Výroba elektromobilu Cupra Born začala v německém Cvikově

Sériová výroba nového elektromobilu Cupra Born byla spuštěna v německém Cvikově, v největším elektromobilovém výrobním závodě v Evropě patřícím koncernu Volkswagen. Auto se začne prodávat v listopadu 2021.

Seat, pod který značka Cupra patří, očekává, že elektromobil Cupra Born zvýší podíl značky Cupra na celkových prodejích společnosti na 20 %. Elektromobil Cupra Born je postaven na platformě MEB a jde o auto přímo příbuzné s Volkswagen ID.3.

Výroba elektromobilu Cupra Born ve výrobním závodě Cvikov koncernu Volkswagen. foto: Oliver Killig/Cupra
Výroba elektromobilu Cupra Born ve výrobním závodě Cvikov koncernu Volkswagen. foto: Oliver Killig/Cupra

U příležitosti zahájení výroby nového modelu navštívil továrnu Volkswagen v Cvikově, největší závod na výrobu elektromobilů v Evropě, předseda představenstva Wayne Griffiths spolu s dalšími členy představenstva. „Výrobou našeho prvního 100% elektrického modelu v největším elektromobilovém výrobním závodě v Evropě získáme cenné zkušenosti pro přípravu produkce elektromobilů v Martorellu od roku 2025. Naší ambicí je vyrábět ve Španělsku více než 500 000 městských elektromobilů ročně pro různé koncernové značky,“ řekl Griffiths.

Elektromobil Cupra Born bude od čtvrtka 30. září vystaven na autosalonu Automobile Barcelona 2021. Tímto krokem bude zahájena realizace plánu uvedení nového elektromobilu na mezinárodní trhy.

Největší závod pro výrobu elektromobilů v Evropě

Závod Cvikov je prvním výrobním závodem koncernu Volkswagen zaměřeným na 100% elektromobily. Německý závod je také považován za největší a nejefektivnější elektromobilový závod v Evropě. Denně vyrábí až 1400 vozidel, což představuje roční kapacitu výroby cca 330 000 elektromobilů. Kromě modelu CUPRA Born vyjíždějí z bran cvikovského závodu další čtyři modely: Volkswagen ID.3, Volkswagen ID.4, Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron.

Elektromobil Cupra Born je španělskou variací na Volkswagen ID.3. foto: Oliver Killig/Cupra
Elektromobil Cupra Born je španělskou variací na Volkswagen ID.3. foto: Oliver Killig/Cupra

Elektromobil Cupra Born bude nabízen v různých výkonových verzích a se sportovním paketem e-Boost, který zvýší výkon až na 170 kW. S baterií o kapacitě 77 kWh je dojezd na jedno nabití 540 km. Kapacita baterie 58 kWh nabídne dojezd 420 km WLTP. Rychlonabíjení je možné až 125 kW. Nejnižší dostupná kapacita baterie bude v případě elektromobilu Cupra Born 45 kWh (využitelných) pro dojezd 340 km. Max. výkon je v tomto případě 110 kW/310 Nm, zrychlení 0-100 km/h během 8,9 sekundy.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář