Vzniklo občanské sdružení Ticho nad Prahou

Nově založené občanské sdružení Ticho nad Prahou, učinilo první krok ke své veřejné existenci 4. dubna spuštěním svých internetových stránek www.tichonadprahou.cz. Hlavní cíl sdružení je formulován jako iniciativa za zlepšení životního komfortu obyvatel těch částí Prahy a okolních obcí, které jsou nejvíce přetíženy škodlivým a obtěžujícím hlukem z letecké dopravy.
Zástupci občanského sdružení jsou přesvědčeni, že existence nové paralelní dráhy je prvkem dopravní infrastruktury, který významně pozitivně ovlivní životní prostředí více než 200 000 obyvatel, sníží hladiny hluku jejich především „panelákových“ oblastí Prahy 4, Prahy 5, Prahy 13, Prahy 6, Prahy 17 a v okolních obcích a zlepší jejich životní komfort. Tyto regiony jsou podle nich ohroženy aktuálně nyní a míra zátěže se zvyšuje.
Občanské sdružení Ticho nad Prahou se při těchto jednáních nezdráhá přiznat, že v tomto duchu přímo polarizuje vůči iniciativám malých sídelních satelitů z okolí Prahy, např. z Nebušic, Horoměřic, Suchdola, Přední Kopaniny a dalších. V těchto obcích, které jsou aktuálně zatíženy méně, vznikla sdružení zaměřená negativně, a to na úsilí stavbě nové dráhy zabránit.

One Comment on “Vzniklo občanské sdružení Ticho nad Prahou”

  1. Zdravím a viděl jsem
    Zdravím a viděl jsem reportáž v televizi.Mám chatu na Slapech a skoro clý rok létají letadla do teplých destinací a to prakticky 24 hodin denně.Chápu,že v Praze magistrálu nejde přesunout ale tam nahoře je tolik místa.Proč letecký koridor vede právě nad asi nejznámější oblastí chatařů Slapy nad Vlt?Pokud je mi známo tak v Mnichově letadla v noci létat nesmí do šesté ráno,že…Tady si každý dělá to co mu povolí zákon.Sám jsem prožil cestu letadlem k středozemnímu moři letadlem s Firo-tour.Byli jsme tam brzy ráno na pokoj jsme nemohli nehledě na to,že čas odletu byl údajně změněn na poslední chvíli.Po pátrání jsem zjitil,že k žádné náhlé změně nemohlo dojít.Můj známý na Ruzyni mi to potvrdil a taky dodal-noční lety jsou až o 25% levnější.S Fyro již nepojedu.

Napsat komentář