Za dva roky vyrostla síť veřejných nabíječek ČEZ na dvojnásobek

ČEZ dnes v Nymburce slavnostně otevřel 300. nabíjecí stanici v rámci své sítě. Více než 150 stanic vzniklo díky evropskému grantu Connecting Europe Facility (CEF) a Operačnímu programu doprava.

Jubilejní 300. zprovozněný stojan vyrostl na parkovišti řetězce Kaufland v Nymburce.
foto: ČEZ

V regionu na pomezí středních a východních Čech je v provozu celkem jedenáct veřejných nabíjecích stojanů ČEZ. Kromě Nymburka také v Kolíně, Ovčárech, Cerhenicích a u dálnice D11 ve Vrbové Lhotě a Choťánkách. Dohromady provozuje ČEZ ve Středočeském kraji 47 stojanů, z toho 40 rychlonabíjecích.

Na rozšiřování veřejné sítě nabíjecích stanic spolupracuje ČEZ s partnery jako jsou sítě obchodních a stravovacích řetězců, čerpacích stanic, prodejců aut, ale i s kraji a městy.

Navzdory pandemickým omezením očekává ČEZ letos prolomení hranice 3 milionů odebraných kWh. Stále rostoucí poptávku po veřejném dobíjení přitom už dnes plně zvládnou pokrýt jen lokality se dvěma a více stanicemi. Do budoucna také chce ČEZ cíleně zaměřovat na výstavbu stojanů o vyšších výkonech, které dokážou nabít elektromobily ještě rychleji.

Hlavní tíhu provozu nesou rychlonabíjecí stanice dodávané společností ABB ČR. Ty dnes tvoří více než 80% sítě ČEZ a umožňují nabíjet výkonem až 50 kW všechny typy elektromobilů.

Celkový instalovaný výkon nabíjecích bodů v síti ČEZ činí přes 18 MWh, což je např. ekvivalent středně velké vodní elektrárny zásobující bezemisní elektřinou domácnosti 50tisícového města.

tisková zpráva

16 komentářů u “Za dva roky vyrostla síť veřejných nabíječek ČEZ na dvojnásobek”

       1. To budete 3 tydny sedet v Singapuru? Dobry blabol. Ale jeste
        To budete 3 tydny sedet v Singapuru? Dobry blabol. Ale jeste si muzete odskocit do Ciny, tam vam prdnou Sinovax nebo jak se ten jejich sputnik jmenuje. Muzete prstem po mape obletet treba cely svet. Dejte vedet kam vas prst dopadnul.

        1. Blábol? Já tady mám firmu Leošu, jezdím sem jednou nebo
         Blábol? Já tady mám firmu Leošu, jezdím sem jednou nebo dvakrát ročně vždy na pár týdnů už sedm let.
         Jasně, že mi nebudeš věřit. Mohl bych ti napsat UEN aby sis to checknul v ACRA, ale nějak nemám potřebu ti něco dokazovat hele 😀

        2. No jasne. A pri zpatecni ceste nezapomente udelat dalsi
         No jasne. A pri zpatecni ceste nezapomente udelat dalsi kontrakt na arktickou naftu abyste doma v lese nevyschnul. Kolik nafty jste spotreboval pres zimu?

Napsat komentář