Volkswagen: levný elektromobil za půl milionu po roce 2025

Volkswagen nemá dobrý rok. Odbyt jeho elektromobilů není takový jak čekal, navíc má i problémy s výrobou. Ani baterkárna u nás nakonec nebude.

O to víc překvapí slova šéfa koncernu, která údajně aktuálně pronesl na konferenci. Oliver Blume řekl, že levný elektromobil s cenou do půl milionu korun bude možný v druhé polovině dekády.

Hlavním motorem snížení ceny má podle něj být – překvapení – snížení ceny baterie. V případě koncernu Volkswagen k tomu primárně povede koncept unifikovaných (sjednocených) bateriových článků. Představil je v rámci svého Power Day v roce 2021.

Ty se budou od roku 2025 vyrábět v továrně v Salzgitteru. V budoucnu VW plánuje, že závod dosáhne roční kapacity 40 GWh, což by stačilo pro 500 000 elektromobilů. Mají se montovat až do 80 % modelů skupiny Volkswagen.

Volkswagen představil podobu svého nejlevnějšího elektromobilu – koncept Volkswagen ID 2all – letos v březnu. Cena elektromobilu má začínat pod 25 000 euro, v přepočtu pod půl milionu korun, a nabídnout dojezd až 450 km díky baterii 38 kWh nebo 58 kWh. Výrobní verze bude v Evropě představena za dva roky a bude postavena na platformě MEB Entry.

Kromě toho ale Volkswagen plánuje ještě další levný elektromobil ID 1. Nejmenší a nejdostupnější elektromobil má stát kolem 22 000 euro a velikostně se blížit modelu Volkswagen Polo.

zdroj: Electrek.co

42 Comments on “Volkswagen: levný elektromobil za půl milionu po roce 2025”

 1. Když se něco zvrtne, tak iluze fosilní jistoty vezme za své, benzínky budou hlídány pro vojáky a jiné záchranné složky, které budou mít zařízení na to aby to z těch nádrží bez elektřiny dostali:
  //youtu.be/BhnidzCgaeE?t=1020
  58:30 „jak je Evropa málo významná“ = i kdybychom tu udrželi spalovací skanzen, tak s tím světem moc nepohnem.

  //www.auto.cz/martin-vaculik-proveril-vw-id-buzz-cargo-zivym-nakladem-obstal-pri-prevozu-ovci-148629
  10:08
  „Ta závislost Evropy na fosilních palivech z jiných regionů,….. ,je situace únosná jenom proto, že jsme si na ni zvykli, jinak je to strašný nesmysl“
  „EV + vlastní FVE jsou jediná mobilita kterou mi nikdo nesebere, protože není závislá na válečném stavu a politické situaci“

  A proto jezdí na Ukrajině tolik EV:
  //youtu.be/7l9spfzkWRY?t=1335
  Samozřejmě, že ta nejezdí jen Tesly, kamarád byly na Ukrajině asi před měsícem jel tam 2x taxíkem Leafem, taxikář říkal, že už to je jeho druhé EV, už by se nechtěl trápit ve spalovací rachotině, v pohodě na šichtu nabije i když jsou občasné výpadky elektřiny a provoz je mnohem levnější…

  1. Myslím, že jste tady nakousnul jednu zcela zásadní věc. EU nemá jinou šanci jak se zbavit toho, aby jí ekonomicky „držely za koule“ zparchantělí lehkoživkové a diktátoři se sklonem k imperialismu. Závislost na ropě v dopravě a na dovozu jiných fosilních paliv se musí minimalizovat. Tečka.
   BEV a OZE jsou ekonomicky realistická a schůdná cesta jak toho docílit. Máme výhodu v tom, že i další země, které živí práce, jsou na tom podobně a postupují ve shodě s námi.

   1. Přímo učebnicová ukázka chybné induktivní dedukce.
    Z jedné platné premisy o prospěšnosti snižování závislosti na ropě, doplněné o druhou platnou premisu, že používání elektromobilu snižuje závislost na ropě, dochází Honzík ke generalizované hypotéze, že „BEV a OZE jsou ekonomicky realistická a schůdná cesta jak toho docílit“.

    Honzík se domnívá, že o pravdivosti induktivně konstruované hypotézy rozhoduje pravdivost premis, což je tak zásadní logická chyba, že by u mě na zkoušce za sebou ani nestihl zavřít dveře.

