Zaměstnanci Letiště Praha se vozí v elektromobilech Volkswagen e-Up!

Vítězem výběrového řízení na pronájem elektromobilů pro Letiště Praha se stalo Flexiauto – společný projekt innogy a skupiny Auto Palace na pronájem a sdílení elektromobilů. Zaměstnanci letiště mají možnost jezdit se dvěma vozy Volkswagen e-Up!

Flexiauto se stalo vítězem výběrového řízení na pronájem elektromobilů. Zaměstnanci letiště jezdí se dvěma elektromobily Volkswagen e-Up!
foto: Flexiauto

„Elektromobily jsou v současné době využívány jako referentská vozidla pro zaměstnance letiště. Kromě vlastností typických pro elektromobily je pro nás důležitá také možnost využití snadného a rychlého systému sdílení vozidla,“ řekl Jiří Kraus, člen představenstva Letiště Praha, a dodal:

„Zařazení elektromobilů do provozu letiště je v souladu s naší strategií budoucího rozvoje v oblasti elektromobility a carsharingu. Tyto dva prvky chceme v rámci budoucího rozvoje Letiště Praha posilovat, a to s ohledem na vyšší efektivitu a ekologičtější a ekonomičtější provoz vozového parku.“

Flexiauto představuje pro firmy zajímavou možnost, jak si do firmy pořídit elektromobil bez vysoké vstupní investice a s plným servisem. „Firmy mají zájem využívat Flexiauto zejména jako zaměstnaneckou výhodu relevantní zejména pro mladou generaci. Díky sdílení a výrazně vyššímu nájezdu může Flexiauto dobře fungovat i jako náhrada části interního car fleetu,“ uvedl Pavel Špaček, produktový manažer ze společnosti innogy Energie.

Jedinečné je Flexiauto na českém trhu v tom, že se zaměřuje na pronájem a sdílení elektromobilů firmám pro potřeby jejich zaměstnanců. Ti si vůz mohou v mobilní aplikaci objednat pro služební ale také pro soukromé účely třeba o víkendech.

„Firemní carsharing je dnes na vyspělých trzích velmi populární formou řešení mobility zaměstnanců ve firmách, protože nabízí efektivitu spojenou s úsporou času a nákladů. Klient takové prémiové služby není zatěžován administrativními procesy, může vůz flexibilně sdílet, a hlavně mu odpadají v tomto případě starosti s jeho servisní údržbou, dobíjením či jinými provozními požadavky včetně pojištění. S využitím intuitivní mobilní aplikace prostě zájemce vůz zarezervuje a následně odjíždí. Velmi nás těší, že prémiová služba Flexiauto má za poměrně krátkou dobu své existence dalšího významného klienta. Naším cílem je dále expandovat nejen v Praze, ale i dalších větších městech,“ sdělil Ondřej Prejzek, Business Development and Innovation Director z mezinárodní skupiny AutoBinck, pod kterou v České republice patří prodejny pod značkou Auto Palace.

tisková zpráva

26 Comments on “Zaměstnanci Letiště Praha se vozí v elektromobilech Volkswagen e-Up!”

   1. Vy jste ale oba zlobiví chlapci, takhle to na plnou pusu
    Vy jste ale oba zlobiví chlapci, takhle to na plnou pusu veřejně vykecat. Počkejte, až budete chtít někam z Ruzyně letět. To bude hodně nepříjemná osobní prohlídka, s podezřením na přechovávání omamných látek v tělních dutinách :-)))

 1. Co se stane když autopilot TESLY při přeparkování se
  Co se stane když autopilot TESLY při přeparkování se stane účastníkem nehody, oba hodí 4ry blinkry autocall zavolá cajty kery přijdou k TESLE a za volantem nikdo?? :)))))))

  autoforum.cz/bleskovky/majitel-tesly-nasel-cestu-jak-se-elegantne-vyhnout-pokutam-za-parkovani

 2. A jeste jeden OT:
  Znate nekdo majitele bile Tesly s sedym

  A jeste jeden OT:
  Znate nekdo majitele bile Tesly s sedym teckovanym napisem „elektromobil“ na boku, ktera v patek kolem obeda minimalne hodinu predvadela spravne vyuziti „parkovaciho mista pro elektromobily“ pred butovickou radnici u PRE stojanu, patrne nove vybaveneho bezdratovym nabijenim?
  Neocekavam, ze se prizna k tomu, za co tu vsichni lyncuji spalovaky, tak doufam, ze se alespon stydi.

  1. Neřešit. Běžně potkávám Tesly, obvykle zřejmě z
   Neřešit. Běžně potkávám Tesly, obvykle zřejmě z půjčovny nebo firemní, kde jejich uživatelé nerespektují nic. Ale to ani uživatelé různých Audi, BMW nebo Škodovek… Setkávám se s tím denně. Třeba v Lidlu v Pardubicích přibyla cedule, kde se píše, že nabíjení je zdarma: pro zákazníky, max. hodinu, s elektřinou z plně obnovitelných zdrojů. Naposledy jsem tam potkal Teslu 85D, která tam stála 2 hodiny a vycucla si krásných 70 kWh… A běžně tam nabíjí lidé, kteří do Lidlu ani nepáchli.

 3. OT: kdyby si nekdo chtel vydelat dve stovky 🙂
  Dobrý

  OT: kdyby si nekdo chtel vydelat dve stovky 🙂

  Dobrý den
  Hledáme uživatele elektromobilů (nikoliv hybridů a plug-in hybridů), kteří by byli ochotni poskytnout rozhovor v rámci výzkumu Univerzity Karlovy, jehož cílem je zjištění bariér a potenciálu pro rozvoj elektromobility v ČR. Na základě výsledků bude připravena softwarová aplikace a mapa dobíjecích stanic nezávislá na komerčních firmách a výsledky by také mohly mít praktické využití při aktualizaci politických dokumentů.
  Rozhovor by se týkal Vašich zkušeností s používáním elektromobilu a měl by trvat asi 45 minut a byl by za odměnu 200,- Kč. Místo i termín rozhovoru by byl na Vašem výběru.
  Pokud byste měl/a zájem se zúčastnit, kontaktujte nás prosím na e-mailu zuzana.martinkova@czp.cuni.cz
  Děkujeme.
  Mgr. Zuzana Martínková
  Univerzita Karlova
  Centrum pro otázky životního prostředí
  zuzana.martinkova@czp.cuni.cz
  http://www.czp.cuni.cz

  1. Pěkné, ale k čemu? V ČR už neelektrifikované jsou pouze
   Pěkné, ale k čemu? V ČR už neelektrifikované jsou pouze úzkokolejky a couráčky do odlehlých částí republiky kam cestuje tak 20 lidí. Tam nikdo takhle investovat nebude. Nikdy se to nezaplatí. Holt Siemense, pro evropu jsi přišel tak o 50 let pozdě.

    1. To Vás nepotěším, budou to pomalé a bude jich více.
     To Vás nepotěším, budou to pomalé a bude jich více. Prvotně pro delší parkování (mezi odletem a příletem nebo vyprovázení příbuzného/obchodního partnera k odletu/příletu) a ne pro průjezd a rychlé nabití. Trošku jsem jejich vznik při svých obchodních návštěvách a jednáních na letišti se svým elektromobilem vyprovokoval, když jsem se dozvěděl o plánech letiště s parkovišti.

Napsat komentář