Volkswagen představí v Detroitu další model řady I.D.

Volkswagen představí na autosalonu NAIAS v Detroitu (8. až 22. ledna 2017) nový model řady I.D. v podobě moderního multifunkčního vozidla. Půjde o koncept se dvěma elektromotory a pohonem všech kol.

Další model řady Volkswagen I.D. má být designérská ikona s multifunkčním, variabilním interiérem
foto: Volkswagen

TISKOVÁ ZPRÁVA

Studie svým designem propojuje legendární kořeny značky Volkswagen s její elektrizující budoucností. Stejně jako I.D. vychází i tato studie z modulární platformy pro vozidla s elektrifikovaným pohonem, a ukazuje tak potenciál a široké možnosti využití platformy MEB.

Od představení modelu I.D. na zářijovém autosalonu v Paříži symbolizují tato písmena především novou generaci zcela síťově propojených vozidel značky Volkswagen s čistě elektrickým pohonem.

I.D. je navíc ztělesněním čistého designérského stylu, vytříbených tvarů, poctivého charakteru, autentické emocionality – a samozřejmě i dokonalého prostorového konceptu a kvality v každém detailu, která je pro Volkswagen typická.

Také nová studie I.D. bude v budoucnosti schopna zcela automatické jízdy. Stačí mírně stisknout logo Volkswagen a elektricky ovládaný volant se zasune do přístrojové desky. Zatímco řidič odpočívá, laserové skenery, ultrazvukové a radarové senzory a kamery rozpoznávají ostatní účastníky silničního provozu a okolí vozidla.

Nová studie I.D. propojuje legendární kořeny značky Volkswagen s její elektrizující budoucností. Celkový koncept tohoto vozidla je revolucí. Kombinuje velký prostor pro cestování s dlouhým dojezdem na jedno nabití akumulátoru.

tisková zpráva

9 komentářů u “Volkswagen představí v Detroitu další model řady I.D.”

      1. Největší problém prý
        Největší problém prý mají automobilky s novými jmény aut a slogany. Aby v jiných zemích nebo kontinentech nezněla směšně, urážlivě, sprostě, neevokovala nějakou rýmovačku (Skoda – simply clever versus Skoda – simply never) nebo nebyla již chráněná. Nevím jak Vám, ale mně I.D. jednoznačně evokuje medicínské kategorie Idiot Debil :-).

Napsat komentář