     1. Vcera nejaky deda v Toyote Land Cruiser jel na dalnici v protismeru a sejmul ridicku s Land Roverem. Tak nejak matne si vzpominam, ze tady basnis o te Toyote. Tak sem si rikal, uz tady nebudes otravovat a ejhle, ono je takovych trubek asi vic. V kazdem pripade by Tesla Autopilot na dalnici v protismeru nejel. Co se ti nelibi na mem realnem pohledu na rusacko? Jsou to obycejny vrazi a cilene si vyhubili inteligenci, tak tam zustali jen pulmozci. Dokonce bych rekl, ze rusofilie a zoofilie je to same a rusaci jsou ovce.

        1. Moc bych se nesmál když neznáte sexuální orientaci Alexandrovny Golubovny. Procenta jsou všude stejná, rozdíl je v tom, že v Rusku se nesmí přiznat.

        2. pro Visper… Technická: Nejde o procenta, ale o to že Miss Portugalsko a Nizozemsko jsou vymiškovaný chlapy…..
         Ale teda když vidím toho Portugalce, bude čím dál snadnější stát se omylem chlapopichem.😃… Bude neupozornění na rodnou pohlavní příslušnost trestným činem ❓

        3. @ Drvoštěp, díky za objasnění, já to nesleduju. Máš pravdu, omyl je nepříjemný. Ale v Evropě je naděje, že ti to vykecá dopředu. V Rusku to bude tajit do posledního okamžiku až si šáhneš. 😉

        4. Neupozornění na takovou skutečnost trestným činem je již nyní se sazbou až dva roky odnětí svobody, neboť se jedná o trestný čin poškození cizích práv.
         V případě, že by se muž po změně pohlaví vydával za ženu a uzavřel sňatek bez informování partnera, jedná se o podvod se sazbou pět let.

        5. pro Runnču…. U té svatby, nebo registrovaného partnerství bych věřil, že by soud bral neinformování jako podvod. Ale neřekl bych, že je v dnešní době už právně ošetřen náhodný sexuální styk trans/ netrans se zatajením původního genderu…
         Nebo ty si snad četl o nějakém případu, kdy byl přeoperovaný chlap odsouzen za neposkytnutí informací o svých operacích??

        6. @Dr.Voštěp – Uvedení v omyl ohledně pohlaví a vykonání soulože s obětí je trestným činem, pokud jsou tímto poškozena její práva. A těchto dotčených práv může být hned celá řada, namátkově práva osobnostní náboženská, pokud náboženství obětí zapovídá homosexuální styk. Osobnostních práv, které tato faleš může narušovat, je ale celá řada, přičemž jsou mezi nimi i práva garantovaná ústavním zákonem.

       1. Vite proc jsou rusky a vubec slovanske zeny hezke? Protoze kdyz na vychode byla valka mezi krutovladci jako Cingischan apod., tak vytez nechal skoro vsechny muze protivnika zabit. Tim byl nedostatek muzu a tech par melo raj na zemi o mohli si vybrat ty nejhezci holky. A osklivky zustaly na ocet. A tak se vyselektovaly nadherne zenske. V trochu vic civilizovane Evrope nebyli tak kruti a nezabijeli uplne vse a tak takova selekce nebyla. Ostatne je skoda, ze hezka zenska nemuze dat sve geny dal v takovem mnozstvi jako muzi. Jinak by byl svet aspon pro chlapy opticky jeste hezci.

        1. Leodendulova sobotní chvilka alternativná historie 😀
         Takže především Mongolové decimovali ruská knížectví stejným způsobem jako zbytek Evropy a vraždili naprosto nevybíravě muže, ženy i děti – jako dnes Arabové, co se označují za Palestince.
         Zadruhé podle tvé inovativní genetické teorie selekce by Němky musely být ideálem ušlechtilé krásy… a přesto jsou ošklivé jak prdel jeptišky.

         Rusky jsou krásné proto, protože jejich DNA se blíží slovanskému ideálu krásy, který se od ranného středověku podařilo Slovanům zpropagovat jako vzor krásy v celé říši a definitivně tak nahradil dlouhá tisíciletí dominující etalon Věstonické venuše.
         Již ve třináctém století je dle písemných záznamů ideálem subtilní štíhlá žena sličné tváře a to jak na dvoře francouzském, tak i českém… například taková Viola Těšínská.

        2. lavrov42. V rusacku a na celem tom vychode se zabijeli po cela staleti. V Nemecku to byla jednorazovka a nijak se to nestacilo promitnout do fondu DNA. V rusacku je dodnes podil zen vyssi nez muzu protoze rusak kousne do hliny mnohem drive nez jinde na svete. Co s nima, jsou stejne uplne zbytecny.

        3. No to určitě, ty paciente. Jen v minulém století Německo ztratilo 70 a 80% spodní mladší poloviny mužské reprodukční demografické složky hned dvakrát v průběhu dvou generací.

        4. @lavrov42. Ukrajinky jsou hezci nez rusandy. V rusacku maji mix s mongolama a jinou podivnou luzou. Na Ukrajine jsou aspon v zapadni casti Evropanky. A bez sikmych oci a nazloutle kuze.

        5. Jinými slovy, nebyl jsi v Rusku ani na Ukrajině. Mimochodem, na západě Ukrajiny jsou také Rusíni a mají kyjevské junty plné zuby. Povstání by mě nepřekvapilo.

        6. Staci kdyz je vidim jinde. Ukrajinek je tady vic nez rusand. Ale rusandy znam z dovolenych v cizine. Hrozna luza a hlavne nevychovany. Roztahujou se jako plisen.

        7. I v CR jsou rusini z Ukrajiny. Je to ta cast co tady delaji naschval bordel, podvadeji a vypraveji pohadky o tom jak se na Ukrajine ublizuje rusakum. Kratce a vystizne, rusacka luza.

        8. pro Lúzra…. cituji ,,,,….v rusácku mají mix s Mongolama a jinou podivnou lůzou.““
         Ty rasistickej lůzře, koukám že už ti demence přiškrtila slovník.😱👎

        9. Hezky te to vytocilo. Asi mas prave ty mongolske geny …

        10. pro Nacibambula… ,,Předci nás všech seděli u jednoho ohně.“…
         Takže teda fašoun, nácek i rasista…. No jistě, jak by ne…

 2. VW na tom není dobře…. Zajímavě se shodují jak fosilní zpátečky, tak elektrický pokrokáři….
  Důvod ovšem vidí každý úplně jinde: Ropáci by se pro trvalou prosperitu elektromobilitě vyhnuli obloukem, elektrikáři VĚDÍ, že je problém v minimálně 10-ti letém zaspání na vavřínech…
  A obě strany na sebe čumí s otevřenou hubou, jak můžou být ti druzí takový debilové.😃

  1. Pokrokářství aneb budování světlých zítřků je ze své podstaty založeno na víře, nikoliv realitě. Nereflektování reality vede vždy nevyhnutelně ke kolapsu.
   VW vyrábí a nabízí produkty definované vírou, tedy jiným zadáním, než je uspokojováním reálné poptávky. Lze tedy diskutovat pouze o tom, kdy požádá stát o záchranu, nikoliv zda. To je ekonomická jistota, která se nevyhnutelně dříve či později prosadí.

   1. pro Runnču….. ,,,,Pokrokářstí je založeno na víře““….
    Já vím, lepší je sedět na prdeli, případně házet klacky pokroku pod kola, a čekat až vám ten pokrok hodí pokrokáři do klína.🙄
    Vždyť takhle to měly vymyšleno generace Runnerů a Dlaždičů a podívejte jak se dostaly daleko!! 😃😆

    1. Můj názor je, že existuje podstatný rozdíl mezi progresivismem 20. století a pokrokářstvím 21. století. Zatímco progresivismus byl o podpoře vzdělání, vědy, výzkumu a inženýringu a kvalita a pokrok byly následným výsledkem, pokrokářství je o ekonomických transferech a restrikcích, pokrok je povinně očekáván a přitom oblasti jimiž je skutečný pokrok podmíněn vysloveně upadají.
     Výsledkem progresivismu 20. století byl obrovský rozvoj průmyslu, školství, zdravotnictví apod., zatímco výsledkem pokrokářství je naprostý úpadek.

     Soudruzi pokrokáři už plánují s pokrokem, kterého zatím nebylo dosaženo přirozenou cestou, byrokraticky ho vynucují. Celý mechanismus byl otočen – místo stimulace předpokladů a sklízení předem neočekávaných výsledků jsou přímo nařizovány výsledky s očekáváním, že povinost výsledků zajistí ony předpoklady.
     A to je cesta k úpadku.

Napsat komentář