávno prošly rovněž elektromobily Volkswagen ID.4 a ID.5. V letošním roce bude navíc uveden na trh také nový model ID.7 Tourer, karosářská verze kombi odvozená od vrcholného elektrického modelu ID.7. Volkswagen plánuje od roku 2026 výrobu plně elektrického SUV v segmentu A s vysokými objemy prodeje, aby uspokojil vysokou poptávku po automobilech kategorie SUV.

Dalším highlightem letošního roku bude představení nové evoluční verze osmé generace modelu Golf – 50 let po premiéře prvního Golfu. Modernizovaný Golf přesvědčí zdokonalenou platformou MQB, upraveným designem, novými asistenčními systémy a pohony a novými generacemi informačních a zábavních systémů i softwaru. Zahájení předprodeje je plánováno na jaro 2024.

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Značka Volkswagen dodala loni na celém světě 4,87 milionu aut, elektromobily rostly o pětinu”

 1. Rok a půl stará zpráva:
  “Markets are always about the future,” when asked why investors treasure Tesla. “We are still aiming at keeping up and probably overtaking by 2025 when it comes to sales.”

  A pro zasmání i něco staršího:
  „the huge amount of investment being deployed by Volkswagen will help it sell over 1.4 million electric cars a year by 2025 — more than any other carmaker and over three times the sales Tesla is expected to produce“

  To Tesla bude mít co dělat, aby do příštího roku snížila prodeje na nějakých 450 tisíc aut za rok 😀

  A to nemluvím o tom, že jestli chce být VW leader v EV, musí k tomu ještě předehnat BYD, který však VW předežene v celkových prodejích (ne jen EV) možná už letos.

Napsat komentář