Volvo Concept Recharge: švédská vlna a speciální pneumatiky

Volvo Concept Recharge nabízí pohled do budoucnosti švédských elektromobilů. foto: Volvo Cars
Volvo Concept Recharge nabízí pohled do budoucnosti švédských elektromobilů. foto: Volvo Cars

Volvo má v plánu od roku 2030 prodávat pouze elektromobily. Do roku 2040 se chce stát klimaticky neutrální společností řídící se principy oběhové ekonomiky. Nový koncept ukazuje, jak bude taková budoucnost vypadat.

Prostřednictvím koncepčního vozu Concept Recharge demonstruje společnost Volvo Cars kroky, které hodlá v zájmu snížení celkové uhlíkové stopy podniknout ve všech oblastech vývoje elektromobilů.

„S tím, jak vstupujeme do věku elektrických automobilů, se stává klíčovým faktorem dojezd vozu na jedno kompletní nabití akumulátoru,“ uvedl Owen Ready, ředitel pro strategii a design značky ve společnosti Volvo Cars. „Jednoduchým řešením by bylo přidat další akumulátory, což nicméně není totéž, jako když dnes jednoduše přidáme palivovou nádrž, protože akumulátory zvyšují hmotnost vozu i uhlíkovou stopu. Místo toho musíme v zájmu prodloužení dojezdu zvýšit celkovou efektivitu. S koncepčním vozem Concept Recharge zkoumáme tenzi mezi potřebou efektivity a touhou po stejné prostornosti, pohodlí a jízdním zážitku, jaké nabízejí dnešní vozy SUV.“

Design interiéru Volvo Concept Recharge je bohatý na udržitelné materiály, a to jak přírodní, tak i recyklované: Ze švédské vlny získané ze zodpovědných zdrojů se vyrábí plně prodyšná přírodní tkanina bez aditiv. Tento příjemný měkký materiál je využíván na čalounění opěradel sedadel a horní části palubní desky, zatímco podlaha a spodní části dveří jsou pokryty koberečky ze 100% vlny.

Protože zde spalovací motor uvolnil místo čistě elektrickému pohonu, pneumatiky u tohoto vozu hrají ještě důležitější roli. Nejenže jsou klíčové z hlediska bezpečnosti, ale také velkou měrou přispívají k delšímu dojezdu na jedno nabití akumulátoru. To znamená, že pneumatiky pro elektromobily musejí představovat vrchol technologického vývoje.

Z toho důvodu je Concept Recharge vybaven speciálními pneumatikami značky Pirelli, které jsou vyrobeny zcela bez použití minerálních olejů a z 94 % z nefosilních materiálů zahrnujících recyklované a obnovitelné materiály, jako jsou přírodní kaučuk, biokřemík a biopryskyřice. V tomto složení se odráží cirkulární přístup, který sdílejí obě společnosti, Volvo Cars i Pirelli, s důrazem na snižování spotřeby zdrojů a dopadu na životní prostředí.

zdroj: tisková zpráva

Dva komentáře u “Volvo Concept Recharge: švédská vlna a speciální pneumatiky”

Napsat komentář