Volvo investuje do rychlejšího nabíjení elektromobilů

Automobilka Volvo Cars spojila své síly se společnosti Breathe Battery Technologies (Breathe). Jako první výrobce automobilů tak získává přístup k nejnovější verzi jejího patentovaného softwaru pro nabíjení, jenž obsahuje algoritmy pro použití v plně elektrických vozech Volvo nové generace.

Integrací softwaru Breathe do společností Volvo Cars interně vyvinuté platformy pro řízení baterie může optimalizovat a vylepšit výkon nabíjecí technologie, což automobilce Volvo umožní poskytnout našim zákazníkům ještě rychlejší nabíjení jejich elektrických vozů a celkově lepší zážitek při jízdě i nabíjení.

SOUVISEJÍCÍ: Volvo Cars zažila loni rekordní rok v rámci celé 97leté historie

Tuto novou technologii zavede u nové generace elektromobilů, u níž očekává zkrácení doby nabíjení z 10 na 80 % kapacity až o 30 %, a to při zachování stejné hustoty energie a dojezdu. A bude to ještě lepší: kratší doba nabíjení vydrží po celou dobu životnosti baterie, aniž by tato technologie měla dopad na její kvalitu.

Spolupráce se společností Breathe, která je výsledkem dohody o využívání zdrojů pro její vlajkový produkt, Breathe Charge, představuje největší investici fondu Volvo Cars Tech Fund, který je prodlouženou investiční rukou společnosti Volvo Cars. Výše uvedené spojení odráží naši ambici stát v čele vývoje prémiových elektromobilů a do roku 2030 přejít na výrobu výhradně plně elektrických vozidel.

„Investiční a obchodní partnerství se společností Breathe nám pomáhá řešit známý problém zákazníků s elektrickými vozy, přičemž přispívá k ještě konkurenceschopnějšímu nabíjecímu výkonu našich vozů,“ říká Ann-Sofie Ekberg, generální ředitelka Volvo Cars Tech Fund. „Rychlejší doba nabíjení v rozsahu, který zákazníci obvykle zažívají jen při nabíjení na vysokorychlostních stanicích, představuje významný krok správným směrem, protože neustále posilujeme elektrickou mobilitu a zpřístupňujeme ji širšímu okruhu lidí.“

Baterie definované softwarem

Na rozdíl od odstupňovaného nabíjení, které se drží předem stanovených pravidel, využívá software Breathe adaptivní způsob nabíjení, díky čemuž je baterie v reálném čase dynamicky řízena, což vede k výraznému zkrácení doby nabíjení.

Software prostřednictvím algoritmů řídí celý proces nabíjení v souladu s aktuálním stavem baterie s cílem zajistit řidiči lepší zážitek a současným předcházením pokovení lithia, což je proces, který by mohl narušit výkon baterie a zkrátit její životnost.

Další výhodou je plná kompatibilita s hardwarem využívaným novou generací elektromobilů Volvo. Díky tomu bude zavedení zmíněné technologie snadné, což je vzhledem k očekávání výrazného nárůstu prodeje elektrických vozů v následujících letech velmi žádoucí.

„Z této investice a dohody o využívání zdrojů ze strany společnosti Volvo Cars máme velkou radost a podporujeme její vzrušující cestu ke kompletní elektrifikaci,“ říká Dr. Ian Campbell, generální ředitel společnosti Breathe Battery Technologies.

„Integrace naší technologie do platformy elektrických vozů Volvo nové generace v takto velkém měřítku otevírá dveře inovativním automobilovým konstrukcím a zlepšení výkonu. Sdílíme hlubokou vášeň pro elektrickou mobilitu a komfortní rychlé nabíjení je jedním ze základních stavebních kamenů umožňujících vytvořit budoucnost, o kterou usilujeme.“

Investiční fond Volvo Cars Tech Fund byl založen v roce 2018, aby automobilka jeho prostřednictvím mohla investovat do společností a technologických oblastí měnících automobilový průmysl, kam patří například umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení, udržitelnost a digitální obchodování.

Fond pro investování do technologií provádí strategické investice, jejichž smyslem je pomoci malým podnikům na cestě k prosperitě a společnými silami urychlit transformaci globálního průmyslu zaměřeného na mobilitu.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář