Volvo EM90: MPV elektromobil se představí 12. listopadu

Volvo EM90, první prémiové plně elektrické MPV švédské značky, oslaví svůj debut 12. listopadu. Bude mít bezpečnostní klec baterie.

Volvo vychází z 96 let zkušeností v oblasti automobilové bezpečnosti a výzkumu dopravních nehod v reálném prostředí. Snaží se chránit nejen cestující ve vozech Volvo, ale také lidi v jejich okolí. S modelem EM90 vstupuje s tímto cílem vůbec poprvé do segmentu čistě elektrických vozů MPV.

Stejně jako každý jiný vůz Volvo využívá i EM90 pevnou bezpečnostní klec. Tato klec je vyrobena z různých druhů vysokopevnostní oceli včetně oceli legované borem, což je řešení umožňující efektivně kompenzovat sílu nárazů při případné dopravní nehodě.

Uvnitř kabiny zajišťují členům posádky vynikající ochranu optimálně rozmístěné airbagy. Vůz se může pochlubit dvojitými A-sloupky, které přispívají k dobrému výhledu řidiče a zároveň pomáhají zesílit bezpečnostní klec, díky čemuž řidič získá za volantem pocit pohodlí, jistoty a lepší kontroly nad vozem.

Zmíněný pocit jistoty a kontroly nad situací je ve voze EM90 podpořen technologií pro zajištění bezpečného prostoru Safe Space Technology a širokou škálou bezpečnostních a pokročilých asistenčních systémů. Díky softwaru a celé řadě senzorů, zahrnujících kamery s vysokým rozlišením, kamery zajišťující zobrazení okolního prostoru, radar s milimetrovými vlnami a ultrazvukové senzory, vás naše pokročilé asistenční systémy řidiče podpoří za jízdy, přičemž vám pomohou předcházet dopravním nehodám, protože jsou připraveny na scénáře reálného světa.

Volvo se zaměřilo také na ochranu baterie. Protože je Volvo EM90 plně elektrickým MPV, je vybaveno nejmodernějšími technologiemi na ochranu baterie, což zahrnuje také pevnou bezpečnostní klec vyrobenou z oceli a hliníku, která podporuje bezpečný a stabilní výkon v reálných scénářích dopravních nehod.

Mimo dosažení vysoké úrovně bezpečnosti bylo cílem zprostředkovat zákazníkům uvnitř vozu EM90 příjemný prostor pro život. Skandinávský mobilní obývací pokoj jim nabídne maximální komfort pro pohodové cestování. Díky velkorysé šířce kabiny, značnému prostoru v oblasti nohou a celé řadě chytře řešených úložných míst se může Volvo EM90 pochlubit prostorným a chytrým interiérem, který uspokojí potřeby řidiče i cestujících.

Součástí standardní výbavy vozu Volvo EM90 je unikátních technologie pro vyčištění vzduchu v interiéru. To v praxi znamená, že je vzduch, který dýcháte v kabině vozu Volvo EM90, bez ohledu na podmínky okolního prostředí čistější než ten venku. Předběžná ionizace vzduchu a filtr na principu vláken tvořící součást systému čištění vzduchu v interiéru mohou odstranit až 95 % všech částeček PM 2.5.

Volvo EM90 není jen mobilním obývacím pokojem, půjde i o koncertní sál. Celkem 21 reproduktorů značky Bowers & Wilkins je elegantně integrováno po celé kabině a zabudováno do opěrek hlavy předních sedadel, díky čemuž celý systém v kombinaci s technologií 3D zvuku zajišťuje vysoce věrnou reprodukci zvuku, a tím pádem také dokonalý poslechový zážitek uvnitř vozu EM90. To celé je podpořeno výkonem 2 460 W.

Volvo EM90 bude nejprve uvedeno v Číně a svůj debut zažije 12. listopadu. V tento den se otevřou také objednávkové systémy pro Čínu.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “Volvo EM90: MPV elektromobil se představí 12. listopadu”

Napsat komentář