Rok 2024 bude u značky Volkswagen ve znamení Golfu

Volkswagen Golf se v roce 1974 stal nástupcem modelu Beetle (Brouk). Následovalo dalších sedm generací Golfu. Brzy přijde modernizace té aktuální.

Golf je srdcem značky Volkswagen. A jako žádný jiný model ztělesňuje pojem „bestseller“. Prodáno totiž bylo již více než 37 milionů vozidel osmi generací. Volkswagen příští rok oslaví 50. výročí oblíbeného modelu, který utvářel mobilitu nejen v Německu, ale také v mnoha dalších světových regionech.

Společnost se však nebude u příležitosti jubilea pouze ohlížet za minulostí. Již na konci ledna představí ve světové premiéře nový model Volkswagen Golf, který stejně jako jeho předchůdci znovu zavede do sériové výroby mnoho inovací.

Nejúspěšnější evropský automobil

Byla to doslova automobilová revoluce, když Volkswagen v roce 1974 představil první model Golf jako nástupce legendárního Brouka: místo motoru vzadu měl pohon předních kol, k tomu karoserii s variabilním interiérem, sklopnými opěradly zadních sedadel a velkým zadním výklopným víkem.

Přímočarý design z pera Giorgetta Giugiara navíc přispěl k vytvoření nového designového stylu značky Volkswagen, který byl u nástupců dále rozvíjen. Golf se hned záhy etabloval jako opravdový „Volkswagen“ – lidový vůz –, protože již v roce 1976 překonal hranici jednoho milionu prodaných vozidel. Dodnes bylo zákazníkům předáno 37 milionů exemplářů. Tento kompaktní vůz je tak nejúspěšnějším evropským automobilem, nejprodávanějším modelem značky Volkswagen všech dob – a ikonou.

Pro všechny generace Golfu platí, že tajemství úspěchu tohoto modelu spočívalo a spočívá v celkovém souhrnu jeho vlastností. Golf totiž byl a je perfektním partnerem pro každodenní život, který ztělesňuje mnohostrannost, funkčnost, spolehlivost a kvalitu.

V průběhu desetiletí bylo portfolio rozšiřováno o další varianty, mezi něž patří například Golf GTI, Golf Cabriolet nebo Golf Variant. Každá nová generace tohoto modelu přinesla do kompaktní třídy pokrokovou techniku, bezpečnostní koncepty a komfortní prvky. Volkswagen Golf tak demokratizoval vyspělé technologie, jakými jsou řízený katalyzátor a ABS, ale také airbagy a tempomat, elektronické asistenční systémy nebo mild hybridní a plug-in hybridní systémy.

Volkswagen v jubilejním roce 2024 představí evoluci osmé generace Golfu, která přesvědčí ještě vytříbenějším vzhledem, novými asistenčními systémy, pohony a novými generacemi informačních a zábavních systémů i softwaru. Nový Golf bude mít světovou premiéru již za několik týdnů. Zahájení předprodeje je plánováno na jaro 2024.

Udržování živé historie

Také Volkswagen Classic se zaměří na jubileum Golfu a při mnoha příležitostech v příštím roce představí historické modely Golf z vlastní sbírky. Již ve dnech 31. ledna až 4. února 2024 obohatí vozy první až sedmé generace modelu Golf expozici francouzského importéra značky Volkswagen na veletrhu „Salon Rétromobile“ v Paříži.

Téměř souběžně, od 2. do 4. února 2024, bude Volkswagen na veletrhu „Bremen Classic Motorshow“ vystavovat vůz Golf I a jedinečnou studii EA 276 – ve Wolfsburgu zkonstruovaného předchůdce Golfu z roku 1969.

zdroj: tisková zpráva, foto: Volkswagen

2 Comments on “Rok 2024 bude u značky Volkswagen ve znamení Golfu

  1. Všechno někdy končí a další generace Golfu se bude výjimat jako výstižný epitaf Volkswagenu, který se zpronevěřil všemu, čím byla první až pátá generace tohoto vozidla.

    Bohužel hluboce nemocná německá socialistická ekonomika, kde dotace tvoří již skoro šestinu HDP, si musí projít opravdu hlubokou krizí. A s ní Německo a jeho kolonie čeká i krize politická.

    Dovolím si parafrázovat „This is not the end of the begining, this is the begining of the end“…

Napsat komentář