Volkswagen připravuje své výrobní závody na budoucnost

Přidělení výroby jednotlivých modelů německým výrobním závodům značky Volkswagen je naplánováno do roku 2028. Volkswagen chce vyrábět jednodušeji.

Značka Volkswagen připravuje svou německou výrobní síť na budoucnost. Koncernové představenstvo informovalo dozorčí radu koncernu Volkswagen na jejím zasedání o příslušných plánech alokace výroby modelů do jednotlivých výrobních závodů pokrývajících období až do roku 2028.

Společnost tímto krokem vytvořila podmínky pro ziskové využívání kapacity ve svých výrobních závodech a jejich ekonomickou perspektivu v nadcházejících letech. Efektivní alokace výroby jednotlivých modelů a zvýšení produktivity jsou klíčovými aspekty výkonnostního programu ACCELERATE forward | Road to 6.5 iniciovaného značkou Volkswagen.

Thomas Schäfer, předseda představenstva značky Volkswagen, k tomu říká: „Naše odvětví čelí komplexním výzvám v rámci své transformace, která probíhá za náročných ekonomických podmínek. O to důležitější je, abychom připravili na budoucnost naše jednotlivé výrobní závody a výrobní síť značky Volkswagen v Německu. Nově schválený plán alokace výroby modelů bude v kontextu našeho výkonnostního programu zásadním příspěvkem k udržení silné, konkurenceschopné značky Volkswagen.“

Christian Vollmer, člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za výrobu a člen rozšířeného vedení koncernu pro oblast výroby, k tomu dodává: „Přechod na elektromobilitu využíváme jako příležitost ke snižování složitosti našich výrobních činností a k dalšímu zvyšování efektivity našich výrobních závodů. V našich výrobních závodech systematicky spojujeme výrobu vozidel založených za stejné platformě napříč všemi značkami. Díky tomu ušetříme značné investice do integrace různých automobilových platforem. Naopak usilujeme o to, aby naše výrobní závody vyráběly několik odlišných modelů na technickém základě jedné automobilové platformy.“

Výrobní závod Wolfsburg obdrží – kromě modelu elektromobilu Volkswagen ID.3 vyráběného od roku 2023 – druhý model s elektrickým pohonem. Od roku 2026 bude z jeho montážních linek sjíždět ve vysokých počtech zcela elektrické SUV segmentu A s vysokými objemy prodeje.

Společně s bestsellerem Golf a nedávno představenou novou generací modelu Tiguan tak bude zajištěno robustní vytížení hlavního výrobního závodu. Od roku 2025 bude v hlavním sídle koncernu vyráběn navíc i nástupce modelu Tiguan Allspace.

V rámci alokace modelů bylo také rozhodnuto, že není nutná výstavba nových výrobních hal v městské části Wolfsburg Warmenau. Produkce nových elektrifikovaných modelů na základě platformy SSP (Scalable Systems Platform), která bude uvedena do výroby na konci tohoto desetiletí, bude na rozdíl od původních plánů integrována do již existujících, modernizovaných struktur hlavního výrobního závodu.

Do elektrické budoucnosti zde díky tomu vstoupí také Golf, ikona značky Volkswagen s vysokým objemem prodeje, na základě platformy SSP. Původně pro Wolfsburg plánovaný automobilový projekt Trinity bude na základě aktuálního rozhodnutí svěřen výrobnímu závodu Cvikov.

Výrobní závod Osnabrück plánuje – kromě výroby aktuálních modelů Volkswagen Arteon a T-Roc Cabriolet se spalovacími motory – pokračování spolupráce se značkou Porsche. Pro všechny ostatní německé a mezinárodní výrobní závody značky Volkswagen platí beze změn dosavadní plány.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